Hlavní navigace

Blogy

Dnes je ručníkový den

Rok se s rokem sešel a je tu opět významná akce, ručníkový den. Zapomněl jsem na něj jako na smrt, tak ho alespoň připomenu vám. Odpoledne si ale ručník určitě vezmu! Opět po roce je tu ručníkový den. Pokud netušíte, o co se jedná, pak snad jen odcituji část Stopařova průvodce po galaxii, nejdůležitější knihy ve známém vesmíru…
25. 5. 2009 16:10 (aktualizováno)

Lineární algebra v C++

V nejbližší době začnu rozjíždět projekt na vytvoření programového prostředí pro optimalizaci betonových konstrukcí. Součástí tohoto programy bude rozhraní pro statickou analýzu konstrukce. Právě tady budu potřebovat nějaký nástroj na řešení lineární rovnic. Knihovna lapack vypadá jako přesně to, co potřebuju. Díky své nadstavbě lapackpp (dříve lapack++) ji lze používat přímo ve zdrojovém kódu. V repozitáři Debianu jsem ji bohužel nenašel, instalace ze zdroje byla naštěstí bezproblémová (./confi
22. 5. 2009 14:52

Tak a ide sa na Twitter

Čo robíte? Odpoveď na túto informáciu si môžete nechať pre seba, zapísať si za uši či hodiť do zošítka, na blog, Facebook, Myspace, Twitter a neviem ešte kde. Kto chce, nech si to niekde uverejní. Napadlo ma trochu „zneužiť“ Twitter na akési odľahčenie týchto blogov. Po tom, čo som napísal pár zmien v Greenie 5j RC, na čo som čakal zopár komentárov typu „určite urob niečo s týmto a týmto“, som sa rozhodol vývojové verzie písať inde, s tým, že tu by boli len krátke odkazy.
21. 5. 2009 13:53 (aktualizováno)

Pošlete mi kontakty na všechny své známé!

Existuje několik věcí, které mě při lamerském používání počítačů strašně štvou. Jednou z nich je i rozesílání cizích kontaktů všem lidem okolo. Proč a jak to už nedělat? Určitě se vám to už stalo: kamarád vám poslal nějaký úchvatný mail, který prostě musíte vidět, a kromě vás ho poslal také patnácti dalším kamarádům a dvaceti kolegům z práce. Vy teď máte na všech pětatřicet cizích lidí maily a oni mají ten váš. Je to normální? Bohužel ano.
21. 5. 2009 8:55 (aktualizováno)

Greenie 5j RC - alebo čo je ešte treba "do finále"

S trochou meškania a bez sľúbenej 2. bety. Toľko zo zlých správ. No a tu je niečo z dobrých… Greenie 5j je viac menej hotové. Tým sa myslia všetky funkcie a zlepšováky. Chýbajú zatiaľ grafické Greenporty a tiež sem tam nejaká tá chyba čaká na objavenie. Prosím, pomôžte s testovaním, a ak máte čas, chuť a rýchly internet tak si vyskúšajte toto ISO cez LiveCD alebo vo virtuálnej mašinke.
21. 5. 2009 0:08 (aktualizováno)

Mocný AJAX nebo Ajax mocný?

Říká se, že o AJAXu se prvně zmínil ve svém článku Jesse James Garrett v roce 2005. Mnozí z vás s tím jistě budou souhlasit, ovšem řecký básník Homér by nejspíš protestoval. Oháněl by se svým eposem Illias popisujícím Trojskou válku, mezi jejíž hlavní hrdiny vedle Heleny, Parida a Hectora na jedné straně, stál na druhé straně vedle mocného bojovníka Achillea i jeho přítel Ajax, král ostrova Salamis. (V nedávném filmovém zpracování jej ztvárnil Tyler Mane.)
16. 7. 2009 14:36 (aktualizováno)

Vyzkoušejte Google Chrome (Chromium) pro Linux

Právě jsem si nainstaloval nejnovější build prohlížeče Chromium (Google Chrome) pro Linux. Výsledek mě velmi mile překvapil. Chcete ho taky? Kdo nevěří, ať tam běží! Už dlouho čekáme na vydání prohlížeče Google Chrome pro Linux. Rozhodl jsem se po čase zkontrolovat stav celého projektu Chromium, který jej vyvíjí a byl jsem velmi mile překvapen. Pokud máte zájem získat aktuální verzi, můžete si ji stáhnout z repositáře projektu Chromium. Úplně dole je nejnovější build.
10. 10. 2011 11:36 (aktualizováno)

Root.cz na ploche? A prečo nie? :)

Dnes mimoriadne krátky článok. Vlastne ani nie článok, len taká nejaká info… Využil som trochu voľného času, trochu Inkscape a Gimp a vytvoril som niečo takéto… http://www.gnome-look.org/content/show.php/Ro­ot.cz+unofficial+wallpaper­s?content=104878 Sú to jednoduché pozadia na plochu v štýle Root.cz. Nie je to síce nejaký hyper ideál a je to brané viac menej ako srandička… ale prečo nie? :D
15. 5. 2009 9:14

Vykrádáním k titulu

Přiznám se, že až do dnešního dne jsem měl až skoro posvátnou úctu k všelikým státním vzdělávacím institucím. Zjistil jsem však, že ne vše je úplně férové, ba co víc, je to skoro jako organizovaný gang. Našel jsem totiž jednu bakalářskou práci s trochu prapodivným obsahem. Začnu tím, že udělám jednu podrobnou recenzi bakalářské práce. Na závěr doplním své konstatování.
14. 5. 2009 16:02 (aktualizováno)

Gnome-look.org a moja otravná maličkosť...

Kedysi dávno som bol na jednej prednáške o licenciách, medzi ktorými bola tiež zmienka o Creative Commons. Creative Commons, skrátene CC, je taká určitá skladačka, umožňujúca vyslovene si poskladať „toto chcem a toto nechcem“. Použiť sa dá na všetko možné – napríklad  zvuk (dobrý príklad je Jamendo) či grafiku (tu spomeniem Gnome-look). na druhé uvedené som sa rozhodol prispievať, keďže často používam v tomto čase Inkscape…
14. 5. 2009 14:49 (aktualizováno)