Hlavní navigace

Administrační blog

 • Síťový blogpost

  Minulý rok jsem se dostal ke komunitní síti, která mi nabídla možnost vyzkoušet si moje znalosti síťování v Linuxu. Po přibližně sedmi měsících jsem viděl možné i nemožné věci a teď přecházím do fáze, kdy se starám také o koncové uživatele ve své oblasti. To znamená odpovídat na telefony, když něco nejede.
  30. 9. 2008 1:29
 • Pohodový zápis

  Tak mám za sebou velmi perný týden, krom cestování jsem udělal něco málo i pro roota. Tahle práce má zajímavé pozadí a člověk toho pozná z Linuxového světa mnohem víc. Ale rád bych začal jinou věcí. Nedávno mi vyšel na rootu rozhovor s Kenem Steenem. Snad i díky tomu rozhovoru (podle toho co mi Ken psal) od té doby přibyly do vifm  4 nové patche plus jeden můj. Nevím o co šlo konkrétně za fičury, ale můj patch vylepšuje práci se symlinky…
  31. 7. 2008 19:15 (aktualizováno)
 • Křepelkův syndrom

  Znáte to, celý den pracujete na problému a řešení ne a ne přijít. Při mé síťařské činnosti se s tím setkávám pomalu každou chvíli co něco měníme. Támhle se to nastaví přesně jako v pěti předchozích případech, ale ono to nejede. Poprvé jsem se s tímto jevem setkal u kámoše. Přes jeho půdu vede páteřní spoj mezi městem a přilehlou vesnicí. Tenkrát jsme řešili odpojování Mikrotiku od APčka, které je na linuxu rozběháno přes hostapd…
  3. 2. 2009 14:14 (aktualizováno)
 • Ziproxy

  Okolnosti tomu chtěly, že jsem si pořídil mobilní internet. Používám už dlouhá léta Vodafone (předtím Oskar) , a tak jsem se kouknul na jejich nabídku a vybral si. Za 650kč s DPH měsíčně mám EDGE s FUPkem 3GB (pro mě momentálně absolutně dostačující limit). Rychlost se pohybuje kolem 120kbps a pingy kolem 200–400ms. Blbý je, že doma je rychlost menší než kdekoli jinde :)
  18. 7. 2008 10:07 (aktualizováno)
 • Těžký život síťaře

  Je tomu pár měsíců co jsem se přidal do občanského sdružení Třešňovecnet, kde sháněli někoho kdo jim nahodí linuxový router. Krom toho jsem navrhnul i pár nových vylepšení a výměnu HW a to se více či méně povedlo. Krom toho že tu trochu bojuju za OSPF a za umístění wifi karet v hlavním routeru tak je docela klid. Bohužel… přišla bouřka.
  30. 6. 2008 21:47