Hlavní navigace

iRevoluce 2.0

4. 4. 2010 18:17 (aktualizováno) Lukáš P.

Dnes odstartovala další část revoluce, Apple poslal iPad do prodejen. Zatím si na něj mohlo sáhnout jen pár vyvolených (a jistě ze strany Applu dobře zvolených) rukou, které iPad pochválily a našly jen pár much. Počkat, on to nedostal do ruky žádnej pravej linuxák, který by odhalil, že vevnitř chybí konzole, gcc, bash a dokonalá správa uživatelských účtů. :-)

Apple už za sebou jeden pokus má, ale Newton byl drahý a nakonec to byl slušnej propadák. Kde je mu dnes konec. Tentokrát se Apple jistě poučil a připravil se na druhé kolo války vytváření nového trhu lépe.

Ano, nejde o to, že tentokrát bude Apple někomu tržní podíl brát, bude nový trh vytvářet. Z jeho pohledu je to nejlepší marketingový záměr a uvidíme výsledek, již brzo. Zatím nás Apple naučil, jak se lehce nakupuje hudba on-line (a nemusím ji tedy krást), jak se dají stáhnout filmy na pár dnů (a nemuset tedy vysvětlovat BSA, proč visím pořád na Torrentu), jak se píšou SMSky na displeji, jak snadné je nainstalovat si novou aplikaci, když se nudím (vždyť je to tak levné) a jak viset na Facebooku 24 hodin denně.

Teď nás bude Apple učit, jak se lehce kupují knihy online. A protože se Apple učí rychle, veřejná knihovna bude rychle následovat. Zaplatíme pár dolarů průběžný členský poplatek a budeme si moct knihu půjčit a do týdne ji zase vrátit. Elektronicky.

Apple nás bude učit, že na email se dá lehce odpovědět z lehátka u bazénu a bude jen stačit, když na chvíli odložíme knihu. Proto chybí iPadu multitasking, protože iPad chce, abychom se soustředili na to, co chceme právě dělat.

iPad nebude dozajista takový fenomén jako iPhone, protože míří na odlišný segment. I když Apple spoléhá na to, že kdo má iPhone, bude po iPadu šilhat, protože větší kolega by se hodil. Není to pro lidi, co pracují na cestách, ale pro lidi, co cestují a chtějí být v dosahu. Knihu bych na virtuální klávesnici psát nechtěl, ale email z vtipnými zážitky z cesty na ní klidně napíšu a bleskově rozešlu všem kolem sebe.

Pokud se ukáže, že iPad funguje, můžeme rychle očekávat reakci ze strany Google, kdy Android pro telefon rychle dostane většího bráchu. Je to přece logické, protože Apple a Google si jdou v poslední době trochu po krku.

Sledovat tuhle iRevoluci 2.0 bude zábava, vezměte si křupky pohodlně k ruce, sedněte si do pohodlného křesla a dívejte se na přímý přenos souboje (přes Youtube).

Sdílet