Hlavní navigace

Články označené nálepkou Komentáře

iDNES rozjíždí hate proti pirátům eBooků

Poslední dobou sleduji na iDNESu jakousi kampaň proti pirátům eBooků. Tento hate zřejmě souvisí s rozjezdem vlastního eShopu s elektronickými knihami, ale to není tak důležité. Zajímavé je, že obecně téměř všechny články zmiňují základní příčiny problémů vydavatelů, které si rozvedeme níže, ale i přesto je vždy jediným tématem, jak nám ti zlí piráti ubližují a škodí, že se ten byznys vůbec nevyplácí.

Jeden povolební... a pak snad chvilka klidu

Volby jsou za námi, tak jaký je výsledek, dopadlo to dobře nebo špatně? Těžko říci takto z placu, pojďme si to shrnout z mého zcela subjektivního pohledu – možná se s ním shodnete, nebo budete mít jiný názor, který můžete samozřejmě vyjádřit v diskuzi…

Když budou ty volby, tak krátký komentář...

Toto bude jen krátký politický komentář, který mě napadl pří sledování různých předvolebních debat, naposledy třeba této velmi povedené, pořádané mezi studenty: http://goo.gl/G9VCZn V té naší politice je takové specifikum, že se strany mezi sebou nedokážou bavit. Problém mají „partneři“ v koalici a debata s opozicí je naprosto nemyslitelná. Ten nemůže toho, ten tamtoho, Piráti „nikoho“ a nikdo Piráty a tak pořád dokola.

Tablet týdeník Dotyk - Recenze

Dotyk je novým a určitě zajímavým projektem vydavatelství Michala Klímy Tablet Media. Jedná se o bezplatný (aspoň zatím) interaktivní týdeník, který je k dispozici výhradně pro tablety (ale dá se používat i na mobilu) s operačními systémy Apple iOS a Android (později zřejmě i pro zbytečné nedodělky od Microsoftu). V tomto zápisku se pokusím o recenzi prvního čísla.

Evropský Parlament blokoval reformu Copyrightu 113% hlasů

Jeden z klíčových výborů Evropského Parlamentu nedávno hlasoval o změkčující reformě kopírovacího monopolu umožňující opětovnou publikaci a přístup k tzv. osiřelým dílům, tedy k takovým částem kulturního dědictví, které nemají dohledatelného vlastníka autorských práv. V okamžiku kdy se dílo stane osiřelým, je v podstatě pro veřejnost ztraceným dokud nevyprší monopol (v současnosti 70 let po smrti autora). Tomu mělo učinit přítrž hlasování právního výboru (JURI) které proběhlo 1. března, na jehož
16. 3. 2012 13:53 (aktualizováno)

Válka o kopírovací monopol

Mediální bouře kolem dohody ACTA vynesla na povrch (i do ulic) jeden z velkých problémů moderní doby: kopírovací monopol a koncept „duševního vlastnictví“ v informační společnosti. I když se stanoviska k problému  různí, jeden názor sdílejí všechny zainteresované strany – problém je závažný a je třeba ho řešit. Ale jak?
15. 2. 2012 10:58 (aktualizováno)

ACTA nemá smysl

Zastánci dohody ACTA v naší vládě tvrdí, že tato dohoda je nutná, aby pomohla ochránit takzvané duševní vlastnictví našich firem, proti zneužívaní v zahraničí. Tvrdí, že je významná pro naše vývojáře mobilních aplikací a tvrdí, že pro občany České republiky nepředstavuje žádná omezení. To tedy znamená, že zástupci naší vlády nám zcela nepokrytě lžou (ne, že by to bylo něco nového), protože nic z toho není pravda.

Zadarmo není zadarmo, aneb co nás stojí pirátění

Lidé se často ptají, jak mohou producenti a prodejci hudby, videa, knih a programů konkurovat pirátům, když při pirátském stažení to máte přeci zadarmo. A já říkám mohou a finta je v tom, že zadarmo prostě v ekonomice neexistuje. Vždy a s každou činností vznikají náklady a spotřebitel se rozhoduje na základě užitku, který získá a bude svoje prostředky investovat tak, aby jej maximalizoval.
29. 1. 2012 10:39 (aktualizováno)

ACTA – ohrožení svobody

Poslední dobou se velmi řeší věci jako ACTA, SOPA, PIPA a kauza Megaupload, a to je správné, protože tato témata jsou velmi důležitá a dotýkají se nás všech, včetně těch, kteří o tomto tématu netuší, nezajímá je to, či jen prostě nechápou o čem je řeč. Velmi často se pak diskuze stáčí ke sdílení děl chráněných kopírovacím monopolem na Internetu a dopadu těchto aktivit na jednu, či druhou stranu sporu.

Microsoft Most Voluable Professional (MVP) - stante sa trotlom diskusných skupín

Minule sa mi dostal do rúk tento leták. Ak chcete v lepšom rozlíšení potom na tomto odkaze. Veľmi zaujímavé čítanie. Microsoft hľadá externistov. A tých rozdeľuje do 3 skupín: Microsoft Influencer Microsoft Influencer muže být kdokoliv, kdo je nadšenec do technológií a zároveň ovlivňuje lidi ve svém okolí. Je jedno, zda je to IT odborník, vývojár, designér, architekt či někdo jiný…
4. 1. 2012 20:27 (aktualizováno)