Hlavní navigace

iPad a jeho účel – ještě jednou a přehledně

4. 4. 2010 19:11 (aktualizováno) Lukáš P.

iPad je placička, která motá technickým typům hlavu. Nemá to USB port, nedá se do toho strčit vůbec paměťová karta, nedá se v automaticky vyvolat konzole a vůbec celý to vypadá divně.

Uživatele to trápit nebude. Hlavní benefit pro ně bude, že cestou ve vlaku se budou moci zabavit, přečtou si noviny, co se jim předstáhnou nebo si je dostahují v průběhu cesty a pro stažení fotek si pořídí nový foťák, kterému už WIFI není cizí. Takže žádné USB není třeba.

Je třeba opakovat znova a znova. Apple rozhodně nepřinesl iPad na trh, aby tu byla věc, u které budou lidi přemýšlet, k čemu by jim mohla být. A jasné by to bylo jenom těm, kteří tam vidí ten USB port.

Pro lidi (to jsou ti, co si to budou možná kupovat) to bude opravdu sloužit jako trochu chytřejší čtečka, odpovídačka na krátké emaily a neustálé upozorňování na svůj status na Facebooku. Opravdu, Photoshop by na tom nikdo asi spouštět nechtěl.

Apple si hodně slibuje od toho, že nás opět naučí číst a kupovat knihy. A pokud vím, všechny recenze se zatím shodly na tom, že pro čtení knih a prohlížení Internetu to zatím funguje víc než dobře.

A mašinérie vývojářů se už rozjela a některé aplikace šité přímo pro iPad vypadají více než slibně (proč se nepodívat mezi drinky, jak vypadá obchodování na burze). I Facebook jistě dostane na iPadu nový rozměr.

Kdo dnes tahal na dovolenou notebook, si prostě přibalí iPad a ví, že má pokryto. Nebo vám na lehátku u bazénu chyběl USB port a museli jste s tašky vytáhnout USB hub?

Sdílet