Hlavní navigace

TUX: Svět Linuxu od Raven2cz

 • TUX: Svět Linuxu od Raven2cz - 5.díl - DWM a X.Org

  Popis videa Link na tento díl a materiály https://youtu.be/Z9grvRgriX4 https://github.com/raven2cz/tux/tre­e/main/210915-xorg-dwm-basic Popis videa Tento 5. díl pojednává o instalaci Xorg a dynamického tiling window manager DWM. Provede Vás postupně základní instalací v OS Arch Linux a seznámí se základním ovládáním prostředí. Ve finále budete mít systém nachystán pro svou běžnou práci a budete se moci pustit do studia systému Linux.
  10. 10. 2021 14:37 (aktualizováno)
 • TUX: Svět Linuxu od Raven2cz - 4.díl - Virtualbox Arch Nastavení

  Popis videa Link na tento díl a materiály https://youtu.be/LAN3lbgDWP4 https://github.com/raven2cz/tux/blob/ma­in/210913-vbox-arch-nastaveni/vbox-arch-nastaveni.org Popis videa Díl pojednává o nastavení konzolového rozlišení a fontu (tty). Dále pak nastavení Virtualbox Services pro dynamickou změnu rozlišení, sdílenou schránku a sdílení souborové složky. Doplňuje některé důležité body z minulého dílu…
  7. 10. 2021 15:08
 • TUX: Svět Linuxu od Raven2cz - 3.díl - Arch Linux Base Instalace

  Popis videa Link na tento díl a materiály https://youtu.be/gpIFaCIB9Cg https://github.com/raven2cz/tux/tre­e/main/210906-arch-instalace Popis videa Základní instalace Arch Linux krok za krokem s detailním vysvětlením. Blog informace Z předešlého dílu použijeme náš připravený Virtualbox s Arch Linux ISO. Nyní již můžeme přistoupit k instalaci základního systému.
  26. 9. 2021 12:49
 • TUX: Svět Linuxu od Raven2cz - 2.díl - Virtualizace

  Popis videa Link na tento díl https://youtu.be/LOMXEppGMXU Popis videa Použití virtualizace pro testování našich prvních krůčků v Linuxu. Příprava prostředí pro instalaci Arch Linuxu. Blog informace Jak již bylo řečeno v úvodu seriálu, postupně projdeme veškeré nutné aspekty pro detailní nastavení a pochopení systému šitého na míru. 
  23. 9. 2021 8:40
 • TUX: Svět Linuxu od Raven2cz

  Slovo úvodem Můj táta, kterému je 72 let, se rozhodl, že přejde na Linux. Počítačům celkem rozumí, párkrát to i zkoušel, ale vždy se mu to nějak nepovedlo. Je pravda, že mu taky nikdo nepomohl a hlavním problémem byla zejména jazyková bariéra – angličtina. Já používám GNU/Linux už minimálně 15 let, vím, že ale není jednoduché začít a hlavně vůbec není jednoduché učit základy. Přesto jsem se rozhodl, že mu pomohu. 
  23. 9. 2021 8:22 (aktualizováno)