Hlavní navigace

Blogy

 • Když na webaře sedne blues... (IE inside)

  Karel Plíhal v jedné své písni zpívá Když na člověka sedne blues a všechno na něj padá, zakoupí si láhev vína a pak písně skládá. Tenhle webdesigner to vzal do slova a odkaz z tohoto blogu si jistě zaslouží. Jeho song se jmenuje IE is Being Mean to Me: [youtube vTTzwJsHpU8] V případě, že se vyjádření způsobem melodickým není váš šálek kávy, tu mám od stejného autora scénku Angry IE Developer, která je parafrází jednoho starého a velmi známého videa…
  16. 12. 2009 9:26 (aktualizováno)
 • Něco pro standardisty: blíží se mezinárodní Den Modrých čepic

  V pondělí 30. 11. proběhne v pořadí již třetí mezinárodní Den Modrých Čepic – v originále Blue Beanie Day. Je to den v roce, kdy si lidé, kteří (ať již formálně nebo i fyzicky) podporují webové standardy, nasadí modré čepice a obrazně tak vyjádří podporu webovým standardům. Proč zrovna modré čepice?
  16. 12. 2009 9:26 (aktualizováno)
 • Pro koho bude Chrome OS?

  Chrome OS od Google je venku, už se objevují první obrazy a začíná se vylepšovat a vymýšlet. Pro koho ale takový operační systém vlastně bude? Budou uživatelé něco takového chtít? Koncepce operačního systému Chrome OS od Google je určitě hodně nová a neotřelá. Pro některé uživatele by mohla být přínosem naprostá bezúdržbovost (jako u DVD přehrávače), absence virů, rychlost startu a podobně. Nevýhody jsou samozřejmě také jasné – video na tom prostě nesestříháte.
  23. 11. 2009 14:38 (aktualizováno)
 • Poslední týden na účast v soutěži programování pro Google Wave

  Tento týden máte poslední šanci k účasti v soutěži, kterou pořádá GUG.cz za podpory českého Googlu. Jedná se o naprogramování gadgetu „Where are you?“ pro Google Wave. Patronem soutěže jsem já a víc se o soutěži nebudu rozepisovat, protože vše již bylo řečeno, a jen odkážu: Vyhlášení soutěže Můj blogpost o soutěži
  16. 12. 2009 9:25 (aktualizováno)
 • Jak stáhnout a vyzkoušet Chrome OS

  Právě jsem si stáhl, jednoduše spustil a vyzkoušel operační systém Chrome OS od Google. Chcete ho zkusit i vy? Poradím vám, jak na to. Před pár dny uvolnil Google svůj očekávaný operační systém Chrome OS. Tedy… uvolnil jen zdrojové kódy pro vývojáře. Předpokládá se totiž, že vývoj bude ještě trvat další rok a vychytají se chyby, vymyslí se spousta zlepšováků a pak teprve se výsledek objeví v nových počítačích.
  22. 11. 2009 22:49 (aktualizováno)
 • Prediction about linux from 1997 (linhell)

  Uveřejňuji v orginále co jsem psal včera. Není to žádný Hoax ani jsem si to nevymyslel. Fakt jsem to našel na disku. Nevím jak se mi to tam dostalo nebo odkud jsem si to tenkrát stáhnul. Jinak Linux používám denně, přes putty nebo ve wmware playeru, ale ne na desktopu tam mám XPéčka. Je to sice shit, ale docela to funguje skoro to nepadá. Sice mám na notebooku už nakupnutej IPstack, ale pokud to ještě funguje tak jsem nepřeinstalovával. Nemám čas se zabývat desktopem.
  20. 11. 2009 22:24
 • Proroctví o Linuxu z roku 1997

  Ahoj Přečtěte si co jsem vyhrabal na disku z roku 1997 předpověd se vyplnila trochu jinak. Dnes dnes je live CD Ubuntu nebo jiné distro. Průser je že se ty user-friendly distra začínají vevnitř pomalu blížit tomu co je windows. Jednoduchost Linuxu se vytratila nikdo už nepíše mount /dev/fd0, bohužel zmizely i one two three floppy distro.
  19. 11. 2009 23:53 (aktualizováno)
 • Chrome pro Linux umí synchronizaci záložek

  Pravidelně sleduji vývoj Chrome pro Linux a hlídám, co se objeví nového. Už chvíli se k tomu schylovalo a je to tu – synchronizace záložek funguje i v Linuxu. Pokud čtete můj blog pravidelně, pravděpodobně jste si všimli, že se zajímám o webový prohlížeč Google Chrome. Napsal jsem sem už několik různých zápisků z dění okolo jeho linuxové verze.
  19. 11. 2009 18:37 (aktualizováno)
 • Když je procesor čtyřikrát pomalejší než připojení

  Právě jsem na našem domácím Asus Eee 1000H aktualizoval Ubuntu. Při této celkem automatizované činnosti jsem přišel na jeden neuvěřitelný paradox. Náš domácí netbook Asus Eee 1000H používá především moje žena. O původním procesu instalace Ubuntu 8.10 z flash disku jsem psal v lednu v samostatném článku. Ubuntu tam běželo dodnes bez jakýchkoliv problémů. Aktualizaci na 9.04 jsem vynechal kvůli problémům s grafikami Intel.
  10. 10. 2011 11:32 (aktualizováno)
 • První informace o Internet Exploreru 9. Co můžeme čekat?

  Microsoft před chvílí na konferenci PDC2009 zveřejnil první oficiální informace o Internet Exploreru 9. Pojďme se na ně podívat a trochu se nad nimi zamyslet. Jedná se pouze o informace určené pro webové vývojáře,  uživatelské vychytávky zde zatím nehledejte. Nebyla uvolněna žádná beta verze IE9, pouze byly zveřejněné informace o jeho vývoji…