Hlavní navigace

max

 • Decentralizací úřadů směrem k e-governmentu?

  Každý rok se koná minimálně jedna konference na téma IT ve státní správě. Co se na ní řeší? Nevím, žádné jsem se neúčastnil a časy, kdy jsem pomyslný trend „e-governmentu“ trochu sledoval jsou ty tam. Proč? Protože e-government byla nuda. Alespoň pro mne. Z pohledů zásadního, který by mne zajímal (otevřené vs. uzavřené standardy), se totiž nic podstatnějšího celé roky nedělo…
  31. 10. 2007 7:00 (aktualizováno)
 • Pojďme se bavit monopolem Microsoftu

  Kdo za něj může? Podle mne jsou na vině z poloviny úřady a z poloviny uživatelé. Úřady pro to, že nedělají svojí práci poctivě a uživatelé pro to, že si to nechají líbit. Monopoly ještě nikdy žádné ekonomice nepomohly.
  23. 10. 2007 10:10
 • Používání otevřených standardů je potřeba uzákonit

  Všichni víme, že Microsoft ovládá svými Windows daleko přes 90% trhu s operačními systémy pro desktop. Co ho ovšem drží v sedle, proč už dávno svoji dominanci neztratil? Jeho úspěch tkví v uzavřených (proprietárních) datových standardech, ať už pro dokumenty, audio či video. Chtějí se úřady opravdu uzamknout tak, že v budoucnosti budou muset i nadále používat software od Microsoftu, aby mohly přistupovat ke svým dokumentům…
  3. 10. 2007 6:00 (aktualizováno)
 • Nasazení OpenOffice.org a Microsoft Office XP souběžně

  Provozujete ve Vaší firmě či organizaci některou z verzí Microsoft Office, ale přesto byste chtěli minimálně vyzkoušet, či v lepším případě úplně přejít na volný kancelářský balík OpenOffice.org? Tady je velice jednoduchý tip, který Vám umožní používat oba programy současně bez větších komplikací.
  28. 9. 2007 8:00 (aktualizováno)
 • Používání Linuxu je legální

  Tak jsem před časem spatřil hezkou AdSense reklamu na Linux – byla na serveru ABCLinuxu.cz a zněla následovně: Používat Linux je legální (odkazuje na proc.linux.cz) Ukážeme Vám jak je přechod snadný Seznam ekvivalentních aplikací Troufám si říci, že takto koncipovaná reklama má hlavu i patu. Jen tak dále!
  24. 9. 2007 11:11 (aktualizováno)