Hlavní navigace

Brain Dump

  • Hesla

    Hesla, tisíce hesel. Většina webových aplikací vám nutí registraci, uživatelský profil chráněný heslem. Jak to řešíte? Singleton Jednoduché řešení je používat stejné heslo pro většinu těchto aplikací, ale pak mám strach, že když se zaregistruji na xy.cz, odevzdám tak dobrovolně své přihlašovací údaje na deset dalších webů (viz XKCD #792) Další možností je mít sadu 3–4 hesel pro různé weby s rozdílnou důležitostí… Ano přesně tak, nakonec to skončí tak, že vždy zkouším X hesel a nakonec to není an
    20. 7. 2012 18:38
  • Linuxi, u Tutatise, funguj!

    Možná je to tím, že jsem lama. Možná je to tím, že jsem drsnej chlapík, který prostě přitahuje problémy. Nebo je naopak rád řeším, tak si je nevědomky uměle vytvářím. Ať už je za tím cokoliv, začíná mě to pěkně … Penetration První distribuce byla Gentoo. Instaloval jsem ji týden. Pravda, nebylo to možná pro začátek nejlepší, ale chtěl jsem do toho proniknout. A trochu se to i povedlo (hlavně jsem poznal links a adom)…
    12. 8. 2011 11:22 (aktualizováno)
  • TaskWarrior - lightweight todo manager

    PS: Nejdříve jsem tento post chtěl pojmenovat pěkně česky – „TaskWarrior alias úkolníček“, ale znělo to jaksi divně… Stalo se vám už někdy, že jste celé dopoledne strávili nad tříděním úkolů, přiřazováním priorit, deadlinů, tagů a dalších vymožeností? Pokud jste byli se svým výsledkem spokojeni, tak vás tato aplikace zajímat nebude, ale mě vždycky přišlo, že kdybych ten čas věnoval samotnému řešení úkolů, nemusel jsem nejméně polovinu psát.
  • SpaceChem - programming realtime

    „Víš, lidé ve vesmíru umírají“, řekla má matka, když mi bylo deset. Tenkrát jsem jí poprvé řekl, že chci prozkoumávat vesmír. Od prvního výcvikového dne na planetě Sernimir II uběhlo několik let. S hrnkem kávy pozoruji pustou krajinu, kterou zdobí několik reaktorů. „Můžeme?“ ptá se dívka za mými zády, se kterou jsem byl přidělen na tuto misi.
    28. 7. 2011 20:17 (aktualizováno)
  • xmonad, zpátky v dlaždicích

    Zhruba před půrokem jsem musel opustit oblíbený ion3, protože nepodporoval Xineramu (teď jsem zjistil, že projekt nejspíš umřel úplně, viz link). Po krátké pauze v KDE jsem se konečně donutil vrátit zpět k dlaždicím, tentokrát vyhrál xmonad. Než jsem zůstal u tohoto wm, zkusil jsem i jiné ze seznamu. Většinou jsem hledal statické dlaždice, jak jsem byl zvyklý z ionu, ale dynamický způsob správy oken xmonadu mě nakonec překvapil.
    25. 8. 2010 12:47 (aktualizováno)
  • MarkItUp widget pro Django

    Začal jsem vytvářet widget pro Django, který zobrazuje markitup editor pro textarea. Samotný kód zatím není nijak obsáhlý a funguje jen pro jazyk Textile, ale vzhledem ke struktuře použitého editoru jsem s tím strávil pár hodin. Do budoucna musím dořešit: Náhled Další jazyky: MarkDown, Html Překlad rozhraní (tady budu muset sáhnout do zdrojáku editoru)
    19. 7. 2009 1:59 (aktualizováno)
  • Django - Optimalizace SQL dotazů

    Už jsem chtěl nadávat na způsob, jakým Django pracuje s relací 1:N, naštěstí to byl klasický RTFM problém. Django debug toolbar umožňuje (krom dalších věcí) sledovat SQL dotazy, které framework poslal do databáze, jejich četnost i časovou náročnost, s jeho pomocí jsem tedy zjistil, že něco není v pořádku, když jsem ve výpisu viděl 4 duplicitní dotazy.
    19. 7. 2009 0:01 (aktualizováno)
  • Mezinárodní den chaosu

    Nedávno jsem našel, že i Pi ma svůj den. A jak tu teď sedím a mé chaotické myšlenky mi proudí hlavou, přemyšlím, jestli i chaos nemá svůj den. Přemýšlím, alias hledám na googlu, nic nedopřemýšliv (trpný, dokonavý tvar od přemýšlet alias nenaleznoušiv) si uvědomuji, že chaos ani nemůže mít svůj vlastní den. Pokud by se stanovil den v roce, který by byl věnován chaosu, stalo by se to pravidlem, což je v rozporu s chaosem a celý svátek by byl postavený na hlavu…
    9. 6. 2009 1:57 (aktualizováno)
  • Už je to zase tady...

    „War is peace, freedom is slavery, ignorance is strength“, George Orwel – 1984 Pre Scriptum: Všem se omlouvám, pokud jste již unaveni takovými články. Klidně tento ignorujte a označte jako spam, slouží jen jako brain dump… Na začátek obecně: O demokratické povaze tohoto státu pochybuji od chvíle, kdy jsem si začal uvědomovat, co to politika vlastně je. Nikdy jsem neměl dost síly ani vůle, abych se o to zajímal nebo tomu dokonce porozumněl…
    27. 5. 2009 20:38 (aktualizováno)
  • Lineární algebra v C++

    V nejbližší době začnu rozjíždět projekt na vytvoření programového prostředí pro optimalizaci betonových konstrukcí. Součástí tohoto programy bude rozhraní pro statickou analýzu konstrukce. Právě tady budu potřebovat nějaký nástroj na řešení lineární rovnic. Knihovna lapack vypadá jako přesně to, co potřebuju. Díky své nadstavbě lapackpp (dříve lapack++) ji lze používat přímo ve zdrojovém kódu. V repozitáři Debianu jsem ji bohužel nenašel, instalace ze zdroje byla naštěstí bezproblémová (./confi
    22. 5. 2009 14:52