Hlavní navigace

Murdějůf kutloch

 • Instantní linux, stačí přidat turbo

  Za posledních pár měsíců jsem kupoval pár známým počítače a notebooky. Jako správný propagandista instaluju linux, taky proto že se mi nechce řešit problémy s widlama. A když linux tak v „Plné palbě“ Je pravda že linux po nainstalování obsahuje dost software ale některé kousky, hlavně ty na které je BFU zvyklý třeba skype (jo vím že je to aplikace samotného antilinuse a co už když to bfu chtějí). Instalace není moc složitá stáhnout balíček nebo přidat repozitář a nainstalovat.
  5. 5. 2014 20:26
 • Linux Mint 13 - zatím ne

  Aspoň u mě zatím ne. Delší dobu jsem používal spokojeně ubuntu 11.04 ale přišel čas změny – nerozjel (teda rozjel ale nepoužitelně) jsem Bastion poslední ze „tří kapek“. Tak jsem zkusil nahodit Mint 13. Mint 12 používám na ntb od té doby kdy odešel disk do křemíkového nebe. Tak jsem si řekl že zkusím Mint 13. Vydržel tam asi 15 dnů, z toho 7 dnů jsem byl na dovolené a 3 dny jsem vůbec u pc nebyl, zbytek jsem se snažil 13ku trochu dolaďit. Když to shrnu.
  4. 7. 2012 14:02 (aktualizováno)
 • Wikipedie valííí

  Jeden takový pidipříspěvek protože mě to fakt potěšilo že reklama na wikipedii nepatří. :) Už ani nevím jak jsem se tam dostal ale proklikal jsem se na stránku Widle 7 phone tehdy ješte vypadala takto. Trochu jsem to proletěl a z těch marketingových blábolů se mi udělalo jako po litru rumu na ex.
  1. 9. 2011 19:11 (aktualizováno)
 • Par menších map pro openarenu

  Tak jsem si trochu připomenul tvorbu map pro hry. Začínal jsem s doomem, bloodem, starcraft… Teď jsem se k tomu vrátil a udělal pár map na Openarenu, takže se s nimi trochu pochválím ;) Kostka Třípatrová mapa ale i tak malá. Všude se někdo motá a všude se dá něco zastřelit, raketometem klidně i víc naráz. A v hajzlíku je překvápko :)
  16. 6. 2011 21:21 (aktualizováno)
 • Jak se bránit šmírování poskytovatelem ...

  Ve svém bývalém zaměstnání jsem měl za šéfa pěkného č****a (víc se o tom nebudu rozepisovat, zbytečně bych se n****l). Mimo jiného svinstva bylo běžnou praxí čtení cizí pošty a sledování kam kdo chodí na netu. Naštěstí jsem ale měl k dispozici server s linuxem s veřejnou IP :) Pokud chcete vědět jak si s takovými slídili poradit čtěte dál.
  17. 8. 2010 13:40 (aktualizováno)
 • Štítky a záložky ve Firefoxu

  Snad každý už ví co jsou to štítky (tagy) a většina ví že se dají používat i u záložek ve firefoxu. Osobně mi používání štítků přijde o mnoho pohodlnější než klasická stromová struktura a to hlavně u stránek které si ukládám s tím že je použiji někdy později nebo vůbec. Bohužel samotný Firefox nemá práci se štítky moc vychytanou, umožní je zadat, umí napovídat a vyhledat podle jednoho štítku v knihovně stránek.
  27. 7. 2010 6:59 (aktualizováno)
 • Jak (ne)tvořit kvalitní aplikace a (ne)zamotat se v nich.

  Už několik let programuji webové aplikace. Mám to štěstí, nebo smůlu, že jsem v přímém kontaktu s uživateli těchto aplikací a proto bych se chtěl podělit o své zkušenosti. Dotáhněte to do konce Je opravdu škoda když dobrý nápad, dobrý projekt zabije nějaká hloupá chyba. Uživatele málo kdy ohromí nějaký superalgoritmus který je třeba 10× rychlejší než jiný, za to se naštve pokud narazí na chybu. A to i na svou chybu.
  3. 5. 2010 7:35
 • Jak pojmenovávat při programování

  Jo to je otázka nad kterou premýšlím už nějaký čas k napsání tohoto příspěvku mě nakoplo vydání článku Jak psát hezký kód I na zdrojáku. Když jsem začínal programovat tak jsem to mastil jako prase s postupem času jsem ale musel, abych se ve svých kódech vyznal, začít používat nějaký ten coding style.
  14. 4. 2010 7:03 (aktualizováno)
 • "y2k" znovu?

  Asi víte o problému y2k problému, kdy měly v roce 2000 začít hořet počítače, vybuchovat elektrárny a domácí spotřebiče se vzbouřit a ovládnout zemi. Naštěstí se to stalo jen v amerických filmech. Tak a teď proč o tom blábolím. Za několik málo desetiletí, někdy kolem roku 2038, má dojít e konci unixového 32bitového světa. A mě se to stalo už teď.
  9. 8. 2009 16:06
 • Negativní vliv televizních pořadů (komix)

  V dnešní době často slyšíme o negativním vlivu násilných her a filmů na dětskou psychiku. Ve skutečnosti je to ale ještě horší a ani dospělí nejsou v bezpečí před nástrahami „Televizní zábavy“. Více se dozvíte v následujícím komixovém příběhu. Uvedené dílo (dílo) vytvořené Murděj Ukrutný podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česko.
  20. 6. 2009 18:58 (aktualizováno)