Hlavní navigace

Blogy

Tak a idem si kúpiť hudbu legálne...

Mám tu otázku na všetkých ľudí, ktorí sa trochu vyznajú do licencií. Konkrétne – konám legálne? Nelegálne mám stiahnuté z internetu aktuálne CD slovenskej kapely Galadriel, čo je taký podľa môjho názoru veľmi melodický a počúvateľný metal. Vzhľadom na to, že je to naozaj dobré, o licenciách už niečo viem a nechce sa mi to napaľovať, rozhodol som sa zakúpiť si CD. A tu je otázka…
24. 1. 2009 12:15 (aktualizováno)

Máme 5000 článků a 18 000 zpráviček

Do pondělního článku jsem zjišťoval nějaké statistiky obsahu, který jsme vydali. A zjistil jsem, že jsme se právě přesně trefili do 5000 článků a 18 000 zpráviček. Přesně za 10 let. Právě připravujeme pondělní článek k desátému výročí serveru a dost mě překvapila kulatá čísla, která jsem objevil. Bude se to dobře pamatovat: za deset let Root vydal 5000 článků a 18 000 zpráviček.
23. 1. 2009 12:16

Když vám vývojář pláče na rameni

Titulek tohoto zápisku vystihuje podstatu toho, s čím vás chci seznámit, ale neznamená, že mám mokré rameno. Chci se jen rozepsat o jednom nešvaru, který se za určité konstelace v souvislosti s psaním software „zdarma“ objevuje a která mne jako uživatele nemusí těšit. Vše začalo poměrně nevinně – dotazem na uživatelském fóru …

Keď obchodníci nemajú srdce...

Krutá realita, alebo len „stáva sa“ ? Mám doma jeden počítač. Taká čierna škatula, ešte to aj trochu svetielkuje. Dostal sa ku mne s tým, že by si jeho majitel prial, aby to fungovalo OK. Nainštalovaný je tam Windows, a to ani nie nejako dlho. Vírus za vírusom, ale to totálne. Antivírus Avast ho kontroluje momentálne už 10 hodín, a ešte urobilo len 8 percent.

Greenie dvojtýždenník 2/2009

Dvojtýždenník vychádza každé dva týždne. Česť výnimky, ktoré sa sem tam nájdu. Tu sú dnešné témy: 1) Greenie a Skype 2) Greenport 0.4 3) Greenie R1 R2 4) Krátke info o tom, čo to ten Greenie vlastne je – – – – – – – – – – – – – – – – – 1) Greenie a Skype Po dlhých úvahách, reťazových reakciách a ťažkom flamovaní po XMPP a ICQ sa Skype dostalo na oficiálne médium. od 4i R2 je súčasťou. Bol vybraný hlavný balík, ktorému sa dalo prednosť pred skype-static.
24. 1. 2009 12:16 (aktualizováno)

S60 štruktúra projektov

Naposledy sme si pripravili a otestovali vývojové prostredie a teraz je čas sa pozieť bližšie na testovací projekt ktorý sme vytvorili. Štandardná štruktúra projektu je nasledovná :  Adresár SRC - sú v ňom uložené zdrojové kódy. Adresár INC - sú v ňom uložené hlavičkové súbory. Adresár DATA - obsahuje resources a rss scripty pre ich kompiláciu. Adresár HELP - obsahuje zdrojové scripty pre generovanie helpu aplikácie…
20. 1. 2009 10:30 (aktualizováno)

Za komentář u soudu

Můžete být za váš komentář pod svým blogem předvoláni k soudu? Ano, můžete. A můžete ten soudní spor prohrát? Ano, můžete.
19. 1. 2009 16:07

Simpsonovci znovu zabodovali

Dnes bez múdreho článku a bez dlhého komentára – ktorý si môže urobiť každý sám… Považujete Simpsonovcov za vtipný seriál?
19. 1. 2009 12:44 (aktualizováno)

Mandriva 2009 s Bíbrem

Tato skoro slovní hříčka mne napadla jako vhodný titulek k malému ohodnocení jednoho počinu, který se rok co rok (a teď v podstatě půlrok co půlrok) objevuje v českých luzích a hájích. Jde o knihu s distribucí Mandriva.Pohybuju se v okruhu uživatelů – začátečníků, kteří občas přijdou s dotazy na to, jaký počítač, jaký systém a jak se dívám na to či ono. A tak jsem dostal dotaz na knihu nazvanou Mandriva Linux 2009 CZ. Mám ji v ruce a tak ji trochu rozeberu. V čem je jiná?
18. 1. 2009 21:28 (aktualizováno)

Tomáš Kučera: celý rok 2008 ticho

Možná jste už zaznamenali blogposty, které jsem psal o mém nezvěstném kamarádovi. Protože se ozvalo hodně jeho kamarádů a uběhlo dalších devět měsíců, rozhodl jsem se opět napsat. Boužel novinky nemám. Tomáš Kučera se ztratil v srpnu roku 2007, od té doby ho nikdo neviděl, ani se neobjevily žádné zprávy vysvětlující jeho zmizení. Od té doby jsem napsal čtyři blogposty, které podrobně informovaly o všem, co já nebo jeho rodina víme.
15. 1. 2009 14:24 (aktualizováno)