Hlavní navigace

Blogy

 • Mocný AJAX nebo Ajax mocný?

  Říká se, že o AJAXu se prvně zmínil ve svém článku Jesse James Garrett v roce 2005. Mnozí z vás s tím jistě budou souhlasit, ovšem řecký básník Homér by nejspíš protestoval. Oháněl by se svým eposem Illias popisujícím Trojskou válku, mezi jejíž hlavní hrdiny vedle Heleny, Parida a Hectora na jedné straně, stál na druhé straně vedle mocného bojovníka Achillea i jeho přítel Ajax, král ostrova Salamis. (V nedávném filmovém zpracování jej ztvárnil Tyler Mane.)
  16. 7. 2009 14:36 (aktualizováno)
 • Vyzkoušejte Google Chrome (Chromium) pro Linux

  Právě jsem si nainstaloval nejnovější build prohlížeče Chromium (Google Chrome) pro Linux. Výsledek mě velmi mile překvapil. Chcete ho taky? Kdo nevěří, ať tam běží! Už dlouho čekáme na vydání prohlížeče Google Chrome pro Linux. Rozhodl jsem se po čase zkontrolovat stav celého projektu Chromium, který jej vyvíjí a byl jsem velmi mile překvapen. Pokud máte zájem získat aktuální verzi, můžete si ji stáhnout z repositáře projektu Chromium. Úplně dole je nejnovější build.
  10. 10. 2011 11:36 (aktualizováno)
 • Root.cz na ploche? A prečo nie? :)

  Dnes mimoriadne krátky článok. Vlastne ani nie článok, len taká nejaká info… Využil som trochu voľného času, trochu Inkscape a Gimp a vytvoril som niečo takéto… http://www.gnome-look.org/content/show.php/Ro­ot.cz+unofficial+wallpaper­s?content=104878 Sú to jednoduché pozadia na plochu v štýle Root.cz. Nie je to síce nejaký hyper ideál a je to brané viac menej ako srandička… ale prečo nie? :D
  15. 5. 2009 9:14
 • Vykrádáním k titulu

  Přiznám se, že až do dnešního dne jsem měl až skoro posvátnou úctu k všelikým státním vzdělávacím institucím. Zjistil jsem však, že ne vše je úplně férové, ba co víc, je to skoro jako organizovaný gang. Našel jsem totiž jednu bakalářskou práci s trochu prapodivným obsahem. Začnu tím, že udělám jednu podrobnou recenzi bakalářské práce. Na závěr doplním své konstatování.
  14. 5. 2009 16:02 (aktualizováno)
 • Gnome-look.org a moja otravná maličkosť...

  Kedysi dávno som bol na jednej prednáške o licenciách, medzi ktorými bola tiež zmienka o Creative Commons. Creative Commons, skrátene CC, je taká určitá skladačka, umožňujúca vyslovene si poskladať „toto chcem a toto nechcem“. Použiť sa dá na všetko možné – napríklad  zvuk (dobrý príklad je Jamendo) či grafiku (tu spomeniem Gnome-look). na druhé uvedené som sa rozhodol prispievať, keďže často používam v tomto čase Inkscape…
  14. 5. 2009 14:49 (aktualizováno)
 • Dnešný svet je mobilný...

  Chce zistiť, čo bude v debni? V internetovom prehliadači si kúpite TV program. Zháňate pred sviatkami mandarinky? Stačí skočiť do nejakého väčšieho obchodu a môžete si ich zobrať koľko chcete. Hľadáte zábavu? Prejdete po meste nejaký kilometer a nájdete niekoľko kín, plavárne, squash či divadlo. A čo takto vycestovať? Kúpite si letenku a zaväziete sa na letisko…
  12. 5. 2009 11:24
 • Tři mocné chvaty počítačové sebeobrany pro začátečníky

  Znáte to. Někdy se dostanete do situace, kterou je třeba rychle a spolehlivě vyřešit. Myslím tu zoufalou situaci, kdy jste skutečně v úzkých, zatlačeni nepřítelem do slepé uličky. V takovém případě se nesmíte  ohlížet na případné ztráty. Na řadu přichází ty nejdrsnější prostředky. Nepřítele musíte zpracovat okamžitě. Ideálně jedním úderem.
  16. 7. 2009 14:36 (aktualizováno)
 • Už jste dnes bučeli?

  Pokud používáte Debian a jeho deriváty (včetně Ubuntu), můžete se pobavit hezkými vtípky, které jsou umístěny v balíčkovacích utilitách. Můžete tak spatřit i svatou krávu. Když už je to pondělí, prší a je zima, tak jsem si připravil malou legrácku. Možná to znáte, není to žádná novinka, ale určitě bude hodně těch, kteří o svaté krávě v apt nevědí.
  10. 10. 2011 11:27 (aktualizováno)
 • Do kelu aj s WINE!

  Cítim sa zle. Normálne som z toho otrasený – a za všetko môže WINE! Vždy som sa rád vŕtal v rôznych fintách ako to a to rozchodiť, no… teraz nič. Stiahnem jednu Windows hru, ide. Stiahnem druhú a zase. Tretiu a na potvoru znovu ide. Stiahnem Mirandu, ktorá pod Linuxom kedysi išla fakt mizerne. Po stiahnutí inštalátora a pár klikoch sa mi to už spustilo a správy hneď fungujú. Stiahnem PsPad a ono to tiež ide. Ako je toto možné?
  9. 5. 2009 23:00 (aktualizováno)
 • Simulátor baroka

  Občas si dovolím zveřejnit i nějaký ten zápisek přímo nesouvisející se zaměřením tohoto webu a učiním tak i dnes. V neděli 3.května jsem si nadělil původně malý zážitek, který však přerostl v takřka kolosální orgii. Vím, že je tady dost hudebních znalců, ale teď se uvidí, kolik z nich je „postižených“ jako já.
  8. 5. 2009 22:00