Hlavní navigace

Blogy

 • Jak jsem prošel testem

  Nevděky jsem se stal testovacím „karlíkem“ jednoho mého neznámého kolegy. Začalo to tím, že ve firemním mailu skončila příloha, se kterou si adresát nevěděl rady. Prostě mu nešla otevřít, ať na ni klikal jak chtěl. Nejprve zvolil „seřvávací“ taktiku a vyžádal si onu přílohu ještě jednou. Přišla a opět vykazovala stejný problém. K druhému mailu dostal malý dovětek ve smyslu „ať se váš ajťák snaží, ne?“ a tak jsem byl adresátem osloven s přesnou specifikací problému.
  14. 4. 2009 15:59
 • Hudba pro první pracovní den týdne

  Tak si jen tak brouzdám po svém oblíbeném jamendo.com a čistě náhodou jsem narazil na takovou tématickou píseň, která se skvělé hodí k prvnímu pracovnímu dni nového týdne. Píseň se jmenuje Work Sux a jejím interpretem je německá skupina Loudog. Hledáte-li motivaci k tomu, proč pracovat, zkuste si ji poslechnout, případně přečíst její text. Pro mne má nepřekonatelné kouzlo…
  13. 4. 2009 22:55
 • Internet by mali ovládať odborníci!

  Veľa sa už narozprávalo o internete – o tom, ako je potreba zmeniť pridelovanie IP adries, ako je nutné v domácom i podnikovom prostredí sa postarať o bezpečnosť… Tak či tak, je nutné, aby internet napredoval, aby bol čo najrýchlejší, čo najbezpečnejší a aby mohol niesť čo najviac dôležitých informácii…
  9. 4. 2009 23:09 (aktualizováno)
 • Dostal jsem krásný dort s tučňákem

  Moje okolí už mě opravdu velice dobře zná a ví, že sbírám všechno, co se nějak týká tučňáků. K Vánocům jsem od babičky dostal tučňáčí lampičku a k narozeninám jsem teď obdržel dortík. Už je to asi opravdu posedlost, protože doma máme různé plyšáky, obrázky, sošky, od Vánoc i zmíněnou lampičku, samozřejmě všechny možné osušky, hrnky a další věci z butiku a podobně…
  4. 8. 2009 9:38 (aktualizováno)
 • Chcete pro nás psát o hrách?

  Už šest let vychází na Rootu pravidelná páteční série o počítačových hrách. Vystřídalo se u ní několik autorů (včetně mě) a nyní je opět autorská pozice neobsazená. Chcete to zkusit? Pravidelná série o hrách začala vycházet 8. srpna 2003, tedy téměř před šesti lety. Vlastně jsem ji zahájil já článkem o hře Tuxracer, kterou jsem napsal na žádost tehdejší redakce (to jsem byl ještě externí autor). Série od té doby vychází docela pravidelně a vedle Sklizně je to jedno z nejdelších pásem na Rootu.
  8. 4. 2009 14:44 (aktualizováno)
 • Proč nechci, aby byl svobodný software všude

  I když titulek vypadá kontroverzně, nehledejte za tím nic zvláštního. V posledních několika dnech jsem dostal pár hlášení o tom, jak řádí škodlivý software. V konečném důsledku mne to přivedlo na téma tohoto příspěvku. Mí známí, kolegové a rodinní příslušníci mne už dlouhá léta vyhledávají a ptají se mne na to, jaký software používat. Obvykle je to kvůli tomu, že chtějí mít dobrý pocit z toho, že mají vše v pořádku a také kvůli tomu, aby ušetřili.
  8. 4. 2009 13:57
 • Houston, máme problém!

  Po tom, čo som opakovane schytal kritiku toho môjho zeleného zázraku, a tiež po tom, čo som bol nie len svojou maličkosťou dokopaný znížiť počet programov na hlavnom Greenie CD, som narazil na dávny problém. Veľmi dávny – multimédiá. Pridať nejaký prehrávač či odobrať, to sa dá. Urobiť dobré riešenie pre každého, to sa dá – len to potom už práve pre každého nie je.
 • Když si vývojář obhajuje svůj názor

  Již před nějakou dobou jsem napsal článek, který popisoval to, co se mi nelíbí na nové verzi OpenOffice.org. Jsem velkým příznivcem svobodného software, ale mrzí mne, když tyto projekty vykazují známky skoro arogantního chování k uživateli. Ve zmiňovaném článku jsem popsal několik výhrad, jednou z nich byla i docela „hnusné“ chování Windows instalátoru OpenOffice.org. Protože jsem se o vývoj této (dle mého) chyby zajímal, docela mne zarazilo, co se kolem ní strhlo.
  7. 4. 2009 7:56 (aktualizováno)
 • Aktualizované: Akú distribúciu si vybrať? Odpovie Vám tento test!

  Aktualizované: V novej verzii 0.3 je 30 bodov a samozrejme viac otázok. Prosím, otestujte. A: Tých Linuxov je tak veľa, aký si dať na začiatok? Rozmýšľal som Slackware alebo Red Hat B: Neblbni a daj si Ubuntu – Nedávno som na niečo podobné narazil. Ako ste určite pochopili, ide o jednoduchý rozhovor dvoch ľudí – ktorý majú tak iné skúsenosti, ako aj… vlastne v tých skúsenostiach je hlavný rozdiel :)
  7. 4. 2009 22:13 (aktualizováno)
 • Firefox: panda červená alebo ohnivá líška?

  Na úvod duel… Firefox je pre Vás… Na stránke http://gs.statcounter.com/#brow­ser_version-eu-weekly-200904–200913)., ktorá sa dostala medzi správičky, sa píše, že Firefox vo verzií 3 predbehol (skoro) najnovší Internet Explorer v Európe. Aj keď sú pomery a rôzne čísla vždy tak trochu nepresné a umelé, treba uznať, že pre open-source prehliadač je to úspech.
  4. 4. 2009 0:31 (aktualizováno)