Hlavní navigace

Blogy

 • Konečně máme vizuální nástroj na tvorbu JavaScriptu bez psaní kódu

  Setkávám se s webdesignery, kteří potřebují oživit vytvořené stránky, ale neznalost JavaScriptu (nebo programování obecně) jim v tom brání. V době javascriptových frameworků se sice náročnost drobného javascriptového programování snižuje, ale stále se jedná o bariéru. iXEdit Nástroj iXEdit si klade za cíl oživení webu bez jakéhokoliv kódování. Vše si jednoduše naklikáte. Nemožné? Podívejte se pozorně na následující video…
  29. 12. 2009 9:59 (aktualizováno)
 • Zopakujme si: w3schools.com != internet

  Nedávno se internetem začal šířit pěkný graf. Byl vytvořen jako ukázka možností frameworku Axiis pro Flash (čili hlavně pro efekt) a jeho netradiční zobrazení podílu prohlížečů vzbudilo poměrně velký zájem. I mě se ten graf líbí. Až na jednu podstatou věc. Onen graf totiž nezobrazuje podíl prohlížečů na trhu.
  16. 12. 2009 22:10 (aktualizováno)
 • JavaScript a AJAX

  Pracujete s HTML a chtěli byste své weby dostat na vyšší úroveň? Naučte se používat moderní funkce dnešních prohlížečů. Naučíme vás používat JavaSctipt a AJAX, tvořit základní skripty a ovládnout web pomocí nových vlastností. Co se na školení naučíte Syntaxe jazyka Řídící struktury, jednotlivé typy, funkce, objekty Propojení s HTML, události, funkčnost s vypnutým JavaScriptem Objektový model prohlížečů, DOM Komunikace se serverem – AJAX Ladění skriptů
  12. 12. 2011 15:27 (aktualizováno)
 • Úvod do PHP

  Jednodenní kurz Úvod do PHP je určen všem současným a budoucím webovým vývojářům, kteří se chtějí od základu seznámit s programovacím jazykem PHP. Co se na školení naučíte Jednodenní kurz Úvod do PHP je určen všem současným a budoucím webovým vývojářům, kteří se chtějí od základu seznámit s programovacím jazykem PHP. Během kurzu se účastníci naučí vytvářet webové aplikace v PHP od těch nejjednodušších až po ty poměrně složité a seznámí se se všemi klíčovými vlastnostmi jazyka.
  19. 12. 2011 15:42 (aktualizováno)
 • Ježíšek někdy překvapí aneb vánoční stavové kódy HTTP

  Celé to začala Eliška, když si na svůj web dala vánoční wishlist. Ovšem přišel s tím vlastně Michal Špaček, který na Eliščině wishlistu objevil poněkud neobvyklé přání: Pak jsem se přidal já a Honza Tichý a začali jsme sestavovat vánoční kódy pro HTTP, abychom v tom Elišku nenechali. Níže jsem sepsal ty základní, které jsme dnes vymysleli. Pro srovnání viz přehled stavových kódů HTTP, který platí po zbytek roku mimo Vánoce.
  16. 12. 2009 22:11 (aktualizováno)
 • Tahle píseň je věnována všem systémovým administrátorům

  Jeden z tvůrců webu DeadTroll.com (ten mimochodem stojí za návštěvu) zpívá píseň, která by se mohla líbit nejen fanouškům seriálu IT Crowd. [youtube v3YQBPzFfqE] A kdyby vám to nestačilo, podívejte se na jedno geekovské porno (přímo hardcore). [youtube nuq0DvN8PYw]
  16. 12. 2009 9:26 (aktualizováno)
 • Google DNS... co ještě Google nemá?

  Sleduji Google co všechno nabízí a tohle mě docela překvapilo, i když to při troše zamyšlení překvapující ani není. Google rozjel vlastní free DNS. Používám už dlouho OpenDNS a nemůžu si ho vynachválit. Chodím na relativně obskurní weby (které se týkají linuxu) a muj provider je v keši prostě nemá a po pár neúspěšných pokusech typu: „web nenalezen“ jsem skončil u OpenDNS. Providerovo DNS to našlo vždy až na druhý pokus, kdy se sám providerův DNS dotázal někde jinde.
 • Chcete sa podielať na tvorbe výberu z Ubuntu repozitárov?

  Posledné 3 vydania Ubuntu sa vydával výber z ich mohutného repozitára, ktorý sa bežne dostane na niekoľko DVD, na jediné DVD. Toto riešenie má pochopiteľne niekoľko výhod i nevýhod. Veľkou nevýhodou je, že sa tam nedá dostať všetko, a zas veľkou výhodou je to, že netreba všetko sťahovať. Účelom repozitára na DVD je umožniť ľuďom s pomalým pripojením alebo bez pripojenia do internetu doinštalovať si programy, ktoré by sa inak nedali (alebo by to dlho trvalo)…
  29. 11. 2009 21:45 (aktualizováno)
 • Vydanie Greenie 6k

  Po mesiaci úprav Ubuntu prichádza aktuálne Greenie. Informácie o ňom sa nachádzajú napríklad v tomto ohlásení: http://www.greenie.sk/forum­.html?func=view&catid=30&id=2745 Verzia vychádza z Ubuntu 9.10. Bohužiaľ, dnešné „obedňajšie“ vydanie obsahovalo chybu znemožňujúcu spúšťať programy ako Root, čo ovplyvnilo napríklad inštalátor. Fakt, že som dal na internet zle otestované vydanie, nie je veľmi dobrá reklama. Inými slovami sa to stať nemalo. Aktuálne je už na internete opravená verzia.
  27. 11. 2009 13:47 (aktualizováno)
 • Google Chrome OS, zabiják Windows.

  Google Chrome OS. Operační systém jehož osudem je navždy ukončit monopol Windows na desktopu. Podle ohlasů na internetu tomu ale věří jen hrstka lidí, a většina z nich pracuje pro Google. Nabízí se tedy otázka: jsou soudruzi z Google nenapravitelnými snílky bez kontaktu s realitou, nebo se většina populace šeredně mýlí? Odpověď je velmi jednoduchá. Dny dominance Windows jsou sečteny.
  24. 1. 2012 11:46 (aktualizováno)