Hlavní navigace

greatlama

 • Střípky solárního barona 02 - boiler a wattrouter

  Dnes se podíváme na nahřívání vody v boileru edit: pomocí „přetoků“ z FVE. Boiler je nejlepší přítel solárního barona. Důvody jsou jednoduché, jedná se o nejlevnější baterii, kterou si k FVE můžete pořídit. Dalším důvodem je že mnoho lidí už ho doma má před realizací FVE. Například k ohřátí. 200 l vody o 45 °C potřebujete 10.6 kWh. Konkrétní případ je snadné spočítat pomocí kalkulačky na tzb-info.cz.
  16. 12. 2021 16:21 (aktualizováno)
 • Střípky solárního barona 01 - rctclient

  Úvod Ve svém předchozím příspěvku jsem se pokoušel vyhodnotit návratnost fotovoltaické elektrány. Elektrárnu jsem si pořídil „na klíč“ a následně jsem se v tom začal vrtat, tedy integrovat ji do domácího řídícího systému. Dnes se podíváme na přenos údajů mezi on-grid měničem  RCT inverter 6.0 a PLC řady Unipi Neuron s běžícím PLC Mervis.
  11. 11. 2021 19:57
 • Návratnost FVE v R

  Úvod Rád bych si pořídil na střechu rodinného domu solární elektrárnu (FVE), po prostudování nabídek různých prodejců jsem dospěl k názoru, že si musím udělat vlastní analýzu návratnosti. Data prezentovaná dodavateli jsou obvykle založena na měsíční výrobě a měsíční spotřebě. To osobně považuju za velmi špinavý trik, který vůbec nezohledňuje soudobost spotřeby a výroby, zejména ve spojitosti s baterií.
  14. 2. 2021 22:28