Hlavní navigace

Blogy

 • Hlavná je tá originalita...

  Internet je medzinárodná sieť – už dávno preplnená ľuďmi zo všetkých končín sveta. Nájde sa tu hromada odborníkov i úplných amatérov, tvorivých ľudí i „kopirákov“. Vychádza z toho taký jednoduchý vtip, ktorý som počul pár rokov dozadu: „Zlatko, moc Ti ďakujem že si mi napísal ten referát do školy. Učitelka sa ma ale pýtala, prečo tam bolo 4× slovo EDIT“…
 • Pozor! Ide sa zmeniť svet!

  Alebo žeby nie? Dorazila ku mne správička o výzve – „500 podpisov a bude fajn“. Aspoň tak som sa to dozvedel ja. Tak pozriem, študujem čo to po mne chcú… a po prečítaní a viac menej tiež pochopení som to podporil. Ak sa niekto nudí a nemá nič na práci, môže na to hodiť nejaké to oko. Je to o používaní softvéru v tej našej milej veselej krajinke. A keďže je to o opensource a taktiež o možnej zaujímavej diskusií, tak sem dávam link…
  24. 6. 2009 10:28 (aktualizováno)
 • Rukojmí v nechtěném sporu

  Již opravdu dlouhá léta (myslím tím více než 15) se u nás ve firmě používá jeden program.  Jsme s ním spokojení, nikdy nebyl žádný problém. Dodavatelské služby jsou na vysoké úrovni. O to více nás zaskočila zpráva jednoho ze společníků firmy a v podstatě nás donutila nějak reagovat. Na konci května totiž do firmy dorazil dvou stránkový informační dopis, ze kterého jsme se dozvěděli, že firma má dva společníky, kteří firmu založili před dvaceti lety a nyní jsou v nějakém sporu…
  23. 6. 2009 12:28
 • Fotografie z Linuxfestu 6 (Jún 2009)

  Moja prítomnosť a tiež prítomnosť foťáku v mojej ruke vykúzlila niekoľko fotografií z tejto akcie. Nájde sa tam napríklad najmladší účastník (na jedinečnom dopravnom prostriedku), remeselné zatĺkanie klincov či samozrejme väčšina prednášok. Bohužiaľ nie sú všetky. Moja prednáška o OpenTTD a WINE akosi nikoho nemotivovala si ju odfotiť. Taktiež prednáška o mapách je bez fotiek, keďže som na nej asistoval.
  22. 6. 2009 17:18 (aktualizováno)
 • Moderní technologie nás spasí?

  Tento měsíc jsem se dostal ke dvěma případům toho, že když začnou moderní technologie pronikat masověji do populace, ztratí punc něčeho výjimečného a automaticky přeberou status „navždy a za každých okolností“, což se může pěkně vymstít, protože to tak nefunguje, ale je nám podsouván falešný obraz toho, že ano.
  21. 6. 2009 0:14
 • Na začátku byl jenom Web

  Na začátky byl jenom Web, a proto se jednalo o přirozenou cestu k publikování zpráv. Potom ovšem… [youtube PoNlEZopQyA] Pro zájemce o původu tohoto videa.
  16. 7. 2009 14:37 (aktualizováno)
 • V CZ Podcastu spolu s Google Wave a HTML5

  Včera jsem měl tu čest být hostem natáčení 32. CZ Podcastu. Povídali jsme si v něm o HTML5 (o které – jak určitě víte – se už dlouhodobě zabývám na svém dalším blogu HTML456) a o Wave, což je novinka od Googlu, do které jsem před pár týdny dostal pozvánku. Pokud máte zájem a hodinku čas, tak vzhůru k poslechu.
  16. 7. 2009 14:37 (aktualizováno)
 • Potřebujeme doma 100Mbit linku?

  S chutí jsem si přečetl dnešní článek na Lupě, který popisuje budoucí nabídku UPC na 100Mbit přípojky. Cena bude lákavých 1700 Kč, ale potřebujeme doma vlastně takto vysokou propustnost? Patrick dnes na Lupě vydal článek s názvem Test UPC Fiber, 100 Mbit/s Internet a balada o rychlosti. Nedávno se v redakci zmiňoval, že mu instalují přípojku od UPC, ale teprve teď mi došlo, proč se nechává znovu připojit k internetu.
  19. 6. 2009 10:10 (aktualizováno)
 • Na internete je všetko - alebo ide sa na piáno!

  Čo sa dá dnes nájsť na internete? Alebo lepšia otázka – čo sa nedá nájsť? :D Cez rôzne filmové dobroty, hudbu od deathmetalu po ľudovky, návod na vytvorenie atómovej bomby, kandidátku komunistov či preklad Biblie v niektorom z jazykov Mikronézie, tam nájde niekedy niekto aj niečo zaujímavé. Pôvodne som chcel dať na blog video z nácviku 4´33. Hudobníci asi poznajú… 4 a pol minúty nič, nič, nula nula nič. Taká úplná recesia…
  11. 6. 2009 17:52
 • Firefox a Linksys

  Ve svém minulém příspěvku jsem shrnul věci, které se děly při vzdálené správě pomocí webového rozhraní mého domácího routeru Linksys WRT54GL. Nakonec jsem našel funkční vyřešení problému. Celá záležitost se totiž týká certifikátu od Linksysu, která je již neplatný a Mozilla Firefox si s tím neumí poradit. Rada je celkem jednoduchá – stačí odstranit certifikát z úložiště a tomu v Linksysu přidělit výjimku.
  11. 6. 2009 2:18 (aktualizováno)