Hlavní navigace

Blogy

 • Niečo málo o tej Opere...

  Ku Opere mám veľmi špecifický vzťah. Začal som s ňou niekde pri Opere 7.23, a bolo to vo všetkom lepšie ako vtedajšie IE, no používal som na väčšinu stránok stále IE. Páčilo sa mi toto, páčilo sa mi hento… Až prišiel otcov známy a doniesol na CD (!) nejaké programy, vrátane Opery 7.5 beta 1. Tak som si to dal, a zistil som, že akosi sa zmenšuje počet stránok, kde som používal IE. Ak prehliadač človeka zaujme a nie je úplný lenivec, tak si ho prispôsobí. Tak to bolo aj v mojom programe…
  1. 9. 2009 21:17 (aktualizováno)
 • Opera 10 trailer

  Opeře ten marketing vůbec nejde (a to platí i pro následující video). Ale občas pobaví (a to platí i pro následující video). [youtube qHKGQ6sGauk] Ještě k traileru. Je totiž jen pro fajnšmekry. Pokud vám v něm uvedená jména nic neříkají nebo neznáte barcelonskou jízdu Opery, tak si ho nejspíš moc neužijete.
  1. 9. 2009 8:19 (aktualizováno)
 • Google Chrome 4 pro Linux i v 64 bitech

  Před časem jsem tu psal o Google Chrome pro Linux. Teď Google vydal novou verzi 4, která je už k dispozici také v 64bitové variantě. Mám v balíčkovacím systému přidaný také vývojářský kanál Google a sleduji proto, jak přijíždějí nové verze Google Chrome. Před chvíli se mi aktualizoval prohlížeč z řady 3 na řadu 4. Konkrétně se jedná o verzi 4.0.203.2…
  1. 9. 2009 8:38 (aktualizováno)
 • A co je také možné

  Ve středu jsem si na jednom zpravodajském serveru přečetl zprávu o tom, jak zaměstnanci polské pobočky softwarového giganta prováděli úpravu reklamní fotografie. Nechci to řešit (je to jejich věc), chci se zmínit o stránce, na kterou jsem narazil následně v diskuzi pod článkem. Nejprve jsem si kliknul na článek popisující „11 případů kde byli černoši Photoshopem nemotorně přidáni nebo odstraněni“ a musím říci, že je to celkem zábavné čtení…
  28. 8. 2009 12:21 (aktualizováno)
 • Activity v KDE 4.3

  Domnívám se, že článků o KDE 4.x není nikdy dost, proto si dovolím přispět svou troškou do mlýna. Chtěl bych se v tomto zápisku zaměřit na Activity. Ti z vás, kdo o aktivitách v KDE ještě neslyšeli si možná představí nějaké činnosti, ti kdo už něco zaslechli, ale třeba nevědí jak na to právě zbystřili.
  19. 10. 2009 9:01 (aktualizováno)
 • CSS layout z flexibilních boxů

  S layoutem pomocí kaskádových stylů je to složité. Ujal se ještě dřív, než stihl být dokončen, dodnes dokončen není a tak, abychom jej mohli vůbec používat, si na mnoha místech vypomáháme rozličnými hacky, u kterých jsme navíc už dávno zapomněli, že se jedná o hacky a považujeme je často za standardní řešení.
  27. 8. 2009 12:06 (aktualizováno)
 • Nebohá Tracy Turkish Brooks, špatný boxík a vyzrazený účet

  Možná jste jméno Tracy Turkish Brooks poslední dobou zaslechli. Pokud ne, tak vězte, že Tracy je z Turecka, má účet na Facebooku a nedávno se jí stal malý trapas. Zmínit na Facebooku následující zprávu, to nemůže zůstat bez následku: Komentáře typu „wrong box“ pod tím příspěvkem situaci ještě dokreslují, ostatně podívejte se sami na jejich screenshot.
  28. 8. 2009 7:37 (aktualizováno)
 • Hádanka s rodinou a dvěma dcerami

  Máme tu další hádanku, tentokrát úvahovou a trochu statistickou. Cílem je zjistit, jak se to má s dětmi v jedné průměrné rodince. Dnešní hádanka je trochu zapeklitá a je složitější než se na první pohled zdá. Už jsem ji dával hodně lidem a zatím nikdo neodpověděl správně. Zkuste to vy. Hádanka zní: „Rodina má dvě děti, jedno z nich je dcera. Jaká je pravděpodobnost, že rodina má dvě dcery?“
  25. 8. 2009 13:41 (aktualizováno)
 • Budoucnost se předpovídat nemá, zejména v IT

  Slashdot odkazuje na vizionářský článek o budoucnosti mobilních zařízení. Mě však zaujal jeden příspěvek v diskusi. Ten zmiňuje konvergenci telefonu a PC, ale vyzdvihuje roli telefonu (smartphone) jako primárního zařízení. Celý počítač si budete nosit s sebou v podobě smartphonu a kamkoliv přijdete, připojíte pouze monitor, klávesnici a myš.
  22. 8. 2009 23:23 (aktualizováno)
 • #SongsInCode #CZ - přidáte se?

  Borek včera zahájil českou variantu programátorské řetězovky #songsincode (popis). A během noci se celkem ujala. Twitter archiv bohužel po nějaké době mizí. Dnes je tak již jednou pro vždy ztracena řada podobných akcí (včetně plného záznamu nezapomenutelné akce Mr. Retweeta). Vytvořil jsem proto malý archiv alespoň zde.
  27. 8. 2009 11:32 (aktualizováno)