Hlavní navigace

Flash 10.1 a akcelerace videa

18. 11. 2009 13:52 (aktualizováno) Petr Krčmář

Adobe vydal betaverzi nového Flash Playeru verze 10.1. Hlavní novinkou je podpora akcelerovaného videa. Vyzkoušel jsem a chová se to překvapivě velmi dobře.

Před pár dny YouTube oznámilo, že uživatelům nabídne možnost vkládat video v HD rozlišení. Už existuje demonstrační video jednoho milého pséka, na kterém si můžete HD YouTube vyzkoušet.

Když jsem to zkoušel na mém pracovním notebooku s grafikou Intel a procesorem C2D na 1,6 GHz, nebylo video koukatelné. Zobrazovalo se rychlostí (nebo spíš pomalostí) jeden až dva obrázky za sekundu. Spíš takové rychlejší slideshow.

Dnes jsem se dozvěděl, že je k dispozici nový Flash 10.1 beta s podporou akcelerovaného videa. Nejdřív jsem si řekl, že počkám na ostrou verzi, ale pak jsem si vzpomněl na ono HD video odkázané výše. Tak jsem nový Flash nainstaloval a vyzkoušel.

Výsledek je překvapivě velmi dobrý. Zatížená jsou sice obě procesorová jádra přibližně na 80 procent, ale video jede velmi plynule bez větších problémů. Zřejmě zatím u nové verze zůstanu pokud se neobjeví nějaký výraznější problém, ale vzhledem k tomu, že jej používám vlastně jen k přehrávání videa z webu, tak potíže neočekávám.

Pokud to chcete také stáhnout, navštivte web Adobe Labs a zhruba v polovině stránky najdete přímé odkazy ke stažení. Knihovnu stačí jako obvykle vybalit a nahrát do správného adresáře vašeho oblíbeného prohlížeče.

Sdílet