Hlavní navigace

Chrome pro Linux umí synchronizaci záložek

19. 11. 2009 18:37 (aktualizováno) Petr Krčmář

Pravidelně sleduji vývoj Chrome pro Linux a hlídám, co se objeví nového. Už chvíli se k tomu schylovalo a je to tu – synchronizace záložek funguje i v Linuxu.

Pokud čtete můj blog pravidelně, pravděpodobně jste si všimli, že se zajímám o webový prohlížeč Google Chrome. Napsal jsem sem už několik různých zápisků z dění okolo jeho linuxové verze.

Anketa

Používáte Chrome (Chromium)?

Pravidelně kontroluji co je nového, aktuální sestavení se mi sama aktualizují z debianího repositáře přímo od Google. Asi před týdnem se v hlavním menu objevila nová očekávaná položka „Synchronizovat moje záložky“. Zatím ale byla šedivá a nedalo se na ni tedy klepnout. Bylo ale jasné, že se schyluje k významné novince.

Dnes jsem si v nové verzi všiml, že na titulní stránce (takové té s nejčastěji otevíranými weby) přibyla v patičce nová informace:

Pokud spustíte Chrome s parametrem --enable-sync, v hlavním menu je už položka skutečně aktivní:

Takže stačí klepnout a prohlížeč se zeptá na přihlašovací údaje:

Rovněž v konfiguraci přibylo oznámení o aktivní synchronizaci a možnost ji zastavit jedním tlačítkem:

A teď to nejlepší: opravdu to funguje. Výsledek můžete vidět v Google Docs, kde se objeví samostatná položka obsahující všechny vaše záložky.

Vím, že pro mnoho uživatelů je tato synchronizace klíčová, protože přebíhají mezi různými systémy a platformami. Pokud jste tedy u linuxového Chrome čekali jen na synchronizaci, už čekat nemusíte.

Co se týče oznámení o rozšíření, vede na stránku chrome.google.com/extensions, kde se zatím dočtete jen že „Coming soon“.

Sdílet