Blogy

  • Budoucnost se předpovídat nemá, zejména v IT

    Slashdot odkazuje na vizionářský článek o budoucnosti mobilních zařízení. Mě však zaujal jeden příspěvek v diskusi. Ten zmiňuje konvergenci telefonu a PC, ale vyzdvihuje roli telefonu (smartphone) jako primárního zařízení. Celý počítač si budete nosit s sebou v podobě smartphonu a kamkoliv přijdete, připojíte pouze monitor, klávesnici a myš.
    22. 8. 2009 23:23 (aktualizováno)
  • #SongsInCode #CZ - přidáte se?

    Borek včera zahájil českou variantu programátorské řetězovky #songsincode (popis). A během noci se celkem ujala. Twitter archiv bohužel po nějaké době mizí. Dnes je tak již jednou pro vždy ztracena řada podobných akcí (včetně plného záznamu nezapomenutelné akce Mr. Retweeta). Vytvořil jsem proto malý archiv alespoň zde.
    27. 8. 2009 11:32 (aktualizováno)
  • Když chci být hyperkorektní, přestřelím

    Přesně tohle mne napadlo při čtení článku na Lupě, respektive rozhovoru s panem Romanem Strejčkem. Jestli netušíte, o koho jde (přidávám se k vám) vězte, že je to předseda Ochranného svazu autorského, což je ona organizace, která si osnovuje právo bít se za umělce a vybírat poplatky za hudební produkci.
  • Není blokování obsahu operátory jako Yetti?

    Chceme připravit článek o problematice blokování obsahů u našich poskytovatelů připojení k internetu (hovoří se o O2 a Vodafone), ale není to vůbec jednoduché. V posledních dnes se intenzivně hovoří o tom, že naši mobilní operátoři blokují na svém připojení (mobilním i pevném) konkrétní webové servery. Oznámení O2 vzbudilo patřičnou nelibost a spustilo lavinu kritiky na tyto postupy.
    18. 8. 2009 13:37 (aktualizováno)
  • Ve stěžování si patříme ke špičce světa

    Přečetl jsem si článek o tom, jak češi patří ke světové špičce, co se týká stěžování. Pak jsem si také přečetl jeden drobný komentář o tom, jak fňukáme a brečíme. Říkal jsem si, že je to trochu přitažené za vlasy. Jenže mám velmi živé dvě události, které to potvrzují. Do puntíku. Jak to tedy s tím stěžováním si vlastně je?Příklad první – otcovský
    18. 8. 2009 6:41 (aktualizováno)
  • Niečo málo o displeji notebooku

    Aký je najlepší displej v notebooku? No predsa taký, ktorý je akurát veľký, zobrazí veľmi veľa bodov, má perfektné pozorovanie zo všetkých možných aj nemožných uhlov, čo najnižšiu spotrebu, výborné ovládanie jasu a všetkého možného… dúfam, že s tým niekto súhlasí. A ak nie, prosím, nehádžte po mne ostré ani tupé predmety :)
    18. 8. 2009 9:41 (aktualizováno)
  • Vybírám MP3 přehrávač

    A jako vždy je to neskutečný proces, kdy se snažím brát v úvahu mnoho parametrů a funkcí. Hlavně nic nezanedbat, protože doufám, že se mnou zůstane nadlouho a kdybych na něj měl nadávat pokaždé, když jej použiju, to by mne zabilo. prodral jsem se nakonec ke dvěma modelům. Osobně nejsem nějaký vášnivý obdivovatel  designu, radši si vyberu pracanta. Nejlépe to pochopíte na tom, když řeknu, jaký přehrávač jsem používal až do dnešního dne. v roce 2003 jsem si pořídil přehrávač XCLEF HD-500. Ve své d
    16. 8. 2009 22:01 (aktualizováno)
  • K čemu je dobrý firemní e-mail GE Money?

    Klasický spam se dá filtrovat, ale tohle je pro mě novinka. Spam, který přišel z GE Money. Podle hlavičky i obsahu mailu, není nejmenších pochyb, že to dotyčná osoba skutečně poslala z firemního mailu. Když se podíváte na obsah webu, tak je to nějaké „letadlo“ – každý tomu říká jinak, ale princip je stejný.
    16. 8. 2009 2:27 (aktualizováno)
  • 64 bitů? Nemám... není důvod

    Když se s někým pustíte do debaty o operačním systému, poměrně rychle přijde otázka: máš 32 nebo 64 bitů? Pojďme se zamyslet nad tím, proč vlastně přejít na modernější bitíky a co nám to přinese. Uživatelé Linuxu se rozdělují na dvě skupiny: 32 a 64bitové. Občas se mě někdo ptá, do které z těchto skupin patřím a jak se má rozhodnout on. Zkusím tedy vyložit aktuální vztah mezi 32 a 64 bity.
    10. 10. 2011 11:27 (aktualizováno)
  • Google Chrome pro Linux existuje

    … a ne že ne. Pořád se mi od různých lidí množí dotazy na Google Chrome. Podle mnohých verze pro Linux neexistuje. Opak je ale pravdou. Řada lidí je přesvědčená o tom, že Google Chrome pro Linux stále ještě neexistuje. Před několika měsíci jsem tu psal o balíčku Chromium, což je sice Chrome, ale zároveň ne tak úplně. Většina lidí si stále myslí, že zůstalo jen u Chromia a originální Chrome pro Linux neexistuje. Omyl!
    11. 8. 2009 10:21 (aktualizováno)