Hlavní navigace

Blogy

 • Pojďte hrát Gowallu aneb jak jsem na Václaváku našel nové jízdní kolo

  To jsem se o krásném jarním dnu vydal na Václavské náměstí a měl jsem zrovna štěstí. Našel jsem totiž žluté jízdní kolo. A to podotýkám zcela nové. Hned jsem si ho vzal. Pak jsem u sochy svatého Václava položil jeden pár krásných dívčích bot a na oplátku sebral pár skleněnek. To mi přišlo jako férová výměna, kterou světce nezahanbím. A protože den byl teprve přede mnou, vyrazil jsem směr Staré město. Na Staromáku mě totiž čeká výměna další…
  22. 7. 2010 16:15 (aktualizováno)
 • Co dělat, vždy napoví - jedině geekpřísloví

  Přísloví má teta Kateřina moc ráda. Ale netuším, jak se jí líbí geekpřísloví. Nemám vůbec páru, co vám odpoví na takové „Google indexuje pomalu, ale jistě“. Možná se zatváří stejně jako na obrázku. Nebude totiž znát slůvko indexovat a to ji rozčílí. A zcela jistě nebude tušit, kde bydlí ten pan Google, o kterém je tu řeč. Možná jí budete chtít dodat „Starého BFU novým kouskům nenaučíš“, ale to nedělejte nebo ji už opravdu urazíte.
  4. 5. 2010 8:55 (aktualizováno)
 • Je vykrádání FTP hesel řešitelné?

  Tomáš Hála se v dnešním článku zabývá tím, jak na serveru řešit přístup falešných uživatelů, kteří heslo získali podvodně. Dá se s tím vůbec něco dělat? Tomáš Kavalek tu už na blogu psal několikrát o vykrádání hesel z Total Commanderu a z praxe bohužel vím, že je to poměrně rozšířená technika. Viděl jsem hodně napadených webů a některé z nich patřily i docela velkým firmám.
  3. 5. 2010 9:17 (aktualizováno)
 • Mám nové Ubuntu: stahoval jsem dvě minuty

  Před chvílí vyšlo nové Ubuntu a já už ho mám doma. Stačilo mi přitom stahovat jen 140 MB a trvalo to dvě minuty. Použil jsem zsync. Ubuntu 10.04 Lucid Lynx je venku jen pár minut a já už ho mám stažené. Mimochodem doporučuji k přečtení dnešní Adamův článek, kde pěkně shrnul všechny novinky a několik týdnů aktivního používání testovací verze.
  10. 10. 2011 11:32 (aktualizováno)
 • Internet Info se brání a odvolalo se proti firmě Prolux

  Určitě víte, že firma Prolux úspěšně zažalovala naše vydavatelství, které podle výroku soudu musí smazat diskusi proti této podivné realitce. Firma se ale nedala a odvolává se. Nedávno jsem tady na blogu psal o tom, že společnost Prolux zažalovala naše vydavatelství a nutí server Měšec.cz smazat nepohodlnou diskusi. Podle diskuse pod předchozím blogpostem je zřejmé, že vás to zajímá a mám pro vás další informace o tomto případu.
  10. 10. 2011 11:24 (aktualizováno)
 • Android na iPhone

  Do naší kanceláře probublal postarší iPhone 2G, který však nikdo nechtěl používat. Důvodem bylo hlavně to, že byl blokovaný pro všechny tuzemské operátory a nikdo neměl energii proto to nějakým způsobem řešit. To se však výrazným způsobem změnilo ve chvíli kdy se objevila zpráva o tom, že lze na Iphone nafleshovat Androida.
  28. 4. 2010 13:40 (aktualizováno)
 • Dnes každý otravuje a říká koho volit. Já ale nabízím řešení

  Koho by to už neotravovalo. Každý den na nás tlačí znova a znova. Jedni říkají mladým, ať přesvědčí babičku a dědu, druzí zas říkají starým, ať přesvědčí vnuka vnučku. A já volám DOST. Konec těch lží a nenávistí. Nabízím jediné a konečné řešení. Jen jediná osoba v celé galaxii si zaslouží naši důvěru. Jen jediná osoba si zaslouží náš hlas. Určitě jste už o něm slyšeli, je to tento muž…
  27. 4. 2010 12:40 (aktualizováno)
 • Mámo, táto přesvědč mě, že jezdíme bezpečně

  Tohle motto si pamatuju ze základní školy, kdy do nás hustili dopravní výchovu a souviselo s velkou osvětovou kampaní BESIPu.  Teď se mi vybavilo poté, co jsem se zamyslel nad tím, jak vlastně naučit děti „bezpečnému“ provozu na internetu. A zdá se, že to bude více než aktuální. Vycházím z mého staršího příspěvku o soudním líčení v Německu, které rozhodlo v neprospěch matky nezletilého dítěte tj. matka byla zodpovědná za to, co její dítě dělá na internetu (zde šlo o nelegální stahování)…
 • DocBook – inteligentní tvorba dokumentace

  DocBook je aplikace jazyka XML určená pro tvorbu dokumentace především k softwarovým produktům. Během školení se účastníci seznámí se samotným DocBookem a s nástroji, které jej podporují. Po absolvování školení budou posluchači schopni vytvářet dokumenty v DocBooku a podle potřeby je konvertovat do několika formátů – HTML, soubory nápovědy, tištěný výstup (PDF).
  12. 12. 2011 15:22 (aktualizováno)
 • Pravidelný vs nepravidelný čtenář blogů

  V následujícím zápisku bych se chtěl dobrat pravdy jak čtenáři root.cz přistupují k blogům na root.cz. Každý blogger má k dispozici statistiky Navrcholu.cz, které mi ukazují jistý trend. A chci se zeptat, jak ten trend změnit čili jak vás čtenáře učinit „závislejší“ na blogu. Přiznám se, že občas projíždím statistiky Navrcholu.cz a dívám se, co na mém blogu lidé hledají, které informace pro ně mají větší cenu apod. Připravil jsem pro vás několik anket, které postupně v článku zveřejním…
  25. 4. 2010 20:22 (aktualizováno)