Hlavní navigace

Blogy

 • OpenMagazín - recenzia

  Čo sa dá recenzovať? Linuxová distribúcia? Hra? Film? Hudba? Kolieskové korčule? Logaritmické pravítko? Fyzikálne tabuľky? Čo takto… niečo nové, milé, užitočné? Pre túto potrebu som sa podrobne pozrel na Open Magazín. Kritérium 1: Dĺžka a veľkosť 1 PDF súbor s veľkosťou pod 4MB. To nie je veľa. Dá sa to však samozrejme stlačiť nižšie, oveľa nižšie, no to by znamenalo deformáciu obrázkov. Stiahnutie je na mojom pripojení okamžité (rýchlejšie ako by som povedal slovo „najručičkovateľnejší“)…
  10. 2. 2009 20:14 (aktualizováno)
 • iVysilání archiv ČT a Ubuntu

  Nedávno jsem tady na Rootu vydal článek o přehrávání archivu České televize v Linuxu. Dnes jsem narazil na další zajímavý postup, který jsem právě vyzkoušel na dvou počítačích s Ubuntu. Můj původní článek se jmenuje Archiv pořadů ČT a Linux a k rozchození archivu jsem využil rozšíření MediaPlayerConnectivity. Postup je samozřejmě funkční a používám jej.
  10. 10. 2011 11:43 (aktualizováno)
 • Greenie dvojtýždenník 3/2009

  Nepravideľný dvojtýždenník znovu pravidelne mešká… Tu sú témy: 1) Greenie.sk po novom 2) Greenie Toolbar 3) Ubuntu Manuál 2.0 – – – – – – – – 1) Stránka greenie.sk s a už dlhší čas prerába. Môžete si pozrieť aktuálnu verziu greenie.sk a pripravovanú momentálne tu: beta.greenie.sk. Ak máte nejaké nápady, názory či čokoľvek iné, hoďte to prosím do komentov.
 • Linux v podání HP

  Novinka od Hewlett Packard – HP Mini 1000 Mi Edition – podle mě ukazuje cestu správným směrem v návrhu uživatelského rozhraní. HP uvedlo na trh netbook s předinstalovaným Linuxem. Pod povrchem je to distribuce Ubuntu 8.04. Vzhledem a jednoduchostí však připomíná spíše ovládání televize či jiné spotřební elektroniky. Tohle je přesně to, co Linuxu chybí: profesionální návrh uživatelského rozhraní.
 • Twitter Revolution aneb když nepíšete jen osobně

  Víte, co je Twitter a k čemu slouží? Používáte jej, abyste odpovídali na základní otázku twitter-bytí What are you doing? Kniha Twitter Revolution od Warrena Whitlocka a Deborah Micekové vám Twitter představí z jiného úhlu pohledu. Z jakého, to vám snad napoví přímo podtitul knihy: How Social Media and Mobile Marketing is Changing the Way We Do Business & Market Online. Twitter Revolution je zaměřena pro všechny, které zajímají nové trendy na internetu a jejich využití v marketingu…
  19. 1. 2010 0:40 (aktualizováno)
 • Ťažká matematika...

  Na odľahčenie som pripravil kúsok matiky. Očakávam veľké hurá… :) Logický príklad 1: Počítač s operačným systémom Windows je bez bezpečnostného softvéru a aktualizácií. Rýchlosť internetu (download) je 80MB za hodinu. Koľko môže stiahnúť trójskych koní, ak je priemerná veľkosť tohoto „zvieratka“ 20KB?
  7. 2. 2009 17:15 (aktualizováno)
 • Hans Reiser a starý komiksový strip

  Při uklízení disku jsem objevil jeden komiksový strip týkající se Hanse Reisera. Jedná se o vtípek, který vznikl před několika lety. Tenkrát jsem si udělal jeho český překlad. Originál pochází z webu geekz.co.uk/lovesraymond/ a je šířen pod licencí CC by-sa 2.5. Původně ten komiks vznikl 7. října 2006 a podle informací u mého souboru jsem jej překládal 16. října 2006, tedy jen o pár dnů později.
  6. 2. 2009 14:42 (aktualizováno)
 • Otravná lišta alebo užitočná pomôcka?

  Poznáte toolbar? Teda nástrojovú lištu so všetkým možným, ktorá sa Vám dobrovoľne alebo nasilu nainštaluje do internetového prehliadača. Tieto lišty majú svoje uplatnenie, a niekedy sú len na zahodenie. Majú totiž rôzne výhody a nevýhody. Nainštalovať si (prípadne nechať) nejakú lištu, alebo nie? Záleží na tom, čo poskytuje – a za akú cenu.
  5. 2. 2009 9:30 (aktualizováno)
 • Přečtěte si online moji knihu o sítích

  Právě jsem objevil velmi zajímavou věc, která bude pravděpodobně zajímat i vás: na Google Books je k dispozici kompletní text mojí knihy o počítačových sítí. Pokud máte zájem, můžete si počíst. Sedím si tak v redakci a kolega Karel Wolf (Lupa.cz) se mě ptá: „Googluješ se někdy?“ Tak jsem to zkusil a kromě jiných běžných věcí jsem narazil na jednu podstatnou novinku – celou svou knihu Linux: postavte si počítačovou síť na Google Books.
  6. 2. 2009 10:49 (aktualizováno)
 • Dať tak komunistovi do rúk Windows...

  Priznám sa, nemám úplne jasno, aký je rozdiel medzi komunistom a socialistom. Ale ak jeden z nich dostane do rúk Windows a napíše o tom recenziu, ktorou odsudzuje tých západných imperialistov… Tak z toho idem umrieť od smiechu :) Názor si urobte sami, PDF je tu: socialisticky-clanok-o-pc-a-windows-z-roku-1986
  3. 2. 2009 18:22