Hlavní navigace

Blogy

 • Activity v KDE 4.3

  Domnívám se, že článků o KDE 4.x není nikdy dost, proto si dovolím přispět svou troškou do mlýna. Chtěl bych se v tomto zápisku zaměřit na Activity. Ti z vás, kdo o aktivitách v KDE ještě neslyšeli si možná představí nějaké činnosti, ti kdo už něco zaslechli, ale třeba nevědí jak na to právě zbystřili.
  19. 10. 2009 9:01 (aktualizováno)
 • CSS layout z flexibilních boxů

  S layoutem pomocí kaskádových stylů je to složité. Ujal se ještě dřív, než stihl být dokončen, dodnes dokončen není a tak, abychom jej mohli vůbec používat, si na mnoha místech vypomáháme rozličnými hacky, u kterých jsme navíc už dávno zapomněli, že se jedná o hacky a považujeme je často za standardní řešení.
  27. 8. 2009 12:06 (aktualizováno)
 • Nebohá Tracy Turkish Brooks, špatný boxík a vyzrazený účet

  Možná jste jméno Tracy Turkish Brooks poslední dobou zaslechli. Pokud ne, tak vězte, že Tracy je z Turecka, má účet na Facebooku a nedávno se jí stal malý trapas. Zmínit na Facebooku následující zprávu, to nemůže zůstat bez následku: Komentáře typu „wrong box“ pod tím příspěvkem situaci ještě dokreslují, ostatně podívejte se sami na jejich screenshot.
  28. 8. 2009 7:37 (aktualizováno)
 • Hádanka s rodinou a dvěma dcerami

  Máme tu další hádanku, tentokrát úvahovou a trochu statistickou. Cílem je zjistit, jak se to má s dětmi v jedné průměrné rodince. Dnešní hádanka je trochu zapeklitá a je složitější než se na první pohled zdá. Už jsem ji dával hodně lidem a zatím nikdo neodpověděl správně. Zkuste to vy. Hádanka zní: „Rodina má dvě děti, jedno z nich je dcera. Jaká je pravděpodobnost, že rodina má dvě dcery?“
  25. 8. 2009 13:41 (aktualizováno)
 • Budoucnost se předpovídat nemá, zejména v IT

  Slashdot odkazuje na vizionářský článek o budoucnosti mobilních zařízení. Mě však zaujal jeden příspěvek v diskusi. Ten zmiňuje konvergenci telefonu a PC, ale vyzdvihuje roli telefonu (smartphone) jako primárního zařízení. Celý počítač si budete nosit s sebou v podobě smartphonu a kamkoliv přijdete, připojíte pouze monitor, klávesnici a myš.
  22. 8. 2009 23:23 (aktualizováno)
 • #SongsInCode #CZ - přidáte se?

  Borek včera zahájil českou variantu programátorské řetězovky #songsincode (popis). A během noci se celkem ujala. Twitter archiv bohužel po nějaké době mizí. Dnes je tak již jednou pro vždy ztracena řada podobných akcí (včetně plného záznamu nezapomenutelné akce Mr. Retweeta). Vytvořil jsem proto malý archiv alespoň zde.
  27. 8. 2009 11:32 (aktualizováno)
 • Když chci být hyperkorektní, přestřelím

  Přesně tohle mne napadlo při čtení článku na Lupě, respektive rozhovoru s panem Romanem Strejčkem. Jestli netušíte, o koho jde (přidávám se k vám) vězte, že je to předseda Ochranného svazu autorského, což je ona organizace, která si osnovuje právo bít se za umělce a vybírat poplatky za hudební produkci.
 • Není blokování obsahu operátory jako Yetti?

  Chceme připravit článek o problematice blokování obsahů u našich poskytovatelů připojení k internetu (hovoří se o O2 a Vodafone), ale není to vůbec jednoduché. V posledních dnes se intenzivně hovoří o tom, že naši mobilní operátoři blokují na svém připojení (mobilním i pevném) konkrétní webové servery. Oznámení O2 vzbudilo patřičnou nelibost a spustilo lavinu kritiky na tyto postupy.
  18. 8. 2009 13:37 (aktualizováno)
 • Ve stěžování si patříme ke špičce světa

  Přečetl jsem si článek o tom, jak češi patří ke světové špičce, co se týká stěžování. Pak jsem si také přečetl jeden drobný komentář o tom, jak fňukáme a brečíme. Říkal jsem si, že je to trochu přitažené za vlasy. Jenže mám velmi živé dvě události, které to potvrzují. Do puntíku. Jak to tedy s tím stěžováním si vlastně je?Příklad první – otcovský
  18. 8. 2009 6:41 (aktualizováno)
 • Niečo málo o displeji notebooku

  Aký je najlepší displej v notebooku? No predsa taký, ktorý je akurát veľký, zobrazí veľmi veľa bodov, má perfektné pozorovanie zo všetkých možných aj nemožných uhlov, čo najnižšiu spotrebu, výborné ovládanie jasu a všetkého možného… dúfam, že s tým niekto súhlasí. A ak nie, prosím, nehádžte po mne ostré ani tupé predmety :)
  18. 8. 2009 9:41 (aktualizováno)