Hlavní navigace

Blogy

Novell MOBILE LIFE TOUR 2013

Dňa 16.10.2013 v Košiciach a 24.10.2013 v Bratislave sa uskutočnia zastávky Novell MOBILE LIFE TOUR 2013, ktorá ide naprieč celou Európu. Primárne zameranie akcie je na mobilné riešenia, ako sú podniková a mobilná bezpečnosť, mobilita aplikácií a riešení, ako je zabezpečenie zariadení, ich správa, či tlač pomocou mobilných zariadení na profesionálnej úrovni.
18. 9. 2013 11:35 (aktualizováno)

Nové samolepky a trička

Vyrobili jsme nové typy samolepek na PC a notebooky! Přešli jsme na nový typ triček fy FRUIT Of The LOOM, které jsou vysoce kvalitní, včetně kvalitního laserového potisku – cena se sice o něco zvýšila oproti staršímu typu triček fy Adler a sítotisku, ale je to vyvážené kvalitou! [gallery link=„file“ columns=„4“]
20. 9. 2013 11:26 (aktualizováno) | |

Déčko jako děšivý důsledek digitalizace

Start páté stanice České televize asi nejlépe vypovídá o neradostném stavu zemského televizního vysílání v ČR. A možná i o selhání regulátora. Nejen kmitočtové spektrum je nerostným bohatstvím O kmitočtovém spektru se často říká, že jde o nerostné bohatství a proto je potřeba s ním řádně hospodařit. Tuto činnost státy delegují obvykle na regulační úřady, u nás ČTÚ. V případě zemského vysílání jde ale i o jiné nerosty…
26. 8. 2013 16:30 |

Philip Glass v Ostravě

Tento zápisek se sice nijak netýká IT, ale nebudu si kvůli němu přeci zakládat jiný blog a nakonec, i kulturou živ je ajťák. No a teď jak začít, jak popsat něco, co je nepopsatelné… Philip Glass je považován za jednoho z nejvýznamnějších skladatelů dvacátého století a je za ním poměrně hodně práce. Dokonce i ve svých 76 letech neodešel do důchodu, ale stále skládá a dokonce i koncertuje, což je vzhledem k povaze jeho děl opravdu výkon.

Podivné chování EURidu s DNSSEC

Člověk zhýčkaný komfortem české národní domény si často ani nedovede představit, jaké problémy na něj čekají u jiných top level domén. Tento zápisek bude o tom, jak se jedna banální změna nastavení .eu domény protáhla z několika minut na několik dní. Po dlouhou dobu byla doména s anglickou verzi stránky Neběží.cz hostována přímo u registrátora, společnosti Gransy, s. r. o. Bylo to především z toho důvodu, že tehdy to byla jediná možnost, jak u .eu domény u registrátora získat DNSSEC…
13. 8. 2013 18:21 (aktualizováno) | |

Pohádka o Softwarovi

Pan Software byl zralý otec rodiny. Byl úspěšný podnikatel, měl šťastné GNU/GPL manželství a několik BSD dětí, se kterými si sousedovic uzavřené děti dělaly co chtěly. Jednu vadu na kráse to však mělo. Celé městečko Softwarov bylo plné lidí s nadváhou. Pan Software se svou rodinou sice měl nadváhu nejmenší ze všech sousedů, ale přesto ji měl. I jeho děti měly nadváhu a mohly by s klidem bojovat v těžké váhové kategorii. Ale proti teroru sousedovic uzavřených silně obézních dětí neměly šanci.
11. 8. 2013 13:10 | |

Tip: DTRX aneb Do The Right Extraction

Určitě vás už někdy naštval autor komprimovaného archivu tím, že dovnitř nedal adresář. Kdo má čistit ten nepořádek na disku? DTRX je jednoduché řešení. Na letošním CryptoFestu jsem se potkal s Jendou Hrachem. Jako obvykle jsme si povídali o všem možném a on se během oběda zmínil o utilitě s krkolomným názvem DTRX. Jde o zkratku slov „Do The Right Extraction“ neboli „rozbal to správně“.
7. 8. 2013 13:37 | |

Jedeme dál a víc ;)

LinuxMarket po krátké dovolené opět přijímá objednávky. A od září 2013 se můžete těšit na rozšíření sortimentu o: 1. Destiláty a vína s originálními etiketami s tématikou Linuxu 2. Nový typ keramického půllitru s konfigurátorem motivů 3. Termosky, termo-hrnky, termo-láhve s tučňákem 4. Doplňky pro Vaše auto – podložky pod SPZ, přívěsky, fólie, magnetické nálepky atd.
7. 8. 2013 9:30 |

Precvičte si logické myslenie!

Keď som dnes cestoval stopom, tak som trochu rozmýšľal nad rôznymi možnosťami zamestnania sa a nad spôsobom, ako sa k zamestnaniu dostať. Ako iste viete, napríklad Google dával v niektorých prípadoch rôzne logické úlohy, namiesto klasických spôsobov. A niečo také som práve vymyslel. Predstavte si, že by sa 10 ľudí malo ubytovať v dvoch privátoch. Ako by sa mali rozdeliť? Jeden privát, zelený, je na okraji mesta pri lese, zatiaľ čo druhý, červený, je neďaleko centra…
9. 7. 2013 14:09 (aktualizováno) | |

Nomofobie - kdo je sluha a kdo pán?

Dnes trochu z jiného soudku – snad nikoho neurazí, když na webu o informačních technologiích se zaměřením na linux narazí na téma spíš psychologické. Chci se s vámi podělit o něco, s čím se poslední dobou setkávám stále častěji v práci, ale i v kontaktu s přáteli. Jde o téma, jak jsme nebo nejsme závislí na používání mobilních telefonů – je pro nás mobil nástroj ke komunikaci (organizátor času, hračkou atd) nebo se nám stal pánem, který nás nepustí a „ovládá“ naše pocity a plány?
5. 7. 2013 21:05 (aktualizováno) |