Hlavní navigace

Blogy

 • Geek s rodinou v zádech - Výběr

  Já vnímám geeka jako někoho, kdo je zdatný v nejposlednějších elektronických trendech, přizpůsobuje se jim a neváhá si je pořizovat. Nemusí to být nutně jen proto, aby se ukázal, ale často také proto, že je ochoten zkoušet nové věci a chce mít náskok před ostatními. Jenže má představa končí u toho, že je to člověk mladšího věku, který má dostatek zdrojů a může být sobcem tj. neohlížet se na ostatní ve svém okolí a nemít z toho výčitky svědomí…
 • Práva na sockety u PHP-FPM

  Rychlý blogpost pro ty, kteří se setkají se stejným problémem. Jak se mi aktualizací rozbilo PHP na serveru a jak jsem to opravil. Dneska ráno jsem aktualizoval na serveru (Debian stable) balíčky s PHP na verzi 5.4.4–14+deb7u10. Důvodem byly nějaké bezpečnostní záplaty, které bránily v eskalaci práv kvůli chybné výchozí konfiguraci.
  2. 6. 2014 14:27
 • Jak si zkrotit Australis snadno a rychle

  Nejsem z uživatelů, kteří by se apriori bránili změnám ve svých oblíbených programech. Spíše naopak. Mám rád inovace a nebojím se dát šanci novinkám přesvědčit mě v praxi o jejich smyslu či kvalitě. Nemám však rád změnu pro změnu, která mi nepřináší žádná pozitiva. Přirozeně pak nesnáším změny k horšímu.
  2. 5. 2014 17:58 (aktualizováno)
 • Chromecast: najde si v České republice využití?

  Google Chromecast se v České republice ještě oficiálně neprodává (prý snad až někdy v průběhu roku), ale řada e-shopů jej nabízí z šedého dovozu, přičemž původně dosti přemrštěné ceny pozvolna klesají. Jelikož jsem si Chromecast koupil na eBay krátce po uvedení na trh, často teď dostávám otázku, jestli je v České republice prakticky použitelný.
 • Emotikony emoji v Pidginu

  Jste-li majiteli smartphonu, pravděpodobně jste zaznamenali, že klávesnice obsahuje kromě písmen, číslic a dalších symbolů také spoustu roztodivných obrázkových emotikon. Bylo pro mě celkem překvapující, že takové obrázkové emotikony je možné zadat do jakéhokoli textového pole a dokonce i posílat třeba pomocí SMS nebo e-mailu a to i mezi Androidem a iPhonem.
  24. 4. 2014 13:09 (aktualizováno)
 • Distribuce měsíce - Ubuntu

  Vážení příznivci Linuxu, vážení zákazníci LinuxMarketu, připravili jsme pro Vás na našem LinuxMarketu celoroční Akci „Distribuce měsíce“, která bude probíhat v měsíčních cyklech vždy od 13. v měsíci do 13. v měsíci příštím. Druhý měsíc je ve znamení Ubuntu. To znamená, že celý měsíc ode dneška až do 13. května 2014 je sleva na výrobky s logem distribuce Ubuntu.
  14. 4. 2014 6:59
 • Jak proměnit UE Smart Radio zpět na Squeezebox

  Je to již nějaký ten pátek, co jsem si pořídil hudební přehrávač Squeezebox Radio Red od společnosti Logitech, která časem tento vynikající výrobek, přesunula pod akvírovanou značku Ultimate Ears (UE). Při této příležitosti uvolnila zbrusu nový software, který původní Squeezebox proměnil v UE Smart Radio.
 • Jak přidat chybějící/špatné ovladače, které při bootu způsobí pád Windows 7

  Dostal jsem se do situace, kdy jsem potřeboval nainstalované Windows 7 „migrovat“ na podobný, ale ne stejný počítač. Prosté přendání pevného disku z počítače do počítače se povedlo, ale při zavádění systému na novém PC se vždy objevila BSOD s chybou STOP 0×7B . Nefungoval Safe Mode, jen Recovery z instalačního DVD. Ale i to nic nevyřešilo…
  11. 4. 2014 9:07 (aktualizováno)
 • Microsoft Windows - Lubuntu 0 : 4

  Pokročilí dešifrují nadpis velmi snadno. Jedná se o dva operační systémy, které můžete nainstalovat na počítač. Jeden je od komerční firmy a za peníze, druhý je od méně komerční firmy/komunity a dá se získat zdarma.  Skóre říká, na kolika počítačích jsem v posledním měsíci zanechal jaký operační systém…
 • Šok: Oficiální e-knihy vznikají pomocí technologie OCR

  Šokující titulek, datum vydání prvního dubna. To vypadá jako aprílový žert. Kéž by… Tímto zápiskem bych rád navázal na předchozí zápisek o tom, kterak je možné e-knihu pro Kindle rozebrat, opravit a znovu sestavit. K jeho napsání mě vyprovokoval nákup e-knihy Robert Galbraith − Volání Kukačky od nakladavatelství Plus, kterou jsem zakoupil v obchodě eReading.cz. Uvedená kniha byla vysázena neproporcionálním fontem malé velikosti, což mě samo o sobě donutilo k obrácení se na podporu eReadingu…
  1. 4. 2014 16:49 (aktualizováno)