Hlavní navigace

Články označené nálepkou Komentáře

 • Užívatelia slovenského internetu majú deň smútku (Ladislav Mikuš je spať)

  Užívatelia slovenského internetu majú deň smútku. Takto asi reagovali moji známy na správu že Novým predsedom Telekomunikačného úradu je Ladislav Mikuš. Mnohí si možno nepamatajú na jeho posobenie v kresle riaditeľa Slovenských telekomunikácií. Ja teda veľmi dobre. V čase keď sme sedeli na dial-up linkách a ISDN stálo nekresťanské peniaze (ADSL byl jenom námetem diskusií v anarchistickým spolcích) nám tento „obdnorník“ oznámil, že rozvoj slovenského internetu brzdí nedostatočný obsah…
  11. 2. 2009 20:18 (aktualizováno)
 • Bude Windows zadarmo?

  Poznáte, stále tie isté diskusie. OS GNU/Linux nieje zadarmo, pretože nákupná cena je len zlomok nákladov a sú potrebné školenia obsluhy, platby za inštalácie, opravy, add-ons. No áno. A už existujú firmy ktoré to pochopili a veľmi dobre z toho žijú (Red Hat, Mozilla, doplňte si ďalej). Tak prečo nie MS Windows. Ach áno známy argument že neexistuje obed zadarmo. No a vzhľadom na vyššie napísané si myslíte že windows je na tom ináč. Nieje.
  12. 4. 2009 21:38 (aktualizováno)
 • Keď odpoveď trvá rok (2009 revital)

  Dnešná doba je rýchla. Ak napíšete článok tak za 24 hodín po ňom neštekne ani pes. Ak máte šťastie a našli ste správnu tému tak sa pod článkom diskutuje ešte 3 dni. Ale zaručene do 7 dní o článku už vie len autor. Ale existuje aj vínimka. A je to tu na root.cz. Ako som už 2 roky za sebou (vždy začiatkom roka) upozornil existuje diskusia kde odpovede do diskusií pribúdajú s ročnou frekvenciou. Posledne som o tom písal minulý rok tu http://trsek.blog.root.cz/2008/01/20/ked-odpoved-trva-rok/.
  25. 1. 2009 23:04 (aktualizováno)
 • Rozdíl v zpětné vazbě mezi publikováním na webu a ústním podáním

  Každý jste to někdy zažil. Jste v hloučku známých, odvyprávíte vtip a všichni se smějí. Tedy ne úplně všichni. Jitka se na vás zamračeně dívá, protože vtip nepochopila. Možná jí nějak nesedl, možná je Jitka prostě trochu pomalejší – to nevíte. (Tedy víte, že Jitka je blondýna, ale nenecháte se tím svést k té druhé variantě.)
  6. 2. 2009 23:02 (aktualizováno)
 • Za komentář u soudu

  Můžete být za váš komentář pod svým blogem předvoláni k soudu? Ano, můžete. A můžete ten soudní spor prohrát? Ano, můžete.
  19. 1. 2009 16:07
 • Phishing po telefonu? Jak to doopravdy bylo s Vodafone

  Když jsem tu posledně upozorňoval, zda Vodafone (ne)používá nebezpečné praktiky, sešla se mi řada reakcí. Někteří z vás se domnívají, že Vodafone nic takového nedělá a osoba, která mi telefonovala, byla určitě podvodník. Na druhou stranu někteří z vás potvrdili stejnou zkušenost, jakou jsem měl já.
  17. 4. 2009 8:56 (aktualizováno)
 • Vodafone používá nebezpečné praktiky. Nebo je to snad phishing po telefonu?

  Včera mi telefonoval pán z Vodafone. Tedy aspoň se představil jako pán z Vodafone. Zda z Vodafone skutečně byl, to nevím, já viděl jen mně neznámé telefonní číslo. Nabízel mi optimalizaci mých telefonních nákladů. Obvykle takové hovory odmítám, ale měl jsem zrovna pár minut, tak jsem mu chtěl dát šanci. Jakmile mi vysvětlil, co pro mě může udělat, požádal mě o mé heslo pro spojení s operátorem.
  17. 4. 2009 8:55 (aktualizováno)
 • Kdo je brzda českého internetu?

  Není to dlouho, co byla jedna známá osobnost českého webdesignu označena jako brzda českého internetu. Tedy tím, kvůli kterému web stojí a technologie se nevyvíjí dál. Nebudu jmenovat, o koho se jedná, zasvěcení vědí, ostatní se mohou domýšlet. Prozradím jen, že má webdesignerské studio, je zván do webdesignerských porot všeho druhu apod. (Ne jeho jméno fakt neřeknu.) Ale je pro mě velká čest, že jej znám osobně. Přeci jen ne každý se zná se samotnou brzdou celého českého internetu. Považte to!
  17. 4. 2009 8:55 (aktualizováno)
 • Libo pěkné triko? Jen si vybrat

  Před časem jsem se poohlížel po zajímavých tričkách. Trička z oboru nejsou u nás snadno k sehnání, ostatně ani takové obyčejné tričko s Firefoxem se u nás nedá (legálně) pořídit, je třeba jej objednat a dovézt z Ameriky. O to víc si cením, když na nějaké pěkné natrefím (třeba jako na I love jQuery, které jsem nedávno koupil na WebExpu).
  26. 10. 2010 16:48 (aktualizováno)
 • Ako vznikol rozhor: "Chtěli jsme to nandat Microsoftu"

  Tento pondelok (24.11) bol na root.cz zverejnený rozhovor s Vojtěchom Trefným. Človekom, ktorý sa snaží niečo robiť pre propagáciu Ubuntu v českej kotline. Najväčšia diskusia sa strhla okolo už v názve citovaného výroku. Len pre úplnosť uvediem citáciu: „Nemálo z nás se domnívalo (já také), že založíme sdružení a nějakým kouzlem to Microsoftu nandáme.“