Hlavní navigace

Články označené nálepkou Komentáře

 • Noví členové ochromili ISO

  Noví členové, kteří krátce před hlasováním o OOXML účelově vstoupili do skupiny ISO/IEC JTC1 SC34, paralyzovali její běžný chod. Nemají zájem o běžnou každodenní činnost a nenamáhají se hlasovat o ostatních záležitostech. Protože podmínkou úspěšného hlasování je účast aspoň 50% tzv. P-členů, žádné hlasování od epizody s OOXML a přílivu nových členů v SC34 neuspělo.
  23. 11. 2007 13:49 (aktualizováno)
 • Zápisky, proč ne, ale proč z Garthu?

  Zvídavost některých lidí nezná mezí. A protože mi nedávno v poště přistálo pár dotazů proč se můj blog jmenuje zrovna Zápisky z Garthu, rozhodl jsem se raději odpovědět přes blog, abych zamezil dalším zbytečným dotazům. Takže, mílí zvědaví přátelé, vězte, že Zápisky z Garthu jsou kniha. Nekecám. Jejím autorem je známý český spisovatel Jaroslav Velínský (aka Kapitán Kid). Zápisky z Garthu jsou jeho prvotina z roku 1969, a tudíž poměrně neznámé (i přes reedici v roce 1995)…
  24. 1. 2012 11:46 (aktualizováno)
 • Práva studentů na školách ano či ne?

  Svá studentská léta mám již za sebou. Vzpomínám na ně rád a s nostalgií. I po těch letech cítím, že do vysokoškolské atmosféry trochu patří možnost studentů se odvolat, když cítí, že je jim pácháno příkoří nebo i do jisté míry ovlivňovat podobu, jakou škola má. K tomu studenti mají rozličné prostředky. Školní časopis, unii studentů, zástupce v akademickém senátu.
  24. 4. 2008 15:23 (aktualizováno)
 • Pozor zlý uživatel!

  Někteří uživatelé jsou prostě zlí, nemyslíte? Představte si, že jste fanda (nebo dokonce aktivní propagátor) nějakého prográmku. Vychvalujete ho, mazlíte se s ním, ukazujete ho pyšně svým přátelům, ale najednou se najde nějaký ZLÝ uživatel a napíše článek, ve kterém vaši veškerou snahu rozcupuje na kousky. A co víc! Oni na něj dají lidi, přidávají k tomu své komentáře a najednou to vypadá, že váš roztomilý prográmek je úplně na nic.
  26. 1. 2008 23:30 (aktualizováno)
 • Proč (ne)upálit syst8máka

  Sice mám problém najít čas na psaní, ale na čtení si dycinky nějaký čas vyšetřím. V posledních dnech mě zaujal syst8mákův blog, a reakce na jeho zápisky mě přinutily udělat něco, co jsem doposud neudělal: komentovat cizí blog. Syst8mákův blog je jiný než většina blogů tady na Rootu. Není zaměřen na technologie, produkty, open source ani komentáře k aktuálnímu dění. Místo toho jde o takový vhled do života a názorů správce korporátního IT u (dle všech náznaků) větší společnosti…
  24. 1. 2012 11:46 (aktualizováno)