Hlavní navigace

Články označené nálepkou Komentáře

 • Červené tlačítko o velkosti 955kB

  Tak mě dneska média promasírovala projektem červené tlačítko , jsem k tomu trochu skeptický, ale snad uvidíme nějaký výsledek. Tak jsem se rozhodl ho vyzkoušet a případně nasadit na domácí počítač s GNU/Linuxem Mandriva 2009.1 a prohlížečem Firefox 3.6. Nastartoval jsem firemní notebook s Windows XP, spustil Firefoxe a do adresního řádku jsem zadal www.cervenetlacitko.cz a hledal nějaký doplněk pro prohlížeč.  Na stránce ke stažení této aplikace mě udivilo spoustu věcí…
  12. 2. 2010 14:47 (aktualizováno)
 • Dejte pozor na nebezpečný Internet Explorer! (aktualizováno)

  V souvislosti s nedávnými politickými událostmi zveřejnila německá a francouzská vláda varování před používáním Internet Exploreru. To by nebylo samo o sobě tak zajímavé – vlády občas varují před kde čím. Dnes je to Internet Explorer, zítra to může být ptačí chřipka. Zajímavé ovšem je, že minimálně v Německu to vyvolalo skutečnou odezvu. Jak lidé z Mozilly ukazují, počet Firefoxů stažených z Německa vrostl během víkendu zcela nepředstavitelně…
 • Dobrý software nemůže být Free Software

  Na začátku tohoto kuriózního příběhu stojí Douglas Crockford (známý např. návrhem JSON), který kdysi pod vlivem tehdejších politických událostí do svého programu připsal k MIT licenci doložku „The Software shall be used for Good, not Evil“ (příklad). Tuto doložku začal používat i v jiných programech a dostala se i do nástrojů dalších autorů, kteří na nich stavěli.
  20. 12. 2009 16:01 (aktualizováno)
 • Ako som sa nechal dobehnúť Vodafonom

  25.11.2009 7:30 Exkluzivni nabidka pro majitele preplacenek, Vodafone nadeluje MMSky! Rozbalte pod stromeckem 77 MMS mesicne zdarma na 4 mesice. Darek si aktivujte do 28.2.2010 v Mobilni samoobsluze. Vice primo ve vasem telefonu na http://live.vodafone.cz/akce (pristup na mobilni stranku je zdarma). Vodafone (OS zrus na *77)
  28. 11. 2009 1:00 (aktualizováno)
 • Google Chrome OS, zabiják Windows.

  Google Chrome OS. Operační systém jehož osudem je navždy ukončit monopol Windows na desktopu. Podle ohlasů na internetu tomu ale věří jen hrstka lidí, a většina z nich pracuje pro Google. Nabízí se tedy otázka: jsou soudruzi z Google nenapravitelnými snílky bez kontaktu s realitou, nebo se většina populace šeredně mýlí? Odpověď je velmi jednoduchá. Dny dominance Windows jsou sečteny.
  24. 1. 2012 11:46 (aktualizováno)
 • Znova heslá? A majú význam?

  So záujmom som si prečítal svatasov blog o heslách. Už dlhšie to nosím v hlave, takže mi nahral na smeč. Čím? Tým že blog len recykloval všetky dávno zažité klišé ktoré ITčkári (áno aj ja) šíria a terorizujú užívateľov. Len pre úplnosť zopakujem. Ako bezpečné heslo sa považuje dostatočne dlhé, ťažko zapamatateľné a často meniace sa heslo. Nuž dobre, ale zabúda sa na jedno. Chceme to od obyčajných ľudí. Vždy keď toto niekomu hovorím tak čítam v jeho očiach asi toto…
  5. 12. 2009 0:26 (aktualizováno)
 • Logická olympiáda II

  Zdravím všetkých. MENSA ČR poriada už II ročník Logickej Olympiády. Dňa 6.11.2009 prebehli krajské kolá pre základné a stredné školy. Bol som pomáhať ako pedagogický dozor a dostali sa mi do ruky testy tohoto kola. Viem že máte (podobne ako ja) radi logické hádanky, preto som vybral 3 otázky „pro střední školy“ a dávam ich na rozptýlenie sem.
  15. 11. 2009 22:15 (aktualizováno)
 • EOLAS zase straší patenty. Žaloval už Apple, Adobe, Sun... Prý mu patří i AJAX

  Dobře, když o tom česká média mlčí, dovolím si aspoň malou zmínku zde. Na několik let starou kauzu EOLAS si možná ještě vzpomenete. Tenkrát tvrdili, že mezi jejich intelektuální vlastnictví patří myšlenka pluginů webových prohlížečů a chtěli na tom vydělat slušné peníze. Později se ukázalo, že k prvnímu použití „pluginů“ de facto došlo již dříve v prohlížeči ViolaWWW, a spor se táhl a táhl.
  12. 11. 2009 0:22 (aktualizováno)
 • Pýtajte sa WooDyho z www.hysteria.sk (alebo ako to bolo s hackom NBU.sk)

  Ako som pred pár dňami spomínal mám pre vás pripravenú zaujímavú osobnost našej česko-slovenskej IT scény. Tentoraz je to WooDy, administrator a prispievateľ legendárnej www.hysteria.sk. Server hysteria.sk beží od kedy si pamatám internet. Časom som zistil, že od roku 1992. Už od svojho začiatku bola hysterka povinným čítaním v SR+ČR pre všetkych h0ckErov, ale aj správcov sieti, ktorý to so svojou prácou mysleli naozaj vážne.
  9. 10. 2009 15:21 (aktualizováno)
 • Star Wars Uncut aneb jak se točí film po vzoru open source

  Představte si, že by se několik set fanoušků Hvězdných válek rozhodlo natočit remake dílu A New Hope po vzoru open source. Jeden fanda to sám nedokáže, ale pokud se film rozdělí na krátké scény, každou si vezme na starost někdo jiný a výsledek se spojí dohromady… Přesně to je cílem projektu Star Wars Uncut, který rozdělil film na 473 patnáctivteřinových scén (najdete je seřazené scénu po scéně na titulní stránce projektu).
  31. 12. 2009 17:56 (aktualizováno)