Hlavní navigace

Články označené nálepkou Komentáře

 • Jaké slovenské weby znáte (a čtete)?

  O víkendu jsem se bavil s Rastislavem Turkem (mimochodem, měl pěknou přednášku o bezpečnosti), jak se enormě zvětšila bariéra mezi českým a slovenským webem. Často máme zajímavé informace přímo pod nosem a v jazyce, který relativně dobře umíme, ale nedokážeme je najít, protože my Češi prakticky neznáme slovenské technické weby (a blogy) a podobně Slováci neznají ty naše (kromě několika výjimek, které jen potvrzují pravidlo).
  31. 10. 2008 8:57 (aktualizováno)
 • Česká legenda zachráněna. Vajíčka znovu na scéně.

  Gratuluji a děkuji geniální vědkyni Štepánce Kučkové a celé skvělé laboratoři prof. Milana Kodíčka za záchranu drahocenné české legendy! Štěpánko, máš u mně flašku! Pro ty, kdo netuší, o čem je řeč: Před časem byla publikována studie, která údajně vyvracela starou pověst o vajíčkách v Karlově mostě. Tedy jen do dneška…
  25. 10. 2008 21:51 (aktualizováno)
 • Čo by ste chceli vedieť o Ubuntu.cz

  Asi pred 1/2 rokom som sa stal členom Občanského sdružení Ubuntu pro Českou republiku. Ako správny nováčik som mal kopec nápadov a samozrejme potrebný elán. Jedným z nápadom bolo spraviť rozhovor s hlavou celého združenia Vojtěchom Trefným. Mal sa niesť v odľahčenom duchu a jeho vydanie som chcel stihnúť spolu s odovzdávaním ceny CZECH OPEN SOURCE 2008 pretože som dúfal (a správne), že Ubuntu bude mať úspech. Ako ale vidíte nestihol som to, a rozhovor nebol dodnes realizovaný.
 • O2, T-Mobile, Vodafone a ďalší zlodeji

  Tak dnes zase. Znova po roku sa nám do médií vrátila téma regulácie mobilných operátorov. EU sa nepáči že za poslanie SMS správy zo zahraničia sa platia nehorázne sumy. V prípade ČR bezmála 12 Kč. A tak sa mobilný operátori dočkajú ďalšej regulácie. Tento krát je tu návrh stlačiť cenu SMS na normálnych 3Kč.
  24. 9. 2008 20:07 (aktualizováno)
 • Vyžadujeme iPhone!

  Už hodně dlouho se mi nestalo, abych narazil na stránku, která by mi v prohlížeči nefungovala a vyžadovala po mě prohlížeč jiný než ten, který používám. Obvykle se jednalo o stránky svázané s Internet Explorerem. To se ovšem změnilo. Už i takový Olympus funguje. Dnes jsem po hodně, hodně dlouhé době na jednu takovou narazil a kupodivu po mě nechtěla Internet Explorer, nýbrž…
  3. 10. 2008 20:23 (aktualizováno)
 • K čemu jsou v CSS potřeba vendor prefixy

  V diskusi pod článkem o zavedení vendor prefixů do IE8 se ukázalo, že všem není jasné, proč kaskádové styly něco takového obsahují. Pokusím se to vysvětlit. Napřed upozornění pro všechny kodéry a webdesignery. Vendor prefixy (-moz, -webkit, -o a -ms) až na opravdu speciální případy nejsou určeny pro vás. Můžete se úplně spokojit s tím, že je k životu nepotřebujete, nadále je ignorovat a přestat číst právě teď. Neuděláte žádnou chybu a ušetříte deset minut. Opravdu! Už jste přestali číst?
  23. 9. 2008 11:02 (aktualizováno)
 • Sedíte v zlom vlaku (Linux & MS)

  V diskusiách sa stretávam s rôznymi krikľúnmi a hejkalmi ktorí plamenno diskutujú o tom aky je linux nekonformný, neužitočný, nepoužiteľný. Čím to je? Myslím že týto ľudia proste začínajú zisťovať že nasadli do zlého vlaku. Viezli sa v tom svojom krásnom MS vlaku a boli spokojní. Pekná práca v manažovaní serverov, inštalovaní nových záplat a novejších antivírových programov (zabudol som na firewall). Ale čoto. V diaľke sa objavil vlak iný…
  3. 9. 2008 10:54 (aktualizováno)
 • Že internetové bankovníctvo je nebezpečné?

  1.Minule som šiel z manželkou do banky pretože potrebovala urobiť prevod vačšieho obnosu peňazí, a jej účet v ČSOB nemá elektronické bankovníctvo. Teraz sa iste zosypú otázky ako je to možné. No možné je to práve preto že na jej účte je ten vačší obnos a ja ako programátor mám svoje predstavy o bezpečnosti na NETe.
 • Kam kráčaš Borland?

  Mnohí pri prečítaní nadpisu možno namietnu aký Borland veď je to Inspire. Tí viac informovanejší sa začnú smiať a vravieť: „Ale kdeže odvtedy sa už stihol premenovať spať na Borland a potom na CodeGear“. No a tí čo sú najviac informovaný vedia že ani to časom nebude pravda. Takže ako? No pravda je že firmu Borland (Inspire (CodeGear (Borland))) kúpila firma Embarcadero (www.embarcadero.com). Informácia je aktuálna od 12. mája 2008.
  13. 6. 2008 13:37 (aktualizováno)
 • Computer Press a české vydání Resigovy knihy

  Nedávno jsem zde na Rootu recenzoval knihu John Resig: JavaScript a Ajax, kde jsem vyjádřil své nespokojení s kvalitou jejího překladu. Mezitím se mi mj. dostalo reakce i od Computer Pressu, která stála za správnou funkčností přeložených kódů, které měl zkontrolovat odborný korektor. Protože s tím nesouhlasím (a přiložené kódy ke knize jsem kritizoval i v recenzi), věnoval jsem jim znovu chvíli a prošel jsem si alespoň jejich část poněkud detailněji a dělal si poznámky.
  1. 4. 2008 20:25 (aktualizováno)