Hlavní navigace

Blogy

Cesta do hlubin uživatelovy duše

Otevřený, svobodný versus uzavřený. Tohle se neustále na odborných IT webech typu root.cz řeší. Jenže to řešíme my, podivínové z IT. Okolní svět to nezajímá. Má čerstvá zkušenost mi to jasně ukázala. Máte-li čas na trošku kontroverznější zamyšlení, pokračujte dál. Před mnoha lety jsem se rozhodl, že zkusím dát šanci svobodnému software. A vyhovuje mi to. V mém případě hlavně proto, protože dané produkty mají jistou kvalitu, kterou očekávám…

Dětské hry na tradiční platformě

Blíží se prázdniny a děti budou doma. Vyjedeme s nimi na různé dovolené třeba pod stan nebo k moři. Nejednou se stane, že prší, nelze dělat nic venku a pak přijdou na řadu hry. V dnešní době tabletů a mobilů a přenosných konzol vás ihned napadne pár titulů, které dětem dovolíte hrát. Já však chci zůstat u klasické platformy tj. hry společenské ať už karetní nebo deskové.

Čtečka e-knih a Linux

Několik měsíců máme doma čtečku e-knih, dlouho jsem odkládal zakoupení tohoto přístroje, klasika mi prostě připadala lepší, také jsem velký přiznivce audioknih, které občas poslouchám ze svého smartfounu. Nabídka e-knih je ale mnohem větší než knih načtených a k zakoupení čtečky mě vedlo několik přesvědčivých argumentů mé ženy :-) …
26. 6. 2015 8:48 (aktualizováno)

PHP sessions v databázi, šifrovaně

Sessions v PHP funguje defaultně tak, že se pro každý nový požadavek vygeneruje unikátní ID, které se pak posílá tam a zpět přes cookies. Na disku na serveru se pak obvykle v /tmp adresáři vytvoří soubor sess_$ID (takže třeba například /tmp/sess_vc816c8hj4o3ukpicaisa340d4) do kterého se ukládají data pro dané sezení. Při dalším přístupu toho stejného uživatele už se podle jeho session_id (z cookies) na disku načte ten správný soubor a z něj se data vytáhnou…
7. 6. 2015 14:25 (aktualizováno)

Emulátor Z80 na Motorole 680x0 z roku 1994 v dnešním kontextu

Emulátor byl uložen v archívu a nebyl nikdy zcela dokončen. Projekt byl spuštěn v mých 19 letech, když jsem učil na střední průmyslové škole 16-leté studenty používání kancelářského softwaru na desktopu. Konkrétně ClarisWorks na počítačích Apple (16/20MHz 680×0). Počítače byly spojeny do sítě AppleTalk (fyzicky propojené klasickými telefonními kabely).
11. 2. 2018 11:10 (aktualizováno)

Akce Linux Mint a další...

Akce na zboží s logem oblíbené distribuce Linux Mint! Do konce června 2015! A další akce Doprodej skladových zásob!
11. 5. 2015 18:17

Internet jako informační zdroj. Ale jak moc důvěryhodný?

Momentálně procházím životním obdobím, kdy můj zdravotní stav potřebuje korekci z vnějšku. A internet je možno vnímat jako zdroj informací (asi se mi nechce říct cenných) o tom zákroku, nicméně zdravý rozum bude zapotřebí. Pochopím, že v diskuzích se objeví na dané téma názory pozitivní i negativní a je jen na mě, kam se přidám já. Jenže občas je váš obvyklý psychický stav vykolejen a jste snáze ovlivnitelní (souvisí to se závažností vaší nemoci a v pokročilosti  stadia, ve kterém se nacházíte).
24. 4. 2015 7:55

Certifikát Heuréky

Obchod LinuxMarket získal díky spokojenosti ověřených zákazníků prestižní certifikát Ověřeno zákazníky. Recenzi na tento obchod mohou psát pouze ověření zákazníci – tím máte jistotu pravdivosti recenzí. Hodnocení lze učinit vyplněním dotazníku spokojenosti, který zákazníkům přijde po nákupu.
4. 3. 2015 7:33 (aktualizováno)

Jak zahltit komunikační kanál - návod pro otrlé

Dnes jsem se stal svědkem neskutečně „legrační“ věci – jeden z našich firemních komunikačních kanálů byl zahlcen naprosto nesmyslnou komunikací a jak se všichni pokoušeli to napravit, v podstatě jej zahlcovali stále více a více. Život v korporaci to někdy přináší se všemi důsledky. A stačí asi jen docela málo – vzdělávat uživatele či trocha slušnosti.

Povánoční slevy již nyní

Pozor, pozor, pozor!!! Povánoční slevy na LinuxMarketu již nyní!!! Korbely a trička s dvojpotiskem.
23. 12. 2014 15:29