Hlavní navigace

Články označené nálepkou Komentáře

 • iWoz: za vznik Mac OS X mohl Internet Explorer

  Když jsem si na podzim ze zahraničí objednal knihu iWoz, vůbec jsem netušil, že dříve, než ji dočtu, se na našich pultech objeví její české vydání. Když bych to byl býval věděl, tak bych si byl býval počkal, ale takhle jsem alespoň srovnání obou variant použil při psaní prosincové recenze. Zde zmíním jednu zajímavost, která se do recenze nevešla.
  24. 4. 2008 12:26 (aktualizováno)
 • Návrat ztraceného koše

  Je to jen pár dnů, co jsem vyprávěl příběh o košožroutovi a ztraceném koši, a jak už to u příběhů bývá, místo aby skončily, tak pokračují. Za pokračování tohoto příběhu může dozajista Maroš, který nám do komentářů poradil, abychom našemu ztracenému koši vzdali patřičný hold. I vzdali jsme našemu ztracenému koši patřičný hold a na místě, kde vždy stával, jsme mu vytvořili malinký hrobeček se vší parádou, partem, svíčkou i jeho oblíbenými odpadky.
  31. 8. 2008 21:23 (aktualizováno)
 • Košožrout openspejský, bacha na něj!

  „Tak nám zase zmizel odpadkový koš,“ stěžuje si dnes ráno kolegyně Janička. „Vám taky?“ ptá se Míša z vedlejší uličky, kterou postihlo podobné neštěstí. Abyste pochopili, pracujeme v open space (čti oupenspejs). To s sebou přináší řadu (ne)výhod. Třeba, když chcete vyhodit zmačkaný papír, musíte ujít přes nějakých 20 metrů k hlavnímu odpadkovému koši. Jeden se pak za celý den s každým odpadkem nachodí.
  24. 4. 2008 12:28 (aktualizováno)
 • Rhybaření na české rybičky

  S různými typy útoku na své soukromí se uživatelé internetu museli už dávno smířit a ačkoliv si člověk kolikrát říká proč se tu všude raději nemluví anglicky, právě v případě například phishingu, díky bohu za to. Jak sami vidíte, jedná se o opravdu trapný pokus, kterému se snad můžeme pouze zasmát. A přesto, jsou zde lidé, kteří se nechají nalákat i na toto? Někdy mám pocit, že mnozí uživatelé počítačů mají v hlavě místo mozku jen obyčejnou slámu, ale toto je už snad opravdu moc.
  17. 2. 2008 12:01 (aktualizováno)
 • Slečna z reality show tiskovou mluvčí UOCHB

  Od nového roku má Ústav organické chemie a biochemie (UOCHB) v Dejvicích svou tiskovou mluvčí a to nikoliv osobu zcela neznámou, stala se jí Libuše Marková známá z nedávné reality show Vem si mě. Stručné vysvětlení pro ty, kdo podobně jako já příliš netuší, o co se jedná. Vem si mě je pořad, ve kterém několik dívek soutěží o přízeň jakéhosi milionáře. Ten se s nimi průběžně seznamuje a postupně dívky selektuje a vyřazuje, až nakonec zbude poslední dívka, kterou si vezme…
  16. 6. 2008 11:05 (aktualizováno)
 • OSA dala vianočný darček Linuxovej scéne

  Tak čo vypadalo ako obyčajné bu-bu-bu sa nakoniec stalo skutočnosťou. Na popud OSA sa v utorok 4.12.2007 udiaľ záťah na ftp server umiestnený v Strahovských internátoch (kolejích). Taká krátka noticka je na novinky.cz tu Policie provedla zátah na piráty na strahovských kolejích. Nechajme teraz stranou ako je warez nebezpečný, a už vôbec sa nebudem rozčuľovať nad vyčíslením spôsobenej škody…
  14. 12. 2007 16:56
 • Jak jsem se stal Velkým bratrem

  Nedávno tu na Rootu vyšel článek pojednávající o ceně Velkého bratra. Jedná se o horké téma a jelikož jsem v mém posledním zaměstnání na VŠCHT Praha měl zkušenosti i z té druhé strany, pokusím se o ně podělit. Připomeneme si, co pojem Velký bratr představuje (což není lehké, protože to každý vidí trochu jinak) a pak ukážu, jak věci můžou vypadat z pohledu samotného Velkého bratra.
  24. 4. 2008 13:21 (aktualizováno)
 • Tradice školního loga VŠCHT Praha

  Původně jsem neměl v úmyslu pokračovat v tématu, o kterém byl minulý článek (tedy logo VŠCHT Praha = vagína vzhůru nohama). Byl jsem přesvědčen, že téma je vyčerpané. Jeden zaměstnanec VŠCHT Praha mě ovšem ve svém komentáři přesvědčil, že se mýlím. Posuďte sami: Ve šlépějích tradice Není výjimkou, když se nové moderní logo snaží navázat na tradici. Vzpomeňme na záhadné logo Univerzity Pardubice, u kterého měl autor údajně v úmyslu naznačit siluetu koně a připomenout tak znak Pardubic…
  24. 4. 2008 15:13 (aktualizováno)
 • Vagína, nové logo VŠCHT

  Dnešním světem hýbá marketing. Toho si všimly i vysoké školy a hledají pro sebe co nejlepší image. Součástí image je i školní logo. Proto se staré logo, které je uznávané, ale marketingově nevhodné, zahodí a nahradí logem novým – moderním. V roce 2003 ke změně loga došlo i na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Ovšem s drobným nedopatřením.
  24. 4. 2008 15:17 (aktualizováno)
 • Úspěšný projekt a neznalý uživatel. Co s ním?

  Svatopluk Vít si tak trochu stěžuje na přístup uživatelů systému Joomla. O Joomle vím jen to, že existuje, ale Sváťův popis mi připomněl, jak jsme rozjížděli forum.czilla.cz, a proto budu v tomto příspěvku trochu generalizovat. Na vlně úspěchu Když se staráte o produkt, který z nějakého záhadného důvodu začíná být úspěšný, tak se dříve či později setkáte s tím, co Sváťa popisuje. Často je onen důvod úspěšnosti skutečně záhadný i pro vás, jako např…
  21. 11. 2007 8:16 (aktualizováno)