Hlavní navigace

Blogy

 • Podpora videa míří do Firefoxu

  Chris Double pracuje na podpoře elementu video ve Firefoxu. Jeho patch (bug #382267) se do hlavního stromu zatím nedostal, ale v sobotu Chris zveřejnil návod, jak si zájemci o novinky HTML5 mohou Firefox s podporou videa zkompilovat sami. Firefox se tak zařadil k prohlížečům Safari a Opera, kteří již na podpoře elementu pracují (taková trojka prohlížečů S. O. F. neboli Save Our Fear).
  24. 4. 2008 15:37 (aktualizováno)
 • Sháním nový chytrý telefon

  Můj dnes už postarší Siemens SX-1 se Symbianem pomalu dosluhuje a tak je čas začít se dívat po nějakém novém modelu. Myslím si, že jsem vhodného kandidáta našel. Chtěl bych telefon s operačním systémem, ale WM5 zařízení nechci moc podporovat. Co se nabízí? Dlouho jsem hledal. Vhodných kandidátů je plno. Hledal jsem samozřejmě u Siemensu a tam nic nenašel (mrzí mne, že už Siemens telefony nedělá). Symbian používá ještě Nokia a Sony-Ericsson. Tam jsem chvíli pátral, ale nebylo to ono.
  28. 4. 2008 14:28 (aktualizováno)
 • Jak na web i pro iPhone

  Apple vydalo návod Optimizing Web Applications and Content for iPhone. Mezi hlavními zásadami, které v něm najdete je psát stránky podle webových standardů, dokument dále upozorňuje na některé odlišnosti mobilního surfování oproti tomu desktopovému. Uvedu jen několik citací. UAstring /---pre The Safari user agent string for iPhone is similar to the user agent string for Safari on the other platforms except for two differences: it contains an iPhone platform name and the mobile version number…
  24. 4. 2008 15:38 (aktualizováno)
 • Česká povaha je neodhadnutelná

  Bydlím na okraji Prahy a pro internetové připojení využívám kabelovou televizi. Včera mne docela překvapila zpráva o tom, že se v jejich síti ruší limity pro přenos dat. No není to taková úplná novinka, protože se posledních několik dní šeptalo něco o tom, že se něco chystá. Já tento krok vítám. Spíše mne však pobavily komentáře uživatelů a čtenářů internetových médií.
  23. 4. 2008 13:19 (aktualizováno)
 • Story z Google Story 2

  Pokračování spotu Story z Google Story. Cesta Googlu neskončila u funkčního vyhledávače. Museli najít způsob, jak na něm vydělávat. Jenže ještě poměrně dlouho poté, přestože byl Google už dobře známý a denně zpracovával zdarma miliony dotazů uživatelů z celého světa, se společnost potýkala s problémem, jak vlastně vydělávat peníze. Protože s výjimkou dvou společností, Red Hat a Netscape, nikdo nejevil ochotu platit za licence opravňující k zabudování vyhledávače Google do svých stránek. (s. 102)
  30. 4. 2008 10:31 (aktualizováno)
 • Sládkova studánka na ruby

  Znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les… and now something completely different. Ruby port Křišťálová studánka, version 1.0, required packages: sense_for_ruby_poetry. /---pre gem install -r sense_for_ruby_poetry –version ‚> 1.0.0‘ \--- Pro hadonoše tu je stará, ale nikoliv obsolete Erbenova Polednice v Pythonu.
  24. 4. 2008 15:40 (aktualizováno)
 • Jaké je Safari na iPhone?

  Před několika hodinami se začal prodávat iPhone a již se objevují zprávy, jak mobilní verze Safari vlastně vypadá a co všechno umí či neumí. Přirozeně vývojáře zajímá, zda jejich stránky a webové aplikace budou na iPhone fungovat bez problémů. Včera jsem psal obecně o Safari a WebKitu. Dnes tedy, co vše je již známo o Safari a WebKitu na iPhone. Berte tento spot s rezervou, během krátké doby po vydání iPhone nemusí být informace úplně přesné.
  24. 4. 2008 15:40 (aktualizováno)
 • Safari jde pro nás

  Nedávno dorazil prohlížeč Safari v podobě betaverze i na Windows. Ačkoliv první betaverze spíš jen padala, brzo se vše opravilo a nyní již můžeme spokojeně testovat. Překvapivě v češtině nevyšla žádná zajímavá recenze, našel jsem jen jednu úvahu stojící za přečtení Browser Wars II.: Útok Maců. Já se pokusím jen o několik postřehů.
  29. 4. 2008 18:55 (aktualizováno)
 • Budovat web jako ekosystém

  K tomuto zamyšlení mě inspiroval Karl Dubost z W3C příspěvkem The Web as An Ecosystem. Vyjadřuje se v něm k nedávným sporům o současném vývoji webu, o kterých v češtině psal Adam Hauner v Zastavit inovaci Webu? Karl vidí současný web jako ekosystém. Přiměl mě podívat se na věc trochu šířeji. V zásadě celý IT obor je složen z ekosystémů…
  26. 1. 2008 22:57 (aktualizováno)
 • Bible5 jako další specifikace

  Nenávno jsem psal, že
  26. 1. 2008 23:24 (aktualizováno)