Hlavní navigace

HTML5 trailer - objevte svého hrdinu

24. 4. 2008 15:29 (aktualizováno) Martin Hassman

Trailer není ničím jiným než reklamou na film, který má někdy v budoucnu přijít do kin. V traileru se zpravidla objeví několik záběrů z připravovaného snímku (což se nesmí přehnat, to by se nám z traileru stal tzv. spoiler), uvedou se důležitá jména pana režiséra, pánů scénáristů a taktéž názvy společností, které film uvádí a zpravidla ho finančně či jinak podpořily.

Zelená je základ

V žádném případě nesmíte zapomenout na úvodní zelenou obrazovku. Na té se takový pětiletý divák dočte, zda je film určen i pro něho (for ALL AUDIENCES) nebo by měl raději ještě pár let počkat (podobně dříve označovala česká televize hvězdičkou pořady pro pokročilé).

Pokud chceme přidat na důležitosti, uvedeme i jména některých starších známých filmů od stejnojmenného režiséra nebo scénáristy. Diváci si na to potrpí.

Když tohle všechno přečkáme bez úhony, vypadne nám trailer a ten nakonec můžeme nabídnou nedočkavým a natěšeným divákům, kteří po něm skočí, konzumují – ne, přímo ho hltají a hned hodnotí, zda tenhle snímek bude hit sezóny nebo propadák, o čemž pak vášnivě diskutují u oběda a na večírcích se svými přáteli.

Tak už to začne

A když už jste se úspěšně dostali až sem, pohodlně se usaďte, natáhněte si nohy, pokud můžete, a vyčkejte než trailer nabootuje do obvyklé zelené obrazovky. Dnes je na pořadu HTML5…

[youtube BRG5VNNUq_E]

Trailer byl převzat z mého nově založeného anglického blogu Methisto. Více se o tématu, které je předmětem toho snímku, dočtete pro změnu na mém dalším blogu HTML 4 5 6…

Bylo pro mne zajímavé seznámit se při publikování videa s některými možnostmi YoutTube, které mi jako jeho tuctovému uživateli zůstávaly skryty. O tom více v některém dalším příspěvku.

Sdílet

  • 14. 8. 2007 17:17

    Franta (neregistrovaný)

    :-( hmm "trailer" o ničem, čekal jsem alespoň nějaké ukázky funkčnosti, tohle mě má nalákat na co?