Hlavní navigace

Blogy

M+V+C = MVC

Tonda Hildebrant na své přednášce na WebExpu pouštěl ukázku pěkného videa. Více slov není zapotřebí, tak tedy, pro všechny programátory, kteří MVC sérii náhodou ještě neznají (pokud nejste programátoři, ale webdesigneři, pusťte si aspoň 5. video z názvem Outdated HTML): Controller Obesity [youtube 91C7ax0UAAc]
31. 10. 2008 8:57 (aktualizováno)

Kdo způsobí zlom v historii mikroformátů? Microsoft aneb penetrace začíná

Omlouvám se čtenářům, ale článek byl přesunut na následující adresu. Doufám, že to nikoho příliš nezmátlo, pokud ano, tak se ještě jednou omlouvám.
23. 10. 2008 10:46 (aktualizováno)

Tešíte sa na LinuxALT?

o tejto akcii sa popísalo už niečo, napríklad v nasledovnej správičke. Rozhodne sa teším. A čo vy? Pre mňa to bude niečo nové, zvláštne, niečo čo môj život možno aj zmení. Samozrejme, nie je každý expert na všetko.  A tak každého zaujíma niečo iné. Niekto by rád niečo o programovaní, inému by viac sadlo niečo o hrách.
23. 10. 2008 10:17 (aktualizováno)

Rock ve stylu Creative Commons

Patrně vám jméno Josh Woodward asi nic neříká. Abych byl upřímný, já jsem o něm také donedávna nevěděl. Jenže jsem narazil na album Dirty Wings. A zároveň zjistil, že tento chlapík dělá docela dobrou hudbu, šíří jí zdarma po internetu a klasickým vydavatelským domům se vyhýbá. A zjevně to funguje.
4. 3. 2010 13:42 (aktualizováno)

Ja BSA nechápem...

Počuli ste už o tom, čo také robí BSA? Nejaké tie bububu formou listov, vyhrážok atď. Akože chápem, keď je niekto platený spoločnosťami ako Microsoft alebo Adobe, tak sa snažia počítačovú kriminalitu obmedziť. Nechápem však, prečo neudrú tam, kde je 100% softvéru, filmov a všetkého možného získané nelegálne. Na warez fóra. Ako môže niekto vôbec warez fórum spravovať? To tie unikajúce milióny nikoho netrápia?
3. 11. 2008 19:08 (aktualizováno)

Kódy Google Android konečně vydány

Google se už rok tváří, že vyvíjí otevřený operační systém pro mobilní telefony. Mnoho uživatelů nad touto větou jen nevěřícně kroutí hlavou. Google ale konečně udělal, co slíbil – vydal kódy. Je to rok, co Google oznámil, že připravuje novou mobilní platformu Android. Okamžitě začal sklízet chválu za podobnou snahu, konkurenci Windows Mobile a dalších uzavřených systémů.
10. 10. 2011 11:41 (aktualizováno)

Jaké slovenské weby znáte (a čtete)?

O víkendu jsem se bavil s Rastislavem Turkem (mimochodem, měl pěknou přednášku o bezpečnosti), jak se enormě zvětšila bariéra mezi českým a slovenským webem. Často máme zajímavé informace přímo pod nosem a v jazyce, který relativně dobře umíme, ale nedokážeme je najít, protože my Češi prakticky neznáme slovenské technické weby (a blogy) a podobně Slováci neznají ty naše (kromě několika výjimek, které jen potvrzují pravidlo).
31. 10. 2008 8:57 (aktualizováno)

Poctivý Velký bratr

Právě jsem odeslal své hodnocení do letošního ročníku soutěže Ceny Velkého bratra. Detaily zatím zveřejňovat nebudu, porota se ještě nesešla. Mám tu ale jednu osobní poznámku týkající se nominací. Letos se koná už čtvrtý ročník ankety Ceny Velkého bratra. O výsledcích třetího ročníku jsme psali před rokem. Také letos jsem byl přizván do poroty a protože podle mě tahle akce smysl má, rád jsem úlohu přijal.
20. 10. 2008 9:43 (aktualizováno)

Amatérismus umí naštvat

Tento zápisek popisuje mé osobní pocity, které mám v souvislosti s příchodem nové verze kancelářského balíku OpenOffice.org verze 3. Musím říci, že bych byl rád, kdyby se takové věci neděly, ale ony se dějí. A ke škodě OOo a OSS vůbec. Asi jste zaznamenali, že relativně delší dobu se na českém internetu objevovaly články o tom, že alternativní kancelářský balík OpenOffice.org chystá již třetí verzi…
16. 10. 2008 20:25

Je bezplatná hudba nekvalitná?

Mandriva… so všetkými svojimi výhodami i nevýhodami… mi priniesla niečo naozaj pekné, priam až mierumilovne chrumkavo pozitívne… už som to trochu prehnal s úvodom, skúsim trochu viac k veci. Mandriva 2009 má v záložkách stránku ogg.jamendo.com. Možno poznáte, možno nie, osobne som to nepoznal. Tak kliknem a čo vidím? Voľne šíriteľná muzika!