Hlavní navigace

Témata označená nálepkou Desktop

  • iPad očima Linuxáka

    Po minulém povídání o MacBooku Pro (díl 1 | díl 2) dnes navážu dalším jablečným produktem. Díky jednomu projektu se mi dostal do pracek iPad (bohužel jen) první generace a týden už si s ním hraji. K moji hardwarové výbavě patří několik desktopů, několik laptopů, e-ink čtečka a smartphone, a tak jsem si dlouho kladl otázku, možná podobně jako řada z vás, k čemu je vlastně takový tablet dobrý, když to v podstatě není ani ryba ani rak. Dnes vám na ni, alespoň za sebe odpovím.Možná si vzpomínáte, že
  • Tribler - decentralizovaný bittorrent klient

    Dal jsem si na Googlu hledat „Tribler root.cz“ a není tu jediná zmínka o tomto softwaru. Root.cz jako odborný server by měl být mezi prvními, kdo o tom píše. První zmínka je na diit.cz 8. července a PC World 18. července. V zahraničí se o Tribleru psalo už v prosinci 2010 na Slashdotu. Tento klient pro bittorrent mi přijde docela převratný. Samotné torrenty je možné vyhledávat přímo v klientu a není nutný žádný prostředník a vyhledávač torrentů, vše je plně decentralizované…
    29. 7. 2011 18:34 (aktualizováno)
  • Co chybí Gnome 3 k dokonalosti

    S velkým nadšením a úžasem jsem prozkoumal nový Gnome 3 desktop. První dojmy byly velice kladné, což je u mě spíš vyjímkou. Dneska jsem si zkusil reálně v tomto prostředí pracovat, a nadšení mírně opadlo. O své dojmy se podělím, doufaje, že třeba někdo v diskusi odhalí způsob, jak některý z níže zmíněných nedostatků překonfigurovat.
    2. 6. 2011 19:56 (aktualizováno)
  • Google Chrome/Chromium - censored

    To opravdu nejde slušně napsat, kam se během vývoje tenhle prohlížeč posunul. Mám dvě instalace Lubuntu 10.04 a na nich používám Chromium jako hlavní prohlížeč. Na jednom PC je 1,3GB RAM a na druhém je jen 256MB. Tento druhý je víceméně jen na čtení webu a ještě nedávno to stačilo, mít 150MB volné paměti pro pár webových stránek. Pak běžel čas a přicházely aktualizace prohlížeče Chrome/Chromium…
  • MacBook Pro očima Linuxáka - část 2 / 2

    V minulém díle jsme si představili nejnovější model MacBook Pro od Apple, hlavně po vzhledové a hardwarové stránce. Dnes se zaměříme více na software, i když hardware se také částečně nevyhneme. Toto setkání s Mac OS X není sice moje první, ale je to poprvé kdy jsem si tento zajímavý systém mohl osahat opravdu pořádně. Různé Linuxové distribuce používám s různou intenzitou od roku 1997 a od roku 2004 výhradně…
  • MacBook Pro očima Linuxáka - část 1 / 2

    Můj ThinkPad T61 po letech věrné a spolehlivé služby bohužel pomalu (nebo spíš rychle) odchází do věčných lovišť a tudíž přichází čas zamyslet se, čím tento pro mě zcela nepostradatelný a denně používaný nástroj nahradit…
  • Linuxová distribuce Lubuntu – opravdové odlehčení

    Začalo to sháněním odlehčené linuxové distribuce na vpravdě historický stroj… Sháněl jsem minimalistickou, ale přesto aktuální distribuci, která by byla pohodlným desktopem. Na desktopu jsem jako svůj jediný a hlavní systém měl OpenSUSE. Kvůli provozování online poradny jsem zjistil, že jestli někdo chce radit s Linuxem, tak chce poradit většinou s nějakou variantou Ubuntu. Dřív jsem tu na Ubuntu „nadával“ z „ideologických“ důvodů, ale Lubuntu mě nadchlo svou jednoduchostí…
  • Sever proti Jihu vstává z mrtvých

    „Povinnost je v našem jazyce to nejvznešenější slovo. Konej svoji povinnost ve všem. Nemůžeš učinit víc. Nikdy bys neměl dělat méně. “ –Generál Robert E. Lee (Peter Tsouras, Slovník vojenských citátů, 2007). Možná jste stejně jako já patřili k těm méně šťastným, kdo měli během silvestrovské noci nějaké povinnosti a tudíž jste ji netrávili bouřlivými oslavami. V mém případě to byly zkoušky naplánované hned po svátcích, tudíž jsem netrávil silvestr se sklenkou šampaňského, ale se skripty…
  • Jeden vzdělávací kurz a souvislost s Linuxem

    Asi před dvěma lety jsem se zůčastnil jednoho vzdělávacího kurzu. Část se týkala schopnosti odhadnout zacílení na zákaznickou obec a získání maximálního procentuelního podílu zájmu. A v tom je celý problém. Člověk zabývající se Linuxem, je v principu odlišně uvažující tvor a jeho způsob myšlení je odlišný. Nedokáže se vcítit do role jakoby většinového člověka na trhu čehokoliv. Je sice možné se této dovednosti naučit, ale jde to proti přirozenosti jeho uvažování…
    14. 9. 2009 12:10
  • Activity v KDE 4.3

    Domnívám se, že článků o KDE 4.x není nikdy dost, proto si dovolím přispět svou troškou do mlýna. Chtěl bych se v tomto zápisku zaměřit na Activity. Ti z vás, kdo o aktivitách v KDE ještě neslyšeli si možná představí nějaké činnosti, ti kdo už něco zaslechli, ale třeba nevědí jak na to právě zbystřili.
    19. 10. 2009 9:01 (aktualizováno)