Hlavní navigace

Články označené nálepkou Android

 • Mých 6 důvodů proč mám rád ROM CyanogenMod

  Několikrát jsem zmínil, že vlastním telefon HTC Tattoo, což je jeden z lowendových modelů s OS Google Android. Vzal jsem si ho víceméně na zkoušku a jsem s ním velmi spokojen. Jenže má spokojenost úplně tak nesouvisí se sériovým modelem. Musel jsem ho trochu „poštelovat“. Když jsem telefon pořídil, byl jsem nadšen. Běhal v nem Android, byl počeštěný a vypadal tak nezvykle. A jako správný geek jsem ho začal zkoumat…
 • Hudební software v Androidu a linuxu

  Na konci příspěvku o grafických programech a možnostech spolupráce Androidu a linuxu jsem slíbil, že budu pokračovat v říši hudby. Pro větší přehlednost jsem text rozdělil na Poslech hudby, hraní na hudební nástroj, skládání hudby a nástroje pro muzikanty. Výčet opět není samozřejmě úplný, vycházím hlavně ze svých vlastních zkušeností a výběr je tedy samozřejmě subjektivní.
 • Došla trpělivost – Cyanogen pro Samsung Galaxy S

  K Vánocům jsem dostal telefon Samsung Galaxy S, který obsahoval Android 2.1. Hlavně kvůli podpoře Flash jsem se těšil, až Samsung vydá update na Android 2.2 (Froyo). Ten jsem provedl přes Kies (software pro synchronizaci telefonu a počítače), ale až několik měsíců po datu, na které měl update vyjít. Odezva telefonu se nijak nezrychlila, naopak mi přišlo, že je pomalejší. V dubnu měl vyjít další update na Android 2.3, ale Samsung opět nezklamal a dosud update není…
  21. 7. 2011 11:45 (aktualizováno)
 • Práce s grafikou v Androidu a linuxu

  Jde o první příspěvek, ve kterém chci trochu zmapovat softwarovou nabídku pro linux a Android v konkrétní oblasti – tentokrát v grafice. Asi nejvíce mě zajímá možnost sdílet a editovat soubory na obou platformách (práce s konkrétními formáty v dané oblasti). Samozřejmě nebude výčet aplikací úplný, bude fajn, když v diskuzi přidáte své zkušenosti, já pak některé budu zpětně citovat v textu.
 • Android potrebuje len dobrého právnika. Alebo nie?

  Neviem, naozaj neviem, ako môže „fungovať“ vzťah Androidu a Microsoftu. Otvorene tomu nerozumiem. V slávnej Amerike je možné asi naozaj čokoľvek. Ak sa niekomu niečo nepáči, tak je tu súd, ktorý rozhodne. Súdiť sa so všetkým možným pre naozaj všetko možné, to je tam asi normálne. Prirodzené. Nechápem ale, prečo sa na stranu tvorcov telefónov s operačným systémom Android nepridá nejaký fakt dobrý právnik, ktorý by si z vysúdenej čiastky zobral kľudne 10 alebo 20 percent…
  11. 7. 2011 0:37 (aktualizováno)
 • Tetování na Perníku

  Má záliba ve zvláštních, ale logických titulcích pokračuje. Jen jsem chtěl říci, že jsem svůj telefon HTC Tattoo s OS Android povýšil na verzi 2.3 alias Gingerbread. I když výrobce oficiálně tvrdí, že to není možné. Možné to je, protože už skoro 2 měsíce takto „vytúněný“ telefon používám. A navíc je to pod hlavičkou projektu CyanogenMod.
  18. 2. 2011 13:46 (aktualizováno)
 • DLNA, Android a Linux

  Bude tu řeč o síťovém přenosu multimediálních dat pomocí DLNA do televize, která tento „protokol“ nepodporuje. Nejprve stručně popíšu, co je DLNA a jak funguje, pak se zaměřím na relativně novou krabičku HTC Media Link, kterou jsem si nechal poslat z UK a důkladně jí otestoval. Nakonec se podíváme na její použití s Androidem a Linuxem.
 • Offline turistická navigace v mobilu

  Bez dlouhých úvodů – řeč bude o tom, jak si pro telefon s Androidem připravit offline turistické mapy v linuxu. Začínal jsem u multiplatformního prográmku TrekBuddy, kdtrý bych dnes už určitě nedoporučil, k dispozici je software s lepšími funkcemi a mnohem lepším ovládáním. Chci upozornit na tři (původně dvě, ale doplňuji z diskuze další) aplikace,  dostupné v Android Marketu. Umí online mapy a do každé z nich lze jiným způsobem nahrát i offline mapové podklady.
 • Mám nové tetování

  Tedy kecám. Jak jsem již zmíňoval jsem vlastníkem (spíše) low endového telefonu HTC Tattoo.  Je to poměrně dobrý kus HW za příznivou cenu. Výrobce mu do vínku dal OS Android 1.6 (Donut) a přislíbil upgrade na novější verzi. Ze slibu sešlo a tak jsem se začal poohlížet, co by se s tím dalo udělat. Narazil jsem na tzv. Custom ROM.
 • App Inventor - klikací programování pro Android

  Asi před měsícem jsem si dal žádost o „vstupenku“ do Google App Invontro a dřív než mi došla, projekt se otevřel pro veřejnost a tak jsem měl možnost si klikací vytváření aplikací vyzkoušet. Musím přiznat, že mě to celé zaujalo, připadá mi to jako výborná škola programování, případně jako bezva hra. Prostředí je celkem intuitivní, při sestavování programu jsem si připadal jako dítě skládající puzzle a navíc výsledné aplikace v telefonu skutečně fungují…
  26. 7. 2011 15:11 (aktualizováno)