Hlavní navigace

Články označené nálepkou Windows

 • Kradete? Máte nelegální Windows? Budete mít tmu

  Jeden z nejznámějších produktů firmy Microsoft je operační systém Windows. Koupí tohoto operačního systému získáváte přístup nejen k zabudované funkcionalitě, ovladačům či bezpečnostním prvkům, ale i možnost provozovat aplikace napsané pro tento systém. Spousta chudých a hlavně nemorálních lidí tento systém krade. Je to přeci tak snadné. Stejně tak snadné je ukrást rohlík v samoobsluze nebo třeba okrást vlastní babičku, že?
  12. 2. 2010 21:35 (aktualizováno)
 • O Windows, Linuxu a hlavně o ničem z Windows 7

  Je to zhruba 2 a čtvrt roku, co se Windows Vista začaly pomalu zabydlovat do nových počítačů. Počáteční euforii „jééééééé ono, to je průhledné“ a snad ještě větší nepopsatelné nadšení z 3D přepínače oken brzo vystřídalo mezi uživateli totální zděšení, že se v tom vlastně nedá dělat. Výrobci minimálně ze startu věděli, že „nové okna“ táhnou a tak nebyl problém koupit notebook s 512MB RAM a nějakou tou edicí Visty.
  12. 7. 2009 17:50 (aktualizováno)
 • Bude Windows zadarmo?

  Poznáte, stále tie isté diskusie. OS GNU/Linux nieje zadarmo, pretože nákupná cena je len zlomok nákladov a sú potrebné školenia obsluhy, platby za inštalácie, opravy, add-ons. No áno. A už existujú firmy ktoré to pochopili a veľmi dobre z toho žijú (Red Hat, Mozilla, doplňte si ďalej). Tak prečo nie MS Windows. Ach áno známy argument že neexistuje obed zadarmo. No a vzhľadom na vyššie napísané si myslíte že windows je na tom ináč. Nieje.
  12. 4. 2009 21:38 (aktualizováno)
 • Čáry máry subst - Virtuálny disk vo Windows

  Poznáte to. Nainštalovali ste si windows, všetky programy, a potom sa rozhodnete, že si oddelíte data od programov. Najlepšie aby boli na inom disku. A tak príde možnosť, že chcete aby váš nedelený disk bol delený na C, D. Siahnete po neakom nástroji, ktorý dokáže deliť disk aj s už nainštalovaným OS. Asi najpopulárnejší je Partition Magic. Prípadne zvolíte neakú free alternatívu…
  22. 1. 2009 21:49 (aktualizováno)
 • Prvý pohľad na Windows7

  Síce je toto „Linuxovo-opensourceový“ portál, snáď nebude vadiť, že svoj blog začnem článkom o Windowse. Z nemenovaných zdrojov som sa dostal k testovacej kópii Windows 7 Ultimate beta1 a chcel by som sa s vami, čitateľmi podeliť o svoje postrehy. Inštalácia Vzhľad Software Gadgets Systém Celkové zhodnotenie
  3. 1. 2009 19:36 (aktualizováno)
 • Opravdový správce sítě nikdy nespí - aneb síť ve windows musí být pod kontrolou 24/7

  Opravdový správce sítě nikdy nespí. Dneska ráno jsem se probudil a zjistil jsem, že naše síť není v pořádku. Přišel jsem na to náhodou, a to proto, že mě probudil bzukot masařky, byla velká jak dobře zralá švestka domácí velkoplodá. Ihned jsem začal pátrat po příčině síťového problému. Oběhnul jsem všechny windows (rozumějte okna) v domě, abych zjistil, v kterém zasíťovaném windows je problém…
  7. 6. 2008 11:40 (aktualizováno)
 • Pár věcí, co mi jako uživateli vadí na (veřejných) Windows

  Ač nerad, musím jednou za čas použít OS od Microsoftu. Především ve škole, ale i v různých kroužcích, výjimečně v kavárnách (ne, že by tam Windows byla málokdy, ale tyto podniky nevyužívám). Toto je takový malý souhrn toho, co mi obyčejně znepříjemňuje život (a jak to řeším). Podotýkám, že toto je z hlediska uživatele, ne správce a týká se to verzí 2000/XP, Vista jsem ještě nikde neviděl.
  29. 2. 2008 21:49 (aktualizováno)
 • Microsoft Windows/386, no to byly časy

  Možná to někdo znáte, pro mne to byla novinka. Staré video propagující Windows/386. Našel jsem ho celé na Googlu. Je dlouhé asi 12 minut, první polovina není příliš záživná a slouží jen pro navození atmosféry, ani není příliš znát, že se jedná o nějakou reklamu a v žádném případě už, co je jejím cílem. Asi v páté minutě už ale nastoupí Windows a OS/2 a multitasking a melodie z Mission Impossible a… no shlédněte sami: Windows 386 Promo Video.
  16. 6. 2008 11:06 (aktualizováno)