Hlavní navigace

Články označené nálepkou Add new tag

 • O Windows, Linuxu a hlavně o ničem z Windows 7

  Je to zhruba 2 a čtvrt roku, co se Windows Vista začaly pomalu zabydlovat do nových počítačů. Počáteční euforii „jééééééé ono, to je průhledné“ a snad ještě větší nepopsatelné nadšení z 3D přepínače oken brzo vystřídalo mezi uživateli totální zděšení, že se v tom vlastně nedá dělat. Výrobci minimálně ze startu věděli, že „nové okna“ táhnou a tak nebyl problém koupit notebook s 512MB RAM a nějakou tou edicí Visty.
  12. 7. 2009 17:50 (aktualizováno)
 • Vývoj PowerConsole nabírá obrátky

  Už je to nějaký ten pátek co jsem zde představil projekt PowerConsole. Díky pracovnímu vytížení celý projekt poněkud usnul, a dlouhou dobu se vůbec, ale vůbec nic nedělo. Změna přišla před dvěma měsíci, kdy se díky chystaným změnám v aktivitách naší společnosti stala práce na PowerConsoli téměř přes noc jedním z mých prioritních úkolů. A protože mě práce na tomhle projektu neskutečně baví, výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.
 • Udělej si vlastní linuxový systém

  Tak jsem se na stará kolena rozhodl opustit bezpečné vody Debianu a vrhl jsem se do víru kompilací pod hlavičkou Linux From Scratch. Ačkoliv původní plán byl ponechat Debian na disku, a ten nový vlastní systém mít jako hračku, dopadlo to tak, že na Debian se práší. A tak si říkám, že jen co bude čas, tak ho odstraním. Přece jenom mám disk v tom notebooku docela malý na to, aby se mi tam jen tak zbůhdarma válelo nevyužitých cca 5 giga.
  6. 3. 2009 10:48 (aktualizováno)