Hlavní navigace

Červené tlačítko o velkosti 955kB

12. 2. 2010 14:47 (aktualizováno) miklik72

Tak mě dneska média promasírovala projektem červené tlačítko , jsem k tomu trochu skeptický, ale snad uvidíme nějaký výsledek. Tak jsem se rozhodl ho vyzkoušet a případně nasadit na domácí počítač s GNU/Linuxem Mandriva 2009.1 a prohlížečem Firefox 3.6.

Nastartoval jsem firemní notebook s Windows XP, spustil Firefoxe a do adresního řádku jsem zadal www.cervenetlacitko.cz a hledal nějaký doplněk pro prohlížeč.  Na stránce ke stažení této aplikace mě udivilo spoustu věcí. Podporované OS pouze Windows s prohlížečem Internet Explorer s poznámkou, že je to prozatím. Co dalšího bude podporováno uvidíme.

Nejvíce mě ale zarazila velikost té aplikace 955kB. Čekal jsem nějaký mini doplněk v java skriptu a ono je nabízeno obří tlačítko, skoro 1MB velké v .net-u. Možná by se páni vývojáři této aplikace mohli inspirovat u otravných reklam, které se nacpou skoro na každý systém a co do velikosti jsou to drobečci.

Tak jsem jim napsal:

Dobrý den

Bude někdy k dispozici aplikace Červené tlačítko pro prohlížeče MozillaFirefox a Opera na operačním systému Linux? Případně bude zveřejněno komunikační rozhraní pro tento systém, tak aby bylo možno vytvořit funkčně podobnou aplikaci pro použití na jakémkoliv zařízení s možnosti přístupu k internetovým stránkám?

děkuji za odpověď

Martin Mikala

Uvidíme, co napíšou. A já zatím budu chránit své děti za pomocí projektu WOT, který umí nejenom hlásit problémové stránky, ale i je blokovat.

Přidáno poprvé:

Tady zase zjistili, že aplikace toho posílá trošku více než se deklaruje a ještě podivnou cestou

Přidáno podruhé:

Odpověď

Dobrý den,

Ano verze pro Firefox v Linuxu bude. Verze pro Operu zatím slíbit nemůžeme, není pro nás prioritou, ale pokusíme se zařídit verzi i pro tento prohlížeč. Zveřejnění komunikačního rozhraní v dohledné době neplánujeme. Obáváme se možného zneužití.

S pozdravem,

Michal Horčic, Horká linka

Sdílet