Hlavní navigace

Články označené nálepkou Internet

 • Ďalší z dobrých internetových projektov

  Blogy na root-e sú o technike, o slobode, licenciách, Linuxe, počítačovej bezpečnosti… A tak neviem, či sem práve toto patrí ale… je tu niečo, čo by som rád predstavil čitateľom týchto blogov. Zvlášť tým, ktorí majú radi hudbu. Na vybláznenie, oddýchnutie, ku tancu, doprehrávača… Stránka, ktorá ma v poslednej dobe naozaj chytila, je výber hudobných videoklipov 80. rokov. Adresa stránky je 80smusicvids.com. Nájdete na nej hromadu piesní od hromady interpretov, od každého jedna…
  29. 11. 2008 11:14 (aktualizováno)
 • Ako vznikol rozhor: "Chtěli jsme to nandat Microsoftu"

  Tento pondelok (24.11) bol na root.cz zverejnený rozhovor s Vojtěchom Trefným. Človekom, ktorý sa snaží niečo robiť pre propagáciu Ubuntu v českej kotline. Najväčšia diskusia sa strhla okolo už v názve citovaného výroku. Len pre úplnosť uvediem citáciu: „Nemálo z nás se domnívalo (já také), že založíme sdružení a nějakým kouzlem to Microsoftu nandáme.“
 • Praktické zkušenosti s KDE4, Kopete

  Zatím používám z KDE4 jen části, a to jen dva programy, o tom prvním, Kopete, komunikátoru KDE, se zmíním jako prvním. A to o verzi 0.60.3, to jest z KDE 4.1.3. Nouze a tak trochu zvědavost mě dotlačily k tomu, že jsem si nainstaloval jednu z novějších verzí Kopete. Přechodem na novější verzi se mi vyřešil problém zamrzání „tři pětkové“ verze Kopete. To se projevovalo hlavně při komunikaci s klienty s programem licq (?).
  19. 11. 2008 6:54 (aktualizováno)
 • ICQ už zase nefunguje

  ICQ už zase nefunguje, nedá se korektně přihlásit, přihlášení uživatelé se v seznamu jeví jako odhlášení (offline), atd. Tohle už fakt není normální. Nebo asi je, ale spíš nechápu uživatele, že nejsou schopni si to pořádně uvědomit a přejít třeba na Jabber, nebo prostě na něco co funguje, momentálně jsem tak vytočen, že zmíním třeba i MSN :-) Lidi, uvědomte si, že AOL to prostě nezvládá, že je potřeba dát protokolu ICQ sbohem a přejít na něco, co doopravdy funguje.
  3. 10. 2008 8:09 (aktualizováno)
 • Čo by ste chceli vedieť o Ubuntu.cz

  Asi pred 1/2 rokom som sa stal členom Občanského sdružení Ubuntu pro Českou republiku. Ako správny nováčik som mal kopec nápadov a samozrejme potrebný elán. Jedným z nápadom bolo spraviť rozhovor s hlavou celého združenia Vojtěchom Trefným. Mal sa niesť v odľahčenom duchu a jeho vydanie som chcel stihnúť spolu s odovzdávaním ceny CZECH OPEN SOURCE 2008 pretože som dúfal (a správne), že Ubuntu bude mať úspech. Ako ale vidíte nestihol som to, a rozhovor nebol dodnes realizovaný.
 • Válečníci sítě nyní v češtině. A jaké!

  Výukový snímek Warriors of the Net se díky sdružení CZ.NIC dočkal české dabované verze. Od vydání anglické verze Válečníků uplynulo několik let, ale film neztratil nic ze své kvality a myslím, že se stále jedná o přední výukový film na podobné téma. Válečníci sítě je krátký snímek vysvětlující některé základní internetové pojmy v podobně hravém stylu, jakým fracouzský seriál Byl jednou jeden život seznamoval diváka se základy některých biologických oborů.
  27. 8. 2008 19:53 (aktualizováno)
 • Ziproxy

  Okolnosti tomu chtěly, že jsem si pořídil mobilní internet. Používám už dlouhá léta Vodafone (předtím Oskar) , a tak jsem se kouknul na jejich nabídku a vybral si. Za 650kč s DPH měsíčně mám EDGE s FUPkem 3GB (pro mě momentálně absolutně dostačující limit). Rychlost se pohybuje kolem 120kbps a pingy kolem 200–400ms. Blbý je, že doma je rychlost menší než kdekoli jinde :)
  18. 7. 2008 10:07 (aktualizováno)
 • Acid test - Firefox 3.0, MSIE 7.0, Opera 9.5 a Konqueror

  Nějak mi to nedalo, a chtěl jsem vyzkoušet Acid testy v jednotlivých prohlížečích pod Linuxem a Windows. Postupně si ukážeme výsledky testů následujících prohlížečů: Windows Firefox 3.0 MSIE 7.0 Opera 9.5 Linux Firefox 2.0 Konqueror Windows Acid1 Test Acid1 dopadl ve všech prohlížečích dobře, vše je zobrazeno tak, jak má, jak Acid1 test předpokládá.
 • Chuck si vás najde!

  Chuck Norris je prostě největší borec na světě. Jistě už víte, co všechno (všechno) pan Chuck dokáže. Je to prostě hrdina nejvyššího kalibru. Dnes jsem zjistil, že i Google už o Chuckovi ví. Pokud Chucka Norrise ještě neznáte, doporučuji podívat se na Simírův blog, kde je velmi rozsáhlá sbírka pravdivých rčení o panu Norrisovi.
  24. 6. 2008 12:27 (aktualizováno)
 • Firefox 3.0 - jak proběhl upgrade

  Podle komentářů na serveru cdr.cz mělo vše proběhnout bez problémů. Jsem asi tak deset minut po instalaci, a moje závěry jsou takovéto: nefunguje několik rozšíření – nejsou dostupné pro verzi 3.0 FxIF – http://ted.mielczarek.org/co­de/mozilla/fxif/ Mouse Gestures – http://www.mousegestures.org/ FireGPG – http://www.getfiregpg.org/ British English Dictionary po instalaci mám záložky v prapodivném stavu jako jsem je měl kdysi tak nějak před dvěma měsíci – poprvé jsem si neudělal zálohu před reinst
  29. 6. 2008 7:51 (aktualizováno)