Hlavní navigace

Články označené nálepkou Internet

 • Keď odpoveď trvá rok

  To že je Root nadčasový internetový portál som vedel, ale toto je fakt špecialitka. Pozrite si túto diskusiu k článku: „Což si tak trochu zapřepisovat?“ . Veľmi ma pobavil príspevok s dátumom 20. 1. 2005 17:14 a titulkom Muze mi nekdo poradit s nastavenim httpd.conf? (7 príspevok). Neštastník dostal odpoveď, ale až 3.1.2006? Skoro presne za rok. To mu asi nepomohlo že?
  20. 1. 2008 0:25 (aktualizováno)
 • Tak už jsem taky LinkedIn

  V poslední době jsem zjistil, že spousta mých kolegů a známých má profil na LinkedIn. Pod tlakem některých z nich jsem se také zaregistroval a zjistil jsem, že se jedná o velmi zajímavou službu. Už poměrně dlouho mi chodí pozvánky do LinkedIn, ale znáte to, takových věcí chodí do mailu sto a jedna měsíčně, takže jsem to moc neřešil.
  8. 1. 2008 11:21
 • A internetová kriminalita vybují!

  Dnes médii proběhla zajímavá, avšak pro mne celkem nepřekvapující zpráva. České policii kupodivu chybí odborníci, kteří by mohli bojovat s kriminalitou na internetu. Ačkoliv plán předpokládal, že v jednotlivých krajích vzniknou speciální týmy čítající až 9 lidí, skutečnost je jiná. Jsou jen na prezidiu a je jich 6.
 • Jak si Google vymazluje svůj vyhledávač

  Jedna z věcí kterou na věcech fakt miluju je, když jsou dotažené do konce a je vidět, že si s nimi někdo vyhrál. Nick Weininger (Software Engineer v Googlu) představil na svém blogu novou službu, která bude implementovaná do googlovského vyhledávače. Jedná se o užitečnou blbinku vyhledávání pozice letadla. Asi každý někdy přijel na letiště a zjistil že jeho letadlo má veliké zpoždění. Dosti nepříjemná věc. Nová služba bude informovat o tom, zda-li má Vaše letadlo zpoždění nebo ne…
  19. 12. 2007 17:30 (aktualizováno)
 • O (ne)existenci Webu 2.0

  Předpokládám, že nejsem jediný kdo minimálně jednou deně slyší něco o tolik proklamovaném Webu 2.0. Rozhodl jsem se proto udělat si malou exkurzi po největších představitelích tohoto světa. Vydal jsem se tedy detailněji prozkoumávat takové notoricky známé portály, jako jsou YouTube, MySpace a rozhodl jsem se zakončit mojí exkurzi zaznamenáním mých dojmů na jendom z největších protagonistů Webu 2.0: na blogu.
  27. 1. 2008 17:08 (aktualizováno)
 • bože, zase flame...

  Tak jsem si zas po delší době přečetl nějaký ty komentáře k nějakému článku na konkurenčním webzinu. Pár militantních MS příznivců a odpůrců, či spíše linuxáků a antilinuxáků si zas nadávalo. No, né že bych to nikdy nedělal, ale nějak mě to už nebaví. Tak se asi vrhnu do práce. Nebo si zajdu uvařit čaj a popovídám si s kolegyněmi v kuchyňce. Přece jenom, je to příjemnější. A myslím, že mi bude i líp. Asi stárnu, já vím.
  24. 4. 2008 6:06 (aktualizováno)
 • Příspěvky k workshopu o mobilním Ajaxu

  Právě dnes začíná v Mountain View W3C/OpenAjax Workshop on Mobile Ajax, na který jsem už před časem upozorňoval. Před pár dny byly zveřejněny příspěvky účastníků. Sešlo se jich skoro 40 a přes velmi omezený rozsah (typicky 1–3 stránky) a nezbytné vysvětlování, proč právě mobilní Ajax je tak důležitý, jsou v některých zajímavé informace včetně odkazů na aplikace. Výsledky workshopu v podobě závěrečné zprávy budou publikovány během října.
  7. 10. 2007 10:24 (aktualizováno)
 • Web jak z druhé třídy

  Svůj předchozí příspěvek jsem začal nostalgicky a dnes začnu stejně. Člověk se vyvíjí. Když píšete do školního sešitu ve druhé třídě, nic vám na tom nepřijde, píšete přece stejně dobře jako všichni okolo vás. Ruka občas trochu bolí, psát se nechce, ale musí. A tak píšete. Ovšem když takový sešit najdete o deset let později, zděsíte se, zda je opravdu váš a zda jste tak hrozným rukopisem plným pravopisných chyb někdy mohli psát. A že to snad ani není možné…
  27. 10. 2007 14:43 (aktualizováno)
 • Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vs Telefonica/O2

  Je tomu 5 měsíců, co jsem kritizoval reklamu na internetové připojení Internet ADSL od Telefonica/O2. RRTV mi poslala odpověď tohoto znění: Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém 15. zasedání ve dnech 11. – 12. září 2007 projednala analýzu reklamy společnosti O2 na produkt Internet ADSL. Na základě výsledků analýzy Rada rozhodla se zadavatelem reklamy, tj. společností Telefónica O2 Czech Republic, a.s., zahájit správní řízení pro možné porušení § 2 odst. 1 písm. c) zákona č…
  19. 9. 2007 14:45
 • Já trubka, ty trubka, on trubka - YouTube

  Kdo by neznal YouTube. Ale dokud jsem nenahrál na YouTube své první video a nezaložil si tam účet, nevšiml jsem si, kolik možností YT nabízí. Většinou si jen pustím stránku s videem, na které jsem dostal odkaz, a pak jdu pryč. Zbytek stránky nevnímám. Ale uživatelé video můžou nejen hodnotit (červené hvězdičky) nebo komentovat (pod některými videi se rozpoutávají zajímavé diskuse), ale i vytvářet svá videa jako reakci (něco jako když u sebe na blogu napíšete reakci na příspěvek jiného blogera).
  27. 10. 2007 14:43 (aktualizováno)