Hlavní navigace

Témata označená nálepkou Humor

 • Češtinářův koutek

  Matematické hádanky na root.cz docela propaguje Petr Krčmář na svém blogu. Nemám šanci mu konkurovat, ale mám rád hrátky s češtinou, tam jsem si podstatně jistější. Abyste mohli posoudit mou osobní sbírku matematických úloh, dám do pléna první, kterou jsem úspěšně vyřešil ve 4. třídě, když jsem se snažil dostat na MatFyz základku…
 • Nečtěte tento článek!

  Omlouvám se, ale tento článek pro vás není určen. Prosím vůbec jej nečtěte, není ani trochu zajímavý. Nechte toho! Tohle není článek pro vás. Prosím nečtěte následující text a už vůbec neklikejte na tento odkaz.
  16. 2. 2010 15:29 (aktualizováno)
 • Moje vznášedlo je plné úhořů

  Možná už jste se s tím setkali: stojíte v zemi plné cizinců a neumíte jejich řečí ani slovo. Mám pros vás naprosto univerzální řešení! Známá Necyklopedie uvádí několik způsobů, jak se domluvit kdekoliv na světě. Obzvláště chytrý je ten poslední: Poslední způsob vám skýtá kouzelná věta „Mé vznášedlo je plné úhořů“. Co s ní? Spoustu věcí!
  15. 2. 2010 10:11
 • Wii hráči : Tipy na dárky

  Vím, že vánoce byly před chvílí. Takže možná Valentýn nebo Den dětí. Sehnat vhodný Wii dárek na tyto příležitosti může být celkem jednoduché. Mrkněte do zápisku na mé tipy. První je dárek pro všechny manželky/přítelkyně/kamarádky nebo tchýně (pokud je hodná). Určitě z něj budou mít radost. Prostě Shii.
  4. 2. 2010 23:28
 • ODHALENÍ: Kdo je v Tajném klubu zpívajících přednášejících?

  Na českém internetu byl klub znám pod zkratkou TKZP, ovšem její význam byl přísně tajný. Až na vsetínském Barcampu vše prasklo. Během své přednášky jsem neúmyslně vystřih' pár secvičených tanečních kroků, což neuniklo pozornosti slečny v publiku. Nedá se nic dělat. Dlouho jsme se na vývojářských akcích skrývali před světem showbyznysu, ale teď musíme s pravdou ven. Toto je naše první první odhalení!
  1. 2. 2010 9:59 (aktualizováno)
 • Arthur Dent vstává z mrtvých aneb recenze nového dílu Stopařova průvodce

  Představte si, že jste literární postava, kterou životem provází samá trápení. Když vás autor nechá zemřít, oddychnete si: „KONEČNĚ!“  Ovšem za pár let vás jiný autor oživí a tahá do nových trablů. Uznejte, NENAŠTVALO by vás to!? O kom je řeč? Jmenuje se Arthur Dent a byl oživen na planetě Zemi jen několik minut před jejím zničením.
  26. 12. 2009 20:29 (aktualizováno)
 • Dnes mám malé výročí: 4 roky, 8 měsíců a 19 dnů

  Zdá se vám takové výročí opravdu podivné? To jen proto, protože netušíte, co se stalo před touto dobou – stal jsem se šéfredaktorem Root.cz. Přesně před 4 roky, 8 měsíci a 19 dny (celkem 1723 dnů) jsem se stal šéfredaktorem. Pokud se vám to nechce počítat, bylo to 1. dubna 2005. Nevím jak to letí vám, ale mě hrozně.
  20. 12. 2009 9:00
 • Ježíšek někdy překvapí aneb vánoční stavové kódy HTTP

  Celé to začala Eliška, když si na svůj web dala vánoční wishlist. Ovšem přišel s tím vlastně Michal Špaček, který na Eliščině wishlistu objevil poněkud neobvyklé přání: Pak jsem se přidal já a Honza Tichý a začali jsme sestavovat vánoční kódy pro HTTP, abychom v tom Elišku nenechali. Níže jsem sepsal ty základní, které jsme dnes vymysleli. Pro srovnání viz přehled stavových kódů HTTP, který platí po zbytek roku mimo Vánoce.
  16. 12. 2009 22:11 (aktualizováno)
 • Tahle píseň je věnována všem systémovým administrátorům

  Jeden z tvůrců webu DeadTroll.com (ten mimochodem stojí za návštěvu) zpívá píseň, která by se mohla líbit nejen fanouškům seriálu IT Crowd. [youtube v3YQBPzFfqE] A kdyby vám to nestačilo, podívejte se na jedno geekovské porno (přímo hardcore). [youtube nuq0DvN8PYw]
  16. 12. 2009 9:26 (aktualizováno)
 • Když na webaře sedne blues... (IE inside)

  Karel Plíhal v jedné své písni zpívá Když na člověka sedne blues a všechno na něj padá, zakoupí si láhev vína a pak písně skládá. Tenhle webdesigner to vzal do slova a odkaz z tohoto blogu si jistě zaslouží. Jeho song se jmenuje IE is Being Mean to Me: [youtube vTTzwJsHpU8] V případě, že se vyjádření způsobem melodickým není váš šálek kávy, tu mám od stejného autora scénku Angry IE Developer, která je parafrází jednoho starého a velmi známého videa…
  16. 12. 2009 9:26 (aktualizováno)