Hlavní navigace

Články označené nálepkou Humor

 • Máte málo SPAMu? Zajeďte pro další třeba na Broadway!

  A pokud budete mít štěstí, budou zrovna dávat muzikál SPAM a Lot. Teď se vám to možná některým nezdá. Říkáte si, že si z vás ten Martin tropí možná srandu. Tak tedy přiznávám se – trochu jsem upravil název muzikálu. Neobsahuje totiž v originále mezery, tudíž se jmenuje správně SPAMALOT a je po vzoru Kamelot nebo Lancelot.
  12. 11. 2009 0:22 (aktualizováno)
 • Zážitky IT týpka (3-4)

  Obidve časti naraz – nie, žeby začalo byť toto zamestnanie nudné, len sa moja pamäť zhoršuje. Pôvodne som chcel napísať hneď v piatok trojku, no akosi mi do toho furt niečo vletelo. Preto toto oneskorenie. Bohužiaľ, dni si nepamätám, trochu sa mi všetko pomotalo. Takže, čo také sa deje, keď má niekto na starosti „tie počítače“?
  25. 10. 2009 13:14 (aktualizováno)
 • Recenze - Platební karta a jak ji používat

  Jednou z vymožeností dnešní doby je možnost používat „plastikové“ peníze. Já samozřejmě nejsem výjimkou a platební karu používám prakticky denně, i když se mi všichni snaží házet klacky pod nohy.  Protože to dostoupilo hranic normální náhody, rozhodl jsem se vytvořit tuto recenzi. Pokud je vám ouzko, přečtěte si, kolik srandy lze s platební kartou zažít.
 • Zážitky IT týpka (2)

  Cítim sa zmätený. A to poriadne. Však kto by nebol? Mesiac v novej práci, tak to by si už človek mal pamätať všetkých spolupracovníkov, žiakov, učebne, učebnice, kľúče, programy, sieťové vybavenie… skrátka všetko. Pre niekoho malina, pre iného jahoda… a ja mám z toho bolesti hlavy. Ako keby som na ňu padol z tej jahody…
 • Zážitky IT týpka (1)

  Posledný čas trávim mimoriadne zaujímavou činnosťou – pracujem na škole ako taký ten… „počítačový školník“. Správca siete, správca harabúrd asi z roku 5 a tak. No a sem tam aj niečo odučím. Ak niekto chýba na výpočtovku… alebo ak mi niekto dovolí trošíčku sa vykecať. A na prekvapenie to so mnou nie je až tak zlé, ako by sa na prvý (a druhý, tretí, štvrtý…) pohľad zdalo.
  2. 10. 2009 18:17 (aktualizováno)
 • O študentskom živote...

  Viete robiť s videom? Niečo pozliepať dokopy v niektorom programe? Dať dohromady video, zvuk, fotky, texty a snáď ešte niečo? Samozrejme, niekto áno a niekto nie. Každý má na niečo nadanie. Pri pohľade na jedno z videí na Youtube som si aj pomyslel – ej veru, niektomu je veselo. Hrozné dačo toto, a má to samé dobré komentáre. Ako to? Však to písmo je urobené úplne príšerne!
  15. 9. 2009 13:10
 • Chceš chodit s mou postavou?

  Tak nějak by se dal přeložit název skvěle udělaného a vtipného videoklipu, který si dělá legraci z online her. Navazuje na stejně zajímavý online sitcom. Nikdy jsem nepropadl online hrám typu WoW. Znám ve svém okolí pár lidí, které to děsně baví, mě to nikdy nebralo. Pravda je, že už velmi dlouho hraji klasické stolní RPG (s aktuální skupinou hrajeme pravidelně osm a půl roku) jako je DrD, Shadowrun, GURPS a podobně.
  12. 9. 2009 23:28 (aktualizováno)
 • A co je také možné

  Ve středu jsem si na jednom zpravodajském serveru přečetl zprávu o tom, jak zaměstnanci polské pobočky softwarového giganta prováděli úpravu reklamní fotografie. Nechci to řešit (je to jejich věc), chci se zmínit o stránce, na kterou jsem narazil následně v diskuzi pod článkem. Nejprve jsem si kliknul na článek popisující „11 případů kde byli černoši Photoshopem nemotorně přidáni nebo odstraněni“ a musím říci, že je to celkem zábavné čtení…
  28. 8. 2009 12:21 (aktualizováno)
 • #SongsInCode #CZ - přidáte se?

  Borek včera zahájil českou variantu programátorské řetězovky #songsincode (popis). A během noci se celkem ujala. Twitter archiv bohužel po nějaké době mizí. Dnes je tak již jednou pro vždy ztracena řada podobných akcí (včetně plného záznamu nezapomenutelné akce Mr. Retweeta). Vytvořil jsem proto malý archiv alespoň zde.
  27. 8. 2009 11:32 (aktualizováno)
 • Proč si se mnou nechcete hrát?!

  Dostal se ke mě moc pěkný obrázek reflektující situaci na poli webových prohlížečů. Pokud se chcete pobavit, nabízím jej i vám. Autorem je John Martz a obrázek je uvolněný pod licencí CC by-nd. To mi bohužel zabraňuje udělat překlad přímo do obrázku, ale pro ty z vás, kteří nevládnou angličtinou, alespoň překlad bublin zleva doprava…
  3. 8. 2009 22:18 (aktualizováno)