Hlavní navigace

Články označené nálepkou Internet

 • Validace HTML5 pomocí XML

  V programu letošní konference XTech (15. až 18. května 2007 v Paříži) mě zaujala prezentace Henriho Sivonena nazvaná Implementing an HTML5 conformance checker using XML tools. Přednáška popisuje, kterak automaticky kontrolovat konformanci dokumentu HTML5. Zajímavé je, že k ověření validity formátu, který ohlašuje nepotřebnost XML, se nenajde nic lepšího než… právě XML.
  4. 7. 2007 9:55 (aktualizováno)
 • Story z Google Story

  Před několika týdny vyšel český překlad knihy Google story autorů D.A. Vise a M. Malseeda. Na Lupě jste si mohli před týdnem přečíst její recenzi. Kniha se velmi dobře čte, nezaměřuje se příliš na technické aspekty Googlu, jako spíše na lidi, jejich příběhy a motivace, což já mám rád. Našel jsem v ní plno zajímavých momentů, které jsem chtěl někam poznamenat. Snad někoho zaujmou a třeba i motivují k přečtení knihy.
  30. 4. 2008 10:31 (aktualizováno)
 • Nejvyšší webová stránka v televizi

  O nejvyšší webové stránce se tu už psalo dost. I to, že je možná na nic. Nebojte, už o ní přestanu psát. Alespoň na nějakou dobu 8-). Tohle je poslední spot. Slibuji. Kdo by ale před dvěma týdny předpokládal, že se zrovna tahle CSS hříčka dostane až do odpoledních zpráv televize Nova. záznam ze zpravodajství příp. AVI (5 MB)
  1. 6. 2007 17:32 (aktualizováno)
 • Guimp - nejmenší webová stránka na světě

  Po nejvyšší webové stránce na světě tu máme pro změnu tu nejmenší webovou stránku. Ministránka je veliká celých 18×18 pixelů, vlastně je malá celých 18×18 pixelů. A jmenuje se: guimp.com Na takový miniweb se toho již z pochopitelných důvodů moc nevejde, udělejme si takový minipřehled. Z minititulky proklinete na minirozcestník do miniflash a minihtml minisekce…
  24. 4. 2008 15:53 (aktualizováno)
 • Nejvyšší webová stránka na světě i v češtině

  Jak veliká může být O nejvyšší webové stránce na světě od Jense Meierta se na Rootu už psalo; odskrolovat ji poctivě obrazovku po obrazovce jentakněkdo nevydrží, má totiž necelých 19 kilometrů. Jeden se až diví, co se mu všechno za ohyb toho několikapalcového monitoru vejde. Stránka byla přeložená do několika jazyků, takže svou nejvyšší stránku mají i Němci, Španělé nebo Maďaři.
  1. 6. 2007 17:31 (aktualizováno)
 • Nebuďte jen semantic, buďte POSH!

  Z debaty na Web 2.0 Expo, u které byly John Allsopp, Tantek Çelik, Jeremy Keith, a Chris Messina, vzešel nápad nahradit pojem sémantické html. Je to totiž dlouhé a krkolomné spojení znějící navíc jako něco složitého, místo aby elegantně vyjadřovalo onu jednoduchost, jakou používání sémantiky je. A chytré hlavy přišly s novým pojmem…
  1. 6. 2007 17:30 (aktualizováno)
 • Rada pro reklamu neplnila svoji funkci?

  Dne 18. března jsem mailem odeslal článek s žádostí o zveřejnění na historicky nejstarším deníku na českém internetu. Bez odpovědi. 23. března jsem to nabídl iinfo pro digizone.cz. Také dosud bez odpovědi. Je 14. dubna a jedinou odpovědí je reklama v TV na „revoluční internet za 799kč“. Vidím ty souvislosti jenom já? Jaký je váš názor? Tady je zmíněný článek: ---------------------------------- Titulek: Rada pro reklamu neplní svoji funkci V současné době konkrétně 16.,17. a 18. března běžela v n
  19. 4. 2007 14:52 (aktualizováno)
 • HTML WG: čím víc, tím líp

  Na podrobnější sledování dění v obnovené pracovní skupině HTML ve W3C mi nezbývá moc času, proto nemůžu komentovat, jak si tato skupina zatím vede. Nicméně, nad nepřehlédnutelným faktem, že HTML WG už v tuto chvíli má 321 členů, zůstávám stát v němém úžasu. Přístupnost a otevřenost je pěkná věc, ale jako všude i zde platí, že všeho moc škodí.
  3. 5. 2007 0:09 (aktualizováno)
 • Validni XHTML?

  Tak jsem vcera konecne rezignoval na odesilani validniho XHTML pomoci MIME hlavicky application/xhtml+xml.. Nepodpora v IE6 by mi ani nevadila, posilat Exploderu jiny hlavicky by nebyl az zas takovy problem, nicmene Opera me zklamala.. Pri pouziti vlastnosti ‚contenteditable‘ s XHTML hlavickou mi bez pardonu spadla.. Testovaci priklad…
  9. 4. 2007 12:52 (aktualizováno)
 • Videa na víkend - Web 2.0 na každý pád

  Web 2.0 na nás dnes vykukuje všude. To je samý tag cloud, wiki, uživatelské komentáře a hodnocení, sdílení obsahu a mezitím aspoň jeden AJAX. Ale co váš supermarket? Je plně web 2.0 kompatibilní? Web 2.0, to je hlavně obsah, obsah digitální a celosvětově sdílení. Co k tomu může říct docent antropologie? Vytváříme my web 2.0 nebo on mění nás?
  1. 6. 2007 17:30 (aktualizováno)