Hlavní navigace

Články označené nálepkou Hardware

 • Proč u SSD disků používáním klesá výkon

  Obliba SSD disků stoupá, ale po prvotním nadšení z nového výkonného kusu hardware u mnoha lidí přichází vystřízlivění. Výkon SSD totiž časem výrazně klesá. SSD disky frčí, jejich kapacity rostou (už tu máme první terabajtový disk) a ceny pomalu klesají. Slušně použitelný 32GB disk už dnes koupíte za něco málo přes 2000 Kč.
  25. 9. 2012 22:59 (aktualizováno)
 • Notebook HP 800CT skoro zadarmo: chcete ho?

  Procházel jsem své domácí oddělení ‚šrot‘ a našel v něm funkční notebook HP OmniBook 800CT. Může být váš a hodí se na různé linuxové hrátky nebo jako stroj pro děti. Jedná se o něco, čemu bychom dnes asi říkali netbook. Rozměrově to jednoznačně odpovídá, notebook je opravdu malý a lehký (1,6 kg). Podrobnosti najdete ve fóru v sekci Bazar.
  17. 3. 2010 13:45 (aktualizováno)
 • Jak vypadat líp, když dávám něco zdarma

  Na českém trhu existuje jistá firma, která prodává zahradní techniku. Jako každý rok láká se zákazníky k nákupu právě u ní a to speciálními dárky v podobě elektroniky pro masy. Vím, že se říká, že se darovanému koni nemá dívat na zuby, ale když ony ty zuby skoro chybí. Tou firmou je Mountfield a letos rozdává digitální kamery a navigace. Řízením osudu jsem se dostal k tomu, že mám v ruce z Mountfieldu darovanou navigaci. Na prodejně se deklaruje, že tento dárek má reálnou hodnotu přes 6 000 Kč.
  15. 2. 2010 12:30 (aktualizováno)
 • Měl jsem v ruce TouchBook!

  Kdo nevěří, ať k nám běží… tedy raději až v pondělí. Ale TouchBook skutečně existuje, měl jsem ho v ruce a je velmi zajímavý. Dnes jsem držel v ruce zařízení zvané TouchBook. Pokud jste si mysleli, že je to zase jedno z těch mnoha ohlašovaných zařízení, která svět neviděl, pak mám dobrou zprávu: TouchBook je skutečný, umí co se o něm říká, skutečně funguje a je velmi zajímavý.
  22. 10. 2009 21:25 (aktualizováno)
 • Proč si pořídit herní konzolu?

  Když jsem psal minulý příspěvek o tom, jak aktualizace herní konzole může dopadnout špatně, objevil se v diskuzi příspěvek, který se ptal na otázku v nadpise tohoto zápisku. Zamyslel jsem se a své důvody uvedu. Už před dvěma roky jsem se vyznal ze své lásky k Atari a počítačovým hrám a to v sérii článků A za komunistů bylo líp. Je tedy jasné, že k hraní počítačových her mám docela kladný vztah. V druhé polovině devadesátých let jsem pak přešel na plné hraní her na svém PC…
  16. 10. 2009 14:30 (aktualizováno)
 • Vybírám MP3 přehrávač

  A jako vždy je to neskutečný proces, kdy se snažím brát v úvahu mnoho parametrů a funkcí. Hlavně nic nezanedbat, protože doufám, že se mnou zůstane nadlouho a kdybych na něj měl nadávat pokaždé, když jej použiju, to by mne zabilo. prodral jsem se nakonec ke dvěma modelům. Osobně nejsem nějaký vášnivý obdivovatel  designu, radši si vyberu pracanta. Nejlépe to pochopíte na tom, když řeknu, jaký přehrávač jsem používal až do dnešního dne. v roce 2003 jsem si pořídil přehrávač XCLEF HD-500. Ve své d
  16. 8. 2009 22:01 (aktualizováno)
 • 64 bitů? Nemám... není důvod

  Když se s někým pustíte do debaty o operačním systému, poměrně rychle přijde otázka: máš 32 nebo 64 bitů? Pojďme se zamyslet nad tím, proč vlastně přejít na modernější bitíky a co nám to přinese. Uživatelé Linuxu se rozdělují na dvě skupiny: 32 a 64bitové. Občas se mě někdo ptá, do které z těchto skupin patřím a jak se má rozhodnout on. Zkusím tedy vyložit aktuální vztah mezi 32 a 64 bity.
  10. 10. 2011 11:27 (aktualizováno)
 • To chci aneb TouchBook od Always Innovating

  Před nějakou dobou jsem napsal recenzi zařízení zvaného TouchBook. K dispozici bylo poměrně dost informací. Výrobce tvrdil, že v brzké době přijde s dalšími podrobnostmi. Monitoringem jeho stránek jsem se konečně dočkal. Chcete-li netradiční netbook, asi se vám TouchBook bude líbit. Z parametrů zařízení hned na první pohled zarazí dva podstatné rozdíly – procesor Texas Instruments OMAP3530 a chybějící záznamový disk, který je nahrazen klasickou SD kartou. Technicky v TouchBooku najdete ještě …
  1. 7. 2009 7:59 (aktualizováno)
 • Firefox a Linksys

  Ve svém minulém příspěvku jsem shrnul věci, které se děly při vzdálené správě pomocí webového rozhraní mého domácího routeru Linksys WRT54GL. Nakonec jsem našel funkční vyřešení problému. Celá záležitost se totiž týká certifikátu od Linksysu, která je již neplatný a Mozilla Firefox si s tím neumí poradit. Rada je celkem jednoduchá – stačí odstranit certifikát z úložiště a tomu v Linksysu přidělit výjimku.
  11. 6. 2009 2:18 (aktualizováno)
 • Nintendo Wii : Co dodávaný software?

  Po zevrubném ohledání hardwaru se rozepíšu o standardním software obsaženém ve Wii. Ten je v podstatě tvořen tzv. Wii Channels a dle vaší verze i jedna dodávaná hra. Já jsem měl v balíku Wii Sports. A ostatní jej budou mít také. Je to totiž taková vlajková loď Nintenda. Už jsem několikrát zmiňoval Wii Channels. Je to v podstatě operační systém a jeho jednotlivá oddělení. V základu najdete Disc, Mii a Photo. Pokud vložíte do mechaniky nějaké médium, objeví se v kanálu Disc…
  28. 12. 2008 2:04 (aktualizováno)