Hlavní navigace

Měl jsem v ruce TouchBook!

22. 10. 2009 21:25 (aktualizováno) Petr Krčmář

Kdo nevěří, ať k nám běží… tedy raději až v pondělí. Ale TouchBook skutečně existuje, měl jsem ho v ruce a je velmi zajímavý.

Dnes jsem držel v ruce zařízení zvané TouchBook. Pokud jste si mysleli, že je to zase jedno z těch mnoha ohlašovaných zařízení, která svět neviděl, pak mám dobrou zprávu: TouchBook je skutečný, umí co se o něm říká, skutečně funguje a je velmi zajímavý.

Před čtrnácti dny jsme vám přinesli článek TouchBook: pravý ARM netbook pro Linux, ve kterém jsme psali o TouchBooku tak nějak „nasucho“. Ono je těžké psát o zařízení, které kromě výrobce nikdo v ruce neměl. Už v závěru článku jsme psali, že existuje někde na světě balíček s jedním z nich, který právě míří do Česka. A dorazil.

Dnes jsem měl možnost si zařízení důkladně prohlédnout a prozkoumat jej. Na příští pondělí totiž pro vás připravíme první (zřejmě i na světě) článek o reálných zkušenostech s TouchBookem. Časem vydáme i další články o tom jak se to dá hackovat, jak to vylepšit a podobně, ale tohle bude o tom úvodním setkání – jaké to má chyby (jsou to spíš drobnosti), co to ještě neumí po softwarové stránce (toho už je víc), jak se to chová (velmi dobře), jak to hraje filmy (naprosto skvěle!) a podobně.

V redakci jsme dnes pořizovali haldu fotografií, které vám k článku nabídneme taky. Tady je malá ukázka z focení:

(Vlevo naše fotografka Ivana Dvorská, vpravo náš autor Josef Kejzlar.)

Tolik malá ochutnávka a anonce. Hromadu výživných podrobností se dočtete v pondělním článku.

Sdílet