Hlavní navigace

Témata označená nálepkou Firefox

 • Vývoj modelem One Man Show

  Řada projektů a programů je vyvíjena pod svobodnými licencemi. Je to fajn, ale pokud na daném projektu dělá jen jeden člověk, může to mít za následek řadu problémů. V poslední době se také několikrát stalo, že ten nejdůležitější nechce/nemůže dále vyvíjet, což má za následek, že se s ním vezou všichni nadšení uživatelé, kteří jen užívají a nemohou/nechtějí vývoj převzít.
 • Jaké prohlížeče a systémy používají naši čtenáři

  Pořád se mě někdo ptá, jak to vypadá s podíly jednotlivých prohlížečů a systémů u čtenářů Roota. Rozhodl jsem se tedy prozkoumat aktuální čísla. Dnes jsem psal zprávičku o tom, že Podnikatel.cz začal v listopadu vyzývat uživatele MSIE 6 k přechodu na jiný prohlížeč. Z ní vyplývá, že čtenáři Měšce a Lupy používají přibližně v 11 % MSIE 6. Upozorňuji, že se převážně nejedná o IT odborníky, ale lidi zajímající se o finance a podnikání.
  10. 10. 2011 11:35 (aktualizováno)
 • Sputnik - porovnejte si kvalitu implementací JavaScriptu v prohlížečích

  Google před časem zveřejnil projekt Sputnik sestávající z více jak 5000 testů zaměřených na standard ECMA-262 (což je ECMAScript alias JavaScript). Testy si nyní můžete spustit přímo ve vašich prohlížečích. Průběh trvá několik minut. Autor webové verze Juriy Zaytsev zveřejnil srovnávací graf, který můžete vidět níže (menší čisla = menší počet chyb = lepší implementace vzhledem ke standardu)…
 • Bash na flash

  ..alebo ďalší neskutočne prekombinovaný spôsob ako pozerať flash videá vo firefoxe bez flash pluginu. Predvčerom som na svojom PC rozchodil FreeBSD 8 CURRENT ako jediný operačný systém. Jedným z mála nedostatkov, na ktoré som narazil, bola absencia natívnych verzií niektorých proprietárnych programov. Vačšinou to nie je problém, nakoľko tu idú spúšťať aj linuxové aplikácie, na ktoré som bol zvyknutý doteraz. I keď napr…
  29. 10. 2009 22:04 (aktualizováno)
 • Záběry a poznámky z DevDay a Mozilla Campu v Praze

  Jak už nejspíš víte z Mozilla.cz nebo Twitteru, o víkendu jsme měli v Praze návštěvu. Proběhly dvě podobné akce: Prague DevDay 2009 a EU MozCamp 2009. První byla určena hlavně pro místní veřejnost (přišla řada lidí, potkal jsem např. zástupce Red Hatu, Českého rozhlasu a dokonce i českého Microsoftu), druhá byla hlavně pro zahraniční hosty. O průběhu akce se dočtete na odkazech výše, sem už jen přikládám pár fotografií.
  9. 10. 2009 7:33 (aktualizováno)
 • Hillary o přechodu. O tom z IE na Firefox

  Hillary Clintonové se zeptali, zda dovolí zaměstnancům používat prohlížeč Firefox. A jaká byla reakce? [youtube 5Z4UEr2ekOY] Na SitePointu, kde jsem tento příspěvek našel (a kde najdete i částečný přepis, pokud byste z videa něčemu nerozuměli), dokonce tvrdí, že v tuto chvíli mají zaměstnanci (zřejmě na ministerstvu zahraničních věcí, které má Hillary na starosti, ale možná i jinde, to není upřesněné) nařízeno používat IE6.
  9. 8. 2009 10:16 (aktualizováno)
 • Jak vyčistit databáze a urychlit si Firefox

  Pavel Cvrček na svém blogu publikoval informace o tom, jak pročistit databáze Firefoxu a tím jej výrazně urychlit. Vyzkoušel jsem a funguje výborně. Jak na to? Už před časem jsem se Pavla ‚JasnáPáka‘ Cvrčka ptal, jestli neexistuje nějaký způsob, jak pročistit databáze Firefoxu. Ten od jisté doby ukládá svá data do databáze SQLite, která je určena právě pro takového využití v lokálních aplikacích. Pavel mi tehdy řekl, že o ničem takovém neví.
  10. 10. 2011 11:36 (aktualizováno)
 • Firefox: panda červená alebo ohnivá líška?

  Na úvod duel… Firefox je pre Vás… Na stránke http://gs.statcounter.com/#brow­ser_version-eu-weekly-200904–200913)., ktorá sa dostala medzi správičky, sa píše, že Firefox vo verzií 3 predbehol (skoro) najnovší Internet Explorer v Európe. Aj keď sú pomery a rôzne čísla vždy tak trochu nepresné a umelé, treba uznať, že pre open-source prehliadač je to úspech.
  4. 4. 2009 0:31 (aktualizováno)
 • Alternatívne prehliadače vo Windows?

  Nič nie je také zlé, aby to nemohlo byť horšie… a zároveň, z pohľadu optimistu, sa máme čoraz lepšie a lepšie. Po tom, čo Petr napísal správičku, som sa zamyslel… ako by to bolo s tými internetovými prehliadačmi? Najskôr ale napíšem, o čo vlastne ide. IE je majoritný prehliadač na celom svete. Teda nejaká výnimka sa hádam nájde. Vzhľadom k tomu, že niečo také ako internetový prehliadač je teraz veľmi potrebný program (kto z vás surfuje po internete?), sú debaty na túto tému dosť vážne…
  25. 2. 2009 12:02 (aktualizováno)
 • Proč Google Chrome neroste jako kdysi Firefox aneb jak to tenkrát bylo

  Poslední dobou se objevují zprávy, že prohlížeč Google Chrome roste velmi pomalu. S Markem Prokopem jsme vedli debatu, zda je zmíněný nástup opravdu tak pomalý, nebo je to jen zdání a jiné rozšířené prohlížeče, např. Firefox na tom byly na začátku úplně stejně. Našel jsem si k tomu pár zajímavých čísel a napsal jsem Markovi malý report o tom, jak to tenkrát s Firefoxem bylo. Myslím, že by bylo škoda jej nezveřejnit, proto jej přikládám…
  5. 3. 2010 19:14 (aktualizováno)