Hlavní navigace

Články označené nálepkou Grafika

 • Jak stahovat celá alba z Google Picasa v Linuxu

  Tento problém trápí většinu linuxových uživatelů webového alba Google Picasa. Nikde jsem ale nenarazil na řešení, které je přitom poměrně snadné. Jak stáhnout zpět do počítače celé album? Začal jsem na třídění fotek používat Google Picasa. O možnostech této služby se mi zmínil Patrick Zandl jednou v redakci a mě to natolik zaujalo, že jsem vyzkoušel a zůstal. Nainstaloval jsem si betaverzi třetí Picasy a jsem naprosto spokojen.
  3. 2. 2009 9:51 (aktualizováno)
 • Konečně pořádný tool!

  Nějak jsem v poslední době přehlédnul fakt, že se vektorový editor Inkscape „dohrabal“ k další verzi označené 0.46. Jeho vývoj jde velmi čile kupředu a zvláště v poslední verzi si myslím,že přinesl spoustu zajímavých funkcí. testoval jsem i RC verze a je toho dost. Jste-li průměrný kancelářský uživatel nebo sekretářka, určitě vás nové funkce potěší.
  23. 4. 2008 12:42 (aktualizováno)
 • Modeluju, modeluješ, modelujeme (v Blenderu)

  Již nějakou dobu přešlapuju kolem programu Komunita okolo Blenderu je velice silná. České zastoupení najdete na  V e-shopu Blenderu je k dispozici k zakoupení i Modely (.blend) je možné stáhnout z mnoha různých stránek. Např. Kator legaz nebo e2-production. Parádní jsou i modely z Elephants Dream.
  6. 4. 2008 16:07 (aktualizováno)
 • Jak hromadně zmenšit fotky

  Docela hodně fotím a často potřebuji hromadně otočit a zmenšit velkou kupu různých fotek. Určitě nejsem sám a tak nabízím malý návod, jak na to v Linuxu rychle a jednoduše. Často se mi stává, že nafotím velkou sérii fotek, kterou pak potřebuji otočit, zmenšit a třeba poslat přes internet. Abych se nemořil s několika stovkami fotek třeba v Gimpu, našel jsem si nástroje, které to vše zvládnou za mě.
  10. 3. 2008 11:26 (aktualizováno)
 • Ozubené kolo v inkscape

  Je pátek v práci nuda, dělat se mi nechce tak abych udělal aspoň něco užitečného tak je tu dneska jeden rychlý návod pro Inkscape – Ozubené kolo. Jako první je pořeba vytvořit 3 kruhy a jednu elipsu pomocí nástroje „tvorba kruhů, elips a oblouků“ (F5). Já jsem použil tyto rozměry /---pre 12×198, a=112×112, b=80×80, c=44×44 \---
  1. 2. 2008 16:01
 • Grafici se houfně přesunou k Linuxu!

  Potřeboval jsem stáhnout novou verzi WINE (0.9.54) a spočinul mi zrak na zajímavé zprávičce. Vzápětí jsem ji objevil také na českých stránkách mé oblíbené linuxové distribuce. Prý se pod WINE dá provozovat modla všech grafiků – Adobe Photoshop. Neustále se setkávám s klišé, proč někteří uživatelé prostě nemohou přejít na Linux. Pomalu se mi daří odolávat tlaku, když lidé říkají, že v Linuxu nefunguje Microsoft Office. Silný argument v podobě OpenOffice.org se v mnoha případech už nedá přehlížet.
  23. 4. 2008 12:47 (aktualizováno)
 • Fotografie kávy

  Není tu dnes koutek pijáků kávy. Jen jsem chtěl být vtipný a doslovně přeložit název programu, se kterým teď trochu více pracuji. Jmenuje se KoffeePhoto a asi tušíte, že se jedná o program přinášející do vašeho počítače fotogalerii. Není to ovšem program, kterých existuje 12 do tuctu. Je trochu zvláštní. Zaprvé je to program, který je multiplatformní (Win, Linux a MacOS). Je napsán v Javě…
  28. 4. 2008 13:41 (aktualizováno)
 • Rádce prázdninového fotografa

  Po představení programu JAlbum bych rád přítomným fotografům – amatérům představil i další stupeň, zpříjemňující práci s digitálními fotografiemi. Ale je to trochu nečekané. Nebudeme totiž fotografie upravovat, třídit nebo „rozpohybovávat“. Budeme je distribuovat. Každý máme ve svém digitálním foťáku přinejmenším 512 MB. A na dovolené fotky lítají rychle. No a pak už je vám líto některé záběry mazat. Když máte malé dítě, ihned po návratu se na vás sesype rodina, protože chtějí vidět vaše fotky.
  23. 4. 2008 13:11 (aktualizováno)
 • Multiplatformní album

  Dovolená je za námi (nebo před námi) a v dnešní době je běžné, že si archivujeme své obrázky vyfocené digitálním fotoaparátem. Někteří z nás prostě obsah paměťové karty vysypou do složky a vypálí CD. Jiní si zase vytvoří album a umístí jej na web. Já ovšem používám program, který je někde uprostřed. Jmenuje se JAlbum.
  23. 4. 2008 13:12 (aktualizováno)