Hlavní navigace

Témata označená nálepkou Vývoj

  • iText - knihovna na tvorbu PDF

    Nedávno jsem hledal nástroj pro on-line generování PDF dokumentů. Ačkoliv jsem byl upozorňován, že určitě skončím u nějaké komerční knihovny, hledal jsem Open Source řešení (v mém případě pro .NET) a našel jsem knihovnu iTextSharp. iTextSharp je portem původní knihovny iText, která je v Javě. Nejedná se o fork, podle všeho se vývoj stále odehrává v Javovské větvi a k jednotlivým verzím se vydávají jejich dotnetí porty…
    1. 6. 2007 17:26 (aktualizováno)
  • MS implementuje XSLT 2.0

    XSLT 2.0 a XPath 2.0 jsou čerstvými doporučeními W3C; psal jsem o tom před pár dny. Také jsem zmínil, že zatím existuje jen jediná implementace – Saxon. To už brzy přestane být pravda; svůj záměr implementovat XSLT 2.0 oznámil tým XML Microsoftu. Programátoři, kteří dosud pracovali na zdokonalování transformátoru XSLT 1.0, se už dali do práce. Zdůvodněním je, že zákazníci MS dali jasně najevo, že si přejí implementaci XSLT 2.0, jakmile bude tento standard dokončen…
    18. 2. 2007 23:44 (aktualizováno)
  • XQuery a XPath/XSLT 2.0 doporučeními W3C

    Teď už věřím, že opravdu všechno má svůj konec. Specifikace XQuery 1.0, XPath 2.0 a XSLT 2.0 se po dlouhých skoro šesti letech vývoje staly doporučeními W3C. Dohromady se kvůli modularizaci jedná o těchto osm dokumentů. XQuery 1.0: An XML Query Language XSL Transformations (XSLT)Version 2.0 XML Path Language (XPath)2.0 XQuery 1.0 and XPath 2.0 Functions and Operators XQuery 1.0 and XPath 2.0 Data Model (XDM) XSLT 2.0 and XQuery 1.0 Serialization XML Syntax for XQuery 1.0 (XQueryX) XQuery 1.0 and
    18. 2. 2007 23:43 (aktualizováno)
  • Kořenový blog a představení projektů

    Tož jsem se rozhodl začít psát i sem na kořen, plánujíc podmnožinu mého diáře, která bude sloužit spíš coby informační zdroj o mých OSS projektech. Průměrného kořena (tedy, čtenáře root.cz) zcela jistě nezajímají moje ostatní kydy okolo vývoje, naopak můžu v marné naději sníti, že se někomu něco z následujícího zalíbí natolik, že se přidá ,)
    8. 12. 2006 22:05 (aktualizováno)
  • Je vaše aplikace schopna běžet pod monem?

    Minulý týden byla uvedena aplikace MoMA (Mono Migration Analyzer). Tato aplikace je schopna analyzovat vaši aplikaci a pomoci vám identifikovat možné potíže při portování pro mono. Je schopna poukázat na volání nativních funkcí a na místa která ještě nejsou v monu implementována. Aplikace požaduje pro svůj běh MS.Net 2.0+ nebo Mono 1.2+. Aktuální databáze pro porovnávání odpovídá verzi mona 1.2.1.
    2. 12. 2006 0:46
  • RX: parser v Ruby

    Tenhle článek jsem si opravdu užil, přestože se Tim Bray hned v úvodu omlouvá za jeho nezáživnost a odhaduje, že na světě může být asi tak šest lidí, které by téma mohlo zajímat. Myslím, že to trochu podcenil. Rozhodně nejsem expert na Ruby (možná leda expert naruby). Článek o efektivitě a optimalizaci parseru XML napsaného pouze v Ruby mě zaujal, protože jsem se před časem zabýval něčím podobným v Perlu. A Perl a Ruby mají, aspoň z hlediska výkonu, dost společného.
    18. 2. 2007 23:42 (aktualizováno)
  • XML Pipeline podruhé

    V půlce listopadu pracovní skupina XML Processing Model zveřejnila druhou pracovní verzi specifikace XML Pipeline Language, neboli XProc. O prvním draftu před dvěma měsíci stručně pojednala Akta X. Hlavní novinkou aktualizované verze je specifikace knihovny standardních komponent, která v prvním draftu zcela chyběla. Standardní komponenty jsou mimořádně důležité. Jsou to uzly tvořící graf, jednotlivé atomické kroky v procesu zpracování…
    18. 2. 2007 23:42 (aktualizováno)
  • Perl XML FAQs

    Cenným zdrojem informací pro každého, kdo pracuje v Perlu s XML, jsou Perl XML FAQs, které už od roku 2002 udržuje a postupně doplňuje Grant McLean. FAQs začínaly skromě, ale dnes už jsou celkem rozsáhlé. Kromě základních doporučení a popisu modulů ze CPANu se často kladené otázky dotýkají také témat, které nejsou úplně specifické pro programování v Perlu, ale často trápí perlové (a pravděpodobně i jiné) začátečníky.
    18. 2. 2007 23:30 (aktualizováno)
  • O cibuli a adolescentech

    Přestože se v posledních dnech začíná o slovo hlásit zima, vrátím se tímto komentářem zpátky do léta. Konkrétně ke v pořadí už desátému proslovu The State of the Onion, který 25. července v rámci letošní konference OSCON v Portlandu pronesl Larry Wall. Trochu jsem zaspal a přečetl si ho až před pár dny, ale přesto bych na něj rád upozornil.
    18. 2. 2007 23:41 (aktualizováno)
  • XSL-FO 1.1

    Vrátím se asi dva týdny zpátky, kdy nová verze formátovacího jazyka XSL-FO (nebo jen XSL) 1.1 postoupila do stavu navrženého doporučení W3C (Proposed Recommendation). To už je poslední fáze před opravdovým konečným doporučením, takže je nejvyšší čas se podívat, co XSL-FO 1.1 přinese nového. Přesnější než nová verze jazyka by asi bylo říkat rozšíření stávající verze 1.0. Ve verzi 1.1 nejsou žádné převratné změny…
    18. 2. 2007 23:38 (aktualizováno)