Témata označená nálepkou Vývoj

  • Service Modeling Language

    Od minulého týdne má W3C XML Activity o jednu pracovní skupinu víc – Service Modeling Language (SML) WG. Cílem SML WG je zpracovat příspěvek několika významných členů W3C (IBM, Sun, Microsoft, BEA, Dell, HP, Intel, Cisco a další), specifikaci SML 1.0, a přetavit jej v doporučení W3C. Plné zadání činnosti skupiny SML WG je zde.
    31. 5. 2007 23:57 (aktualizováno)
  • Mono zprávičky

    Po delší odmlce se znovu hlásím s výběrem zajímavostí ze světa dění kolem projektu Mono. Za tu dobu jich bylo docela dost, takže jedeme pěkně z kopce :) Mono 1.2.3 a 1.2.3.1 Projekt Mono sám vydal další stabilní verzi a jednu opravnou. Dočkali jsme se hlavně velkého počtu nově implementovaných funkcí (téměř dva tisíce), hlavně v oblasti System.Windows.Forms a to díky velkému počtu reportů pomocí aplikace 
    16. 4. 2007 5:00 (aktualizováno)
  • Subversion DAV

    S kamaradem rozchazime subversion na gentoo serveru zkousime to rozchodit a pri pokusu o import to stale pise tohle Error * PROPFIND request failed on ‚/svn‘ PROPFIND of ‚/svn‘: 405 Method Not Allowed (http://stripe.suchdol.net) nebo a apk to zkonci Error * PROPFIND request failed on ‚/svn‘ PROPFIND of ‚/svn‘: 302 Found (http://stripe.suchdol.net) netusite co je spatne? Neni tu nikdo kdo by poradil? Diky moc
    13. 4. 2007 15:03
  • Slepování stringů v Pythonu

    Každý kdo se alespoň trochu vážně zabývá programováním v Pythonu asi narazil na doporučení neslepovat větší množství stringů dohromady pomocí „+“. Doporučená metoda je ukládat řetězce do listu a ten potom jednoduše slepit pomocí "".join( list_stringu), popř použít cStringIO nebo StringIO. Kolega nedávno zkoušel měřit jaký je mezi těmito metodami rozdíl a překvapivě byly všechny výsledky velmi podobné. Po krátkém pátrání jsem narazil na vysvětlení – v Pythonu 2.4 bylo slepování pomocí „+“ optimal
    2. 4. 2007 12:22 (aktualizováno)
  • Nejkratší detekce Internet Exploreru na světě

    Při programování v JavaScriptu se občas neobejdeme bez detekce webového prohlížeče. To lze řešit více způsoby, ať již prostřednictvím starého document.all nebo analýzou user-agent stringu, každý z nich má své ale. Dean Edwards, autor řady JavaScriptových knihoven, přišel s tou nejkratší a nejspolehlivější detekcí Internet Exploreru, jakou jsem kdy viděl…
    1. 6. 2007 17:29 (aktualizováno)
  • Roury mezi objekty v Pythonu

    Líbí se mi koncept specializovaných nástrojů propojovaných rourou, a tak jsem přemýšlel, jak bych ho dostal i do PowerConsole. Včera večer jsem nastřelil jednoduchý koncept, jak v Pythonu pospojovat objekty pomocí „roury“ s využitím přetěžování operátorů. Výchozí myšlenkou bylo použití co nejjednoduššího zápisu co nejvíce podobného zápisu roury v shellu, tedy: A | B | C atd…
    27. 1. 2012 9:28 (aktualizováno)
  • PowerConsole Blues

    Minulý týden jsem si konečně udělal dost času na kompletní přepracování PowerConsole. Díky zkušenostem z druhého prototypu postaveném na wxPythoním PyShellu jsem si ujasnil celkovou koncepci a současná verze by měla posloužit jako pevný základ pro další vývoj. Protože webové stránky projektu ještě nejsou hotové, nejdřív pár rámcových informací pro ty, co o PowerConsoli zatím neslyšeli…
    27. 1. 2012 9:28 (aktualizováno)
  • Zásuvky a hadí vejce

    Konečně se mi podařilo vyšetřit nějaký ten čas na další vývoj PowerConsole. Už prototyp předváděný na Firebird konferenci používal pluginy pro příkazy a nápovědu, ale použitý systém byl jen taková rychlovka a už tehdy se mi moc nezamloval. Přes TurboGears se kterým v poslední době hodně pracuji jsem se blíže seznámil s modulem setuptools, který můj problém vyřešil.
    27. 1. 2012 9:28 (aktualizováno)
  • Degenerace developera pokračuje ....

    Není tomu ani moc dávno, co jsem jak to vypadá, když má člověk přeTeXováno. Dneska se mi stala další opravdu netradiční příhoda. Celý víkend jsem se štrachal v mém oblíbeném Ruby, teď jsem již dělal jen nějaké primitivní systémové úkony, kde jsem Ruby opět krásně efektivně využíval (přepínače -e, -pe atp. tam nejsou jen proto, aby perlisté nemohli machrovat, jaký mají jedinečný jazyk). No a přišlo na řadu … ano, trapné kopírování. Úkon naprosto triviální, o tom žádná. Nu a jak jsem to vyřešil?
    25. 2. 2007 12:04
  • S IDE mi to moc neide ...

    Poměrně často se leckde řeší jaké IDE je pro to a to nejlepší a podobně. Nemohu si pomoci, ale IDE mi příjdou takové poměrně na nic. Uznávám, že je to asi hlavně proto, že jakmile stisknutí <Esc> nic nedělá, tak nejsem ve své kůži. Prostě Vim jsem si oblíbil a nedám na něj dopustit…
    20. 2. 2007 16:32