Hlavní navigace

Články označené nálepkou recenze

 • Neil Gaiman: Stardust

  Není to tak dávno, co jsem viděl film Stardust (u nás šel pod názvem Hvězdný prach – recenze na fffilm). Příběh o chlapci, který se vydá pro spadlou hvězdu za tajemnou zeď, vypadá jednoduše, ale zdání klame. Při bližším zkoumání jsem objevil, že film byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy, jejímž autorem je Neil Gaiman, pro mne tou dobou zcela neznámý spisovatel. Nedalo mi a knihu jsem si pořídil (vyšla i v českém překladu). Je relativně tenká (necelých 200 stran).
  8. 8. 2008 19:10 (aktualizováno)
 • Blogy: Publikuj a prosperuj

  Před pár týdny vydalo nakladatelství Grada knihu Blogy: Publikuj a prosperuj, Blogování pro váš business. Autory knihy jsou blogeři DL Byron a Steve Broback. Knihu jsem si koupil hlavně ze zvědavosti. Ačkoliv je kniha o blogování, není to kniha pro autory a autorky osobních blogů a blogýsků, jak ostatně poznáte již z názvu. Kniha je zaměřena na blogy firemní.
  19. 1. 2010 0:40 (aktualizováno)
 • Peter-Paul Koch: ppk on JavaScript

  Do mé sbírky knih o JavaScriptu přibyl další úlovek ppk on JavaScript, jejímž autorem je Peter-Paul Koch (ppk), známý zejména svým webem Quirksmode.org. Jelikož si práce Petra-Pavla Kocha vážím (zejména jeho článků a příspěvků na blogu), tak jsem se na knihu hodne těšil. Jedná se o knihu relativně novou, byla vydána v loňském roce (byť dopsána již v roce 2006) a zahrnuje mj. i Internet Explorer 7, takže by měla zůstat ještě pár let aktuální.
  27. 6. 2008 10:00 (aktualizováno)
 • Cameron Moll: Mobile Web Design - recenze

  Loni na podzim vyšel Mobile Web Design, jehož autorem je webdesigner Cameron Moll. Kniha na tohle téma tu chyběla, proto jsem si ji hned objednal. Jak již název napovídá, kniha pojednává o mobilním webu. Pomůže všem, kdo to myslí vážně s mobilní verzi svého webu, i všem, kdo chtějí spustit novou mobilní službu. Stranou nezůstanou ani webové standardy.
  24. 4. 2008 12:17 (aktualizováno)
 • Lenosti, buď pozdravena!

  Krátce po té, co jsem na podzim začal pracovat v jedné velké firmě, mi jeden můj dobrý známý doporučil knihu Corinne Maier Lenosti, buď pozdravena!: „Tak tu si musíš přečíst. To bude teď přesně pro tebe.“ Podle anotace (Kosmas, Wikipedia) jsem mu dal rychle za pravdu. Přeci jen, kdo by si přečetl knihu kritizující prostředí velkých firem raději, než jejich nový zaměstnanec, že?
  24. 4. 2008 13:10 (aktualizováno)
 • John Resig: JavaScript a Ajax (stay tuned)

  Před několika dny se na pultech našich knihkupectí objevila kniha Johna Resiga JavaScript a AJAX. Moderní programování webových aplikací. John (tvůrce populární knihovny jQuery) se během posledních dvou let stal téměř JavaScriptovou legendou. Pokud vývoj JavaScriptu vážně sledujete, pravděpodobně jeho jméno neslyšíte poprvé. U Mozilla Corp. John zastává úlohu JavaScript Evangelist a stačí letmý pohled na jeho blog, aby bylo jasné, že JavaScriptu rozumí jako málokdo.
  24. 4. 2008 13:22 (aktualizováno)
 • Malcolm Gladwell: Bod zlomu

  Letos vydalo nakladatelství DOKOŘÁN druhé vydání knihy Malcolma Gladwella nazvané Bod zlomu. O malých příčinách s velkými následky (v originále The Tipping Point). Jedná se o zajímavou knihu, která se snaží netradičním způsobem popsat svět nás lidí, zejména některé málo pochopitelné jevy, které se v něm odehrávají.
  16. 6. 2008 11:05 (aktualizováno)
 • Buzzmarketing aneb když o vás i mouchy bzučí

  Nedávno mi padla do oka kniha Buzzmarketing. Přimějte lidi, aby o vás mluvili. Autorem je Mark Hughes a knihu v českém překladu vydal Management Press. Buzz marketing (též Word of mouth marketing) lze zařažit k moderním formám jako je Viral marketing nebo Guerrilla marketing. Přesné definice po mně nechtějte, nemám na to školy.
  16. 6. 2008 11:06 (aktualizováno)
 • Eliot Pattison: The Skull Mantra

  Opravdu málokdy narazím na dobrou knihu sám. Většinou čtu, co čtou ostatní nebo co mi přátelé doporučí. A právě před měsícem se stal opak. Procházím anglickou sekci nedalekého knihkupectví a náhodou, jakoby řízením osudu, beru do ruky knihu The Skull Mantra (Mantra lebky), jejímž autorem je Eliot Pattison.
  24. 4. 2008 15:25 (aktualizováno)
 • Harry Potter a příběh skončil

  Před chvílí jsem dočetl poslední díl série, která si našla takovou řadu příznivců i odpůrců. Těch druhých zpravidla kvůli svému marketingu než obsahu. (Pozn. pro ty, kdo se na knihu chystají, pokusím se, abyste zde nenašli žádný spoiler.) Ačkoliv mi první polovina série připadla povedená, tak pátý a šestý díl byly o něco slabší (hlavně na tom šestém to bylo znát). Proto jsem sedmý díl Harry Potter and the Deathly Hallows otevíral s obavou, zda Rowlingová sestupný trend opravdu dodrží…
  24. 4. 2008 15:34 (aktualizováno)