Hlavní navigace

John Resig: JavaScript a Ajax (stay tuned)

24. 4. 2008 13:22 (aktualizováno) Martin Hassman

Před několika dny se na pultech našich knihkupectí objevila kniha Johna Resiga JavaScript a AJAX. Moderní programování webových aplikací.

John (tvůrce populární knihovny jQuery) se během posledních dvou let stal téměř JavaScriptovou legendou. Pokud vývoj JavaScriptu vážně sledujete, pravděpodobně jeho jméno neslyšíte poprvé. U Mozilla Corp. John zastává úlohu JavaScript Evangelist a stačí letmý pohled na jeho blog, aby bylo jasné, že JavaScriptu rozumí jako málokdo.

Anglické vydání jeho knihy sklidilo loňského roku dobrý ohlas, jsem proto velmi zvědavý, zda se překlad pod patronátem Computer Pressu povedl.

Kniha ode dneška leží u mě na stole a při letmém prolistování je vidět, že se John zdaleka nedržel jen své jQuery, ale věnuje se i dalším knihovnám jako jsou Base nebo Prototype, prostě všem novinkám, které se v posledních letech objevily. Nemalá část knihy se věnuje právě AJAXu, ale najdeme zde i moderní práci s DOM, událostmi a další. Funkčnost použitých řešení jak ve svaté trojici prohlížečů S. O. F. tak v Internet Exploreru je samozřejmostí.

Co myslíte, zařadí se tato kniha mezi to nejlepší, co máme o JavaScriptu v češtině? Jakmile knihu dočtu, můžete se těšit na podrobnou recenzi.

Vydaná recenze: John Resig: JavaScript a Ajax.

Sdílet

  • Diskuse byla uzavřena.