Témata označená nálepkou javascript

  • Preferenční hlasování ve sdílené tabulce Schulzeho metodou

    Hledáte vhodný termín pro společnou událost? Nejen v tomto případě by vám mohl přijít vhod článek, který popisuje zkušenost s preferenčním hlasováním účastníků ve sdílené tabulce dokumentu Google Sheets s využitím Schulzeho metody. Tato metoda bývá považována za jednu z nejlepších, které splňují Condorcetovo kritérium.
    14. 9. 2024 9:51 (aktualizováno)
  • Vzpomínka na Firefox

    S novým Firefoxem mi začaly chodit požadavky, zda bych přece jen ještě ten SEO Profesional Toolbar (dál mu budu říkat SEOP) nezaktualizovat. Přemluvili mě docela snadno. Přes 2 roky jsem na to ani nešáhl, a taky jsem skoro všechno zapomněl. Sem napíšu pár poznámek o tom, jak to vlastně šlo. addon-bar ne, nav-bar ano
    27. 5. 2014 19:35
  • RECENZE: Začínáme s JavaScriptem aneb ta nejvíc cool učebnice JS

    Knihu Začínáme s JavaScriptem v loňském roce vydal Zoner Press. Než vysvětlím, proč označuji tuto knihu tou „nejvíc cool“ učebnicí JavaScriptu v češtině, pojďme se podívat, o čem kniha je. Jedná se o překlad Simply JavaScript (SitePoint, 2007), jejímiž autory jsou Kevin Yank a Cameron Adams. Oba mají za sebou již několik napsaných knih, navíc první z nich je technickým ředitelem SitePointu a na scéně webových vývojářů poměrně známá osoba.
    6. 1. 2010 11:26 (aktualizováno)
  • Konečně máme vizuální nástroj na tvorbu JavaScriptu bez psaní kódu

    Setkávám se s webdesignery, kteří potřebují oživit vytvořené stránky, ale neznalost JavaScriptu (nebo programování obecně) jim v tom brání. V době javascriptových frameworků se sice náročnost drobného javascriptového programování snižuje, ale stále se jedná o bariéru. iXEdit Nástroj iXEdit si klade za cíl oživení webu bez jakéhokoliv kódování. Vše si jednoduše naklikáte. Nemožné? Podívejte se pozorně na následující video…
    29. 12. 2009 9:59 (aktualizováno)
  • Adventní kalendář pro geeky

    24 ways je adventní kalendář, který funguje každý advent již od roku 2005. Každý den vychází jeden velice zajímavý článek. Zajímavé je, že jejich css je tak složité, že mám zpoždění asi 3–5s při scrollování. 24ways.org Sledovat můžete i přes Twittera http://twitter.com/24ways nebo odebírat přes rss http://feeds.feedburner­.com/24ways
  • Sputnik - porovnejte si kvalitu implementací JavaScriptu v prohlížečích

    Google před časem zveřejnil projekt Sputnik sestávající z více jak 5000 testů zaměřených na standard ECMA-262 (což je ECMAScript alias JavaScript). Testy si nyní můžete spustit přímo ve vašich prohlížečích. Průběh trvá několik minut. Autor webové verze Juriy Zaytsev zveřejnil srovnávací graf, který můžete vidět níže (menší čisla = menší počet chyb = lepší implementace vzhledem ke standardu)…
  • TinyMCE popup okna vs. JQuery

    Konečně jsem si našel trochu času na to, abych zase něco napsal. Poslední týdny byly trochu hektické (zkouškové + práce). Takže tento příspěvek bude o problému na který jsme nedávno narazili u nás v práci při vývoji systému Ariadne3.0. V našem systému používáme jako WYSIWYG editor TinyMCE s několika vlastnímy pluginy. Nedávo jsme v rámci optimalizací odezvy začali určité části systému předělávat pomocí AJAXu a JQuery tak, aby k jejich načítání docházelo postupně v průběhu práce se stránkou…
    29. 1. 2009 12:22 (aktualizováno)
  • JavaScript ve Firefoxu 3.1 trhne všechny rekordy

    Jestli se za poslední roky něco v prohlížečích zlepšilo nade všechna očekávání, tak je to rychlost JavaScriptu. A tím myslím ve všech prohlížečích. I když ačkoliv se jak Opera tak Internet Explorer (ve svém osmičkové verzi) rovněž dost snaží, k největšímu souboji dochází zdá se mezi WebKitem (Safari) a Geckem (Firefoxem). Na jaře jsem se ptal, jak dlouho tenhle trend prohlížečů vydrží.
    8. 9. 2008 18:35 (aktualizováno)
  • D. Crockford: JavaScript - The Good Parts (extrémní recenze)

    Dlouho očekávaná kniha, kterou napsal JavaScriptový guru Douglas Crockford z Yahoo!, vyšla letos na jaře. Pro koho je určena? Vyplatí se ji pořídit? JavaScript – The Good Parts se od všech knih o JavaScriptu odlišuje. Soustředí se jen na základní syntaxi (žádný DOM a použití v prohlížečích), představuje JavaScript pokročilým programátorům a zcela subjektivně z pohledu autora.
    13. 8. 2008 15:53 (aktualizováno)
  • Peter-Paul Koch: ppk on JavaScript

    Do mé sbírky knih o JavaScriptu přibyl další úlovek ppk on JavaScript, jejímž autorem je Peter-Paul Koch (ppk), známý zejména svým webem Quirksmode.org. Jelikož si práce Petra-Pavla Kocha vážím (zejména jeho článků a příspěvků na blogu), tak jsem se na knihu hodne těšil. Jedná se o knihu relativně novou, byla vydána v loňském roce (byť dopsána již v roce 2006) a zahrnuje mj. i Internet Explorer 7, takže by měla zůstat ještě pár let aktuální.
    27. 6. 2008 10:00 (aktualizováno)